Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet internetes...

Hogyan lehet internetes játékkal pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Kitaláltuk néhányan, hogy szeretnénk egy könnyebb játekot alkotni. (Ha ismeritek az Eldaryát, akkor azon az alapon futna a program maga.) Az illusztrációs részeket én fogom megoldani, kis agytröszt csapatunk egy tagja pedig informatikusnak tanul. Amúgy pedig a törtenet alapján eszünkbe jutott, hogy ha pénzt akarunk keresni vele, jó lenne bele építeni valami ilyesmit. (Nem mint a maana rendszer, hanem hogy konkrétan játékon belül valami előnyt jelenthetne.) Na már most. A történet így fejben elég tanulságosnak készül, de szerintem álszentség lenne erősen kitolni azokkal, akik nem engedhetik meg, hogy ezreket költsenek játekokra. Eldaryával és hasonlókkal, hogyan keresnek a készítők? (A maana rendszeren kivűl. :'D ) Illetve, mi mit csinálhatnánk? Azért tök ingyen én sem szeretnék összedobni ilyet.

Plusz kérdés. Ha kész egyszerűen feltesszük vaagy van ennek valami protokollja? Előre is köszi.



2021. febr. 1. 05:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mikrotranzakciók.
2021. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem fog menni! 1. a kutya nem szedi le. 2. mivel a kutya nem szedi le, így nem is fog vásárolni a mikrotranzakciódból.


Ahhoz, hogy a játékod pénzt termeljen, befektetés kell! Fel kell hájpoltatni influencerekkel, akik ebből élnek. Tehát fizetsz mondjuk 5 influnak, hogy játsszanak a játékoddal, ezzel promózva azt. Aztán, ha beüt, akkor szedik majd a népek.


De ehhez lóvé kell. Mit gondolsz,majd a semmiből elkezdik letöltögetni a játékodat? Hát nem. Meg kell fizetned a reklámot a the vr, meg zozé atya féle senkiknél, akik ebből élnek, hogy lehúznak embereket azért, mert játszanak a játékaikkal. (A nagy cégek is fizetnek nekik, hogy promózzák a termékeiket!)

2021. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyedi jól kinéző skinek, textúrák amit akkor láthat a játékos ha fizetett érte. Fontos hogy ezek a dolgok amiért a játékos fizetett ne jusson előnyre a másik játékossal szemben aki nem tud fizetni érte (khm warzone), azért hogy mindenkinek Fairplay legyen ha online játékban tervezitek.
2021. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hmhm, jogos, de valójában elég sok gamert ismerek, akiknek egyrésze ha youtube csatornával nem is rendelkezik, mindenesetre ilyesfajta körben mozgó népekre hatással lehetnek, de valóban belekalkuláltam a promóciót.

Ezen az alapon majd lesz, ahogy lesz, de pusztán feltételezve a legjobbakat, inkább az érdekelne (hogy ne a játékot kelljen fizetősse tenni), hogyan tudnánk a játékba bele vinni, hogy előrrebb juss ha költesz, de ne szívj nagyon ha mégsem. Valami előny kéne, hogy vegyék.

Tippekre lennek kívancsi, ha tovabbra is az Eldaryához hasonlítva, nem akarunk maana rendszert. Más mikrotranzakció kéne. De ötletem sincs.

2021. febr. 1. 09:21
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nos ez jó ötlet. (Reakcióm: Fúha megtöbb rajz.)

De igazad van. Végülis a lolban is fizetnek skinekért. Bár gőzöm sincs az ad-e mást is, bevallom egy percet sem játszottam vele.

Azt ugyan nem tudom, egy szerepjátékban mennyi lenne ennek a kereslete, de akkor sem rossz ötlet. :)

2021. febr. 1. 09:25
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Pay to win NEM ÉLETKÉPES, hacsak nincs mögötte olyan hype, vagy meme boom, ami felhajtja az arra fogékony réteget (8-15 éves korosztály, akik a 9gag-4chan-reddit tengelyen mozognak)


Pay to win csak akkor működik (azaz, hogy akkor juss előrébb, ha költesz), ha azzal valaki "vakítani" tud. Magyarul társul hozzá olyan életérzés, ami miatt kényszert érez valaki arra, hogy költsön a játékodban valós pénzt arra, hogy előrébb jusson! Ehhez továbbra is megfelelő előzetes beágyazottság kell, illetve az általam fent említett influencerek hatása. Ha ez nincs meg, én pl miért vegyek bármit is a játékodban, hogy előrébb jussak? ha nincs olyan hely, ahol van ranglista, vagy nem tudok belőle/róla posztolni, amivel like-okat kapok, akkor nem fogok vásárolni - na így működik jelenleg az a fajta piac, amire be akarsz lépni a pay to win mikrotranzakciós rendszereddel.


Nem fog menni, bárhogy is szeretnéd. Ehhez nagyon komoly előzetes promó munka kell, rejtett reklámok, mémesedés stb...

2021. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Sajna én is azt mondom: manapság szinte lehetetlen a semmiből felfuttatni, nyereségessé tenni egy ingyenes játékot, főleg magyarul.
2021. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mobiljátékokban van a jó pénz, csak kreatívnak kell lenni nagyon hozzá. Minden pálya után reklám vagy paytowin :D
2021. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Kezdetnek legyen valami nagyon jó nagyon egyedi ötletetek...
2021. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hatos! Ezen az alapon gondolkodtam énis,de nem teljes pay to win módszerrel akarom, csak gondoltam könnyíthetne, de ez akkor mindegy.

A mobilos alkalmazás az nemrossz ötlet, kb ugyanaz lenne mobilon mint gépen.

Hetesnek! A nyelv az nem akadaly. Én ugyan egy szót nem tudok angolul, (azonkivűl, hogy elméletileg közepszinten tudnom kéne, khm érettségi) de öcsém is pl felsőfoku bizit kapott rá. Asszem megoldjuk az angolt is ha az nyerőbb lenne. Amúgy is folyton angolokkal chatelget, azok is besegíthetnek.

Mindenesetre akkor a promón kell gondolkoznunk igazából.

Utolsónak pedig! Talán elfogultság,de szerintem egész jó ötletet összerittyentettünk. Eleve ha nem lenne, ez a kérdés megsem születik.

2021. febr. 1. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!