Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 30 FPS vagy 60? Ha nektek...

30 FPS vagy 60? Ha nektek ilyet írnának mit gondolnátok róla? Mi lenne a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Egy illető 30 fps-el játssza a cyberpunkot és én megkérdeztem, hogy miért nem 60 fps-t használ, erre ezt írta:


"Barim. Kéérlek. Kímélj meg. Soha nem is foglalkoztam a FPS-el mert felesleges. Igen nekem bővben megfelelő a 30 érték mert az én gépemről van szó és feleslegesen miért is terheljem amikor annyira észre vehetetlen a különbség"


Vélemény?



#játék #YouTube #fps #Cyber #constantin799
2021. jan. 14. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Általában az játszik low FPS-el akinek a gépe ennyit tud. Ez a kímélem a gépem meg nettó hülyeség, eleve nem is tudja lekorlátozni az FPS számot 60 alá.

Ha nem bírja a hardver készlete, akkor igen 60 alá fog menni.

Nincs ezzel baj, nem lehet mindenkinek drága konfigja, hogy taratni tudja high grafika mellett a 1080p-be a minimum 60 FPS-t 1-2 éves AAA játékoknál.


A probléma ott kezdődik mikor ezek az emberek meg akarják magyarázni, hogy "élvezhető" 25-30 képkockával is egy játék.

És ha azt mered mondani, hogy ez már pedig nem igaz, leugatnak hogy te is amolyan agymosott gémer vagy aki bedől a gyártók marketingjének.


Igazából nem kell foglalkozni ezekkel az emberekkel, mert fogalmuk sincsen milyen egy modern gépen játszani ami vígan kihajt egy 144Hz-es monitort.

Ez pont ugyan olyan történet mint mikor az autók kategóriában jönnek a 20-25 éves dízel temetőkkel, hogy az "soha nem fogja megadni magát", az emberek csak azért vesznek új kocsit mert az a menő...

És akkor egy ilyen embernek magyarázd meg miért jobb és biztonságosabb egy újabb kocsiban ülni, mint egy olyanban ami ér 200 ezer forintot és bármikor kirohadhat alólad.


Tudja ő nagyon jól hogy egy betegágyban ül mert erre telik neki, az is tudja aki 30 FPS-el játszik, hogy szar a játékélmény de nincs mit tenni ez van.

De mondom nincs ezzel baj, csak akkor ezeket a kamu dumákat hanyagolnák az emberek, és ne irigységből beszéljenek butaságokat.

2021. jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A barinőd is ideges emiatt a válaszából ítélve, csak nem tud mit tenni ellene, mivel a gépe nem bír többet. Ezzel nincsen gond, majd ha gondolja egyszer fejleszti.


A te kérdésednek felé emiatt nincs sok értelme, mivel nyilván nem 30 fps-en játszana, ha tehetné magasabban.


Az FPS a frames per second, azaz a másodpercenkénti képkocka számát jelenti. 60-nál sokkal folyamatosabb a kép, nem darabos mint a 30-nál.

2021. jan. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Sajna sok ember tényleg nem látja, hogy mennyire szaggat és törik a játék vagy a videó a képernyőn, de amúgy tényleg csak hazudik magának az, aki azt állítja, hogy "nekem így is jó", vagy hogy egyenesen jobb, mint ha jó minőségben futna.
2021. jan. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem 2021-ben ez nem releváns kérdés. A 60 FPS, vagy 120/144, már annál inkább.


Sajnos ez egy elég "rossz tapasztalat". Aki egyszer 144Hz-t látott, az sose fogja elfelejteni, és soha nem akar többé 60-on játszani.


Egyébként sokat számít, milyen az a 30FPS. Ha stabil, akkor simán játszható, de nem minden játékban. Egy GTA-szerű játékban, hasonló "lassabb" játékokban simán élvezhető, de egy pörgös, kompetitív FPS-ben borzasztó idegesítő.

2021. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy egy youtube-on tevékenykedő emberről van szó és ez a konfigja: i7-8700-Gigabyte Aorus Z390 chipsettes Mitx lap-DDR4 16GB RAM-gtx 980 ti
2021. jan. 15. 18:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj amúgy, hogy még azt sem tudja szerintem hogy mi az az FPS de baj még bőven nála nem csak FPS. Constantin799 a neve ha megnézitek a cyberpunkos videójának az első kb. 15 percét vagy többet akkor megértitek miről beszélek.
2021. jan. 15. 18:38
 7/7 A kérdező kommentje:

2-es


Megteheti csak nem érti/tudja mi az az FPS.

2021. jan. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!