Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mitől lesz egy videojáték...

Mitől lesz egy videojáték nagyon ismert? Például a Minecraft, GTA, Fortnite olyan is ismeri aki abszolút nem játszik videojátékkal, míg mondjuk az Assasin Creed vagy a Demon Souls már nem ilyen

Figyelt kérdés
2021. febr. 27. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Egyes fejlesztők/kiadók perkálnak a IQ nulla streamereknek hogy "hirdessék" ezeket a sz.r játékokat(fortnite,minecraft). Más fejlesztők(AC,DS) meg nem tolnak annyit a marketing-be. Én sem értem hogy mit szeretnek ennyien a Fortnite és Minecraft-ban. Mind a kettő kisgyerekeknek való dedós lócitrom...
2021. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Mit értesz ismert alatt? Mert a nevét ezek közül mindnek hallottam már, de az Assassin's Creed abszolút lenyűgöz a látványvilága miatt, a Minecraftot egyszer próbáltam, de nem kötött le, a GTA-ról azt tudom, hogy valami autós, a másik kettőnek csak a neve rémlik, gőzöm nincs, miről szól. Ennek alapján én az AC-re mondtam volna, hogy legismertebb
2021. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ami népszerű nagyon széles körben ismert az ac meg szerintem pont hogy annyira nem ismert
2021. febr. 27. 13:20
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Manapság 99%-ban a streamerek miatt. Olyan hulladék játékokból adnak el napok (!) alatt több milliót, mint a Fall Guys, Among Us, vagy a Valheim. Egyikben sincs semmi olyan, amit ne láttunk volna száz másik játékban, de mivel XY streamer elkezdi nyomni, az egész csorda megy utána, mert nem szabad kimaradni az aktuális divatból.
2021. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

"Olyan hulladék játékokból adnak el napok (!) alatt több milliót, mint a Fall Guys, Among Us, vagy a Valheim"


Szerintem a probléma az ízléseddel van. Egy játékból sem adnak el többmillió példányt csak azért, mert XY streamer ezt tolta. Főleg nem kap a játék kiváló értékeléseket a közösségtől. Ahhoz a játéknak is jónak kell lennie. Hogy az aktuális sikersztorit említsem, én a kiadás napja óta játszom a Valheimmal, van benne kb 140 óra, és még mindig le tud nyűgözni a maga sajátos módján. És nem azért kezdtem el vele játszani, mert láttam valami streamert, és habzó szájjal mentem utána, hanem mert egy barátom bedobta a címet a közösbe, és adtunk neki egy próbát. Lehengerlő az az overnight success amit ez a játék elért, de ez soha nem történt volna meg, ha maga a játék 'hulladék' lenne.


A kérdésre válaszolva, ez komplikált. A Minecraft egy elég speciális eset, amolyan "unikornis", egyetlen fejlesztő kis pet project-je, ami szájról szájra terjedt az emberek között, és a csillagok helyes állása úgy hozta, hogy hatalmas szenzációvá nőtte ki magát. de a legtöbb esetben ez mezei marketing kérdés, a megfelelő platformokon a megfelelő módon kell reklámozni a játékot, és akkor sok emberhez eljut a híre. A GTA, az AC, Call of Duty mind nagyon jól ismert franchise-ok, és mindegyiknek a reklámozásába tekintélyes összegeket ölnek.


Viszont ezek még mindig nagyon messze vannak a világ legismertebb videojáték franchise-aitól. A Super Mario, A Pokémon, vagy a Minecraft maga olyan nevek, amiket a nagymamád is ismer. Nem puszta véletlen egybeesés, hogy ezek azok a játékok is egyben, amelyek a videojátékok világán kívül is komoly jelenléttel bírnak. Minecraft Lego, Minecraft plüss, Minecraft album, Minecraft-os tolltartó, táska, MINDEN. A nagymamád nem játszik 'Májkraftot', de azt tudja, hogy az unoka ilyen plüssért rimánkodik a Jézuskának Karácsony előtt. És így még messzebbre terjedt a híre.

2021. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó
2021. febr. 28. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!