Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi lehet a hiba?

Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Na most van nekem egy laptopom, I5 2410M 2,30 ghz procival, 4 giga ddr 3 rammal, 1 gigás Gt 520M vga-val valamint win 10-zel felszerelve. Szeretném pörgetni a Skyrimet, de még a legalacsonyabb beállításokon is sok helyen laggol, nem feltűnően de itt ott elég zavaró. Elvieg low beállítások mellett kéne menjen, mi lehet a baj? Tudom, hogy a videókari nem a legjobb, de minimum beállítások mellett elvielg 512mb-ot igényel a játék!
2021. márc. 7. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is a Legendary Edition vagy a Special Edition-ról beszélünk? A Special-nak kb 2x a gépigénye mint a Legendary-nak, mint minumum, mint pedig ajánlottba.


Másodszor Laptop nem játékokra való. Egy laptop kb 30% gyengébb teljesítményt ad mint 1 ugyanolyan alkatrészekkel rendelkező Pc. Szóval ha Pc-n elég is lenne egy 512mb-os vga minimumnak, az már laptopon közel sem lesz. Ráadásul a gt 520m még csak nem is játékokhoz való vga...


Harmadszor 4gb ram-ra win10-et raksz? a 4gb-ból minimum 2 csak a rendszerre megy el. 64bites win7-et vagy windows xp sp3-at rakj inkább win10 helyett.

2021. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tervezem a win-et vagy a 8.1-et! Xp-t meg nem tudom miért hoztad fel, nem támogatja már semmi és amúgyis túlzás! Így vettem win 10-zel!


Amúgy a legendary edition van meg, tudom hogy a specialhoz komolyabb gép kell!


Igazából azt nem értem, hogy a pubg lite tök szépen megy, holott erősebb gép kell neki még low grafin is mint a Skyrimnek ajánlott.. Vannak ugyan ott is fps dropok de egyáltalán nem zavaró!


Ha mondjuk dobok még hozzá 4 giga ramot lehet esélye hogy szebben menjen? Jelzem, hogy nem az a cél hogy ultrán menjen! Ebből már volt bajom, hogy egy ismerősöm feszt high grafibsn gondolkodott egy adott játékban és úgy adott tanácsokat, hiába magyaráztam el neki, hogy nem a high graf a cél, csak hogy menjen!

2021. márc. 7. 12:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Win7-et akartam írni az elején!
2021. márc. 7. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor legyen win7. Win 8.1-ről se hallottam sok jót, bár ha inkább azt preferálnád 1 próbát megérhet.



Most nem azért, de 1 Pubg-ot ne hasonlítsuk 1 skyrim-hez. Skyrim 1 nagy világú rpg játék, mig a pubg 1 fps. Ráadásul majd 10 év van a 2 játék között. Pubg jobban optimalizált mint a skyrim. Bethesda hires a bugjairól. Ezért futhat jobban 1 "mai" játék mint a skyrim. Nekem is van olyan játékom ami papíron el sem kéne hogy induljon a gépemen mert minimumba is 2x erősebb gép kellene neki mint ami nekem van azt mégis megy medium-high beállításokon szépen. Ha jól van összerakva és optimalizálva a játék akkor lehet hogy újabb de jobban fog menni.


Vegyük pl a GTA 4-et. Pc-re eléggé trehányul lett összedobva. Olyan gépen amin a GTA 5 elment high-on a 4 akadozott. Igaz azóta már jöttek 4-hez javító update-ek de kezdetben akkor is... de érted a lényeget szerintem.


Ami a bövitést illeti az a 4gb extra ram mindenképpen jó ötlet. Pláne ha windows váltással teszed. Mert mint mondtam azt a 4gb a win10 megeszi reggelire. De a nagyobb gond az az hogy még mindig laptop-ról beszélünk és nem pc-ről. Pc-n ez a config bőven elég is lenne neki a 8gb rammal, de mint írtam a laptop-ok játékok esetén olyan 30-35% gyengébben teljesítenek 1 Pc-hez viszonyítva.

2021. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben akkor teszek egy próbát win7 plusz 8 giga ram kombóval! Köszönöm a segítséget!
2021. márc. 7. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!