Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi fog történni a minecraftban...

Mi fog történni a minecraftban? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Csináltam egy mapot world painterrel. A tengerszint alatt van bőven. 8 blokk magasan van a talajszint a faluban, amit építettem. Sajnos eltévedtem és az általam csinált rész végére értem és most onnan elkezdett lefolyni a víz. Rögtön kiléptem a játékból. Csináltam egy másolatot a mapról. Most az egész általam csinált rész szélén elkezd lezúdulni a víz? Megmenthetem a mapot, vagy kezdhetem elölről? A legfrissebb verziót használom.

2021. márc. 19. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általános választ tudok csak adni: a mentési beállításoktól függ, hogy egy játék milyen állapota kerül rögzítésre. Ha csak kézi mentés van, akkor az utolsó mentését követő összes változás elveszik. Ha tevékenységhez kötődő vagy automata mentés van, azaz például kilépéskor automatikusan menti a játékot, akkor az rögtön belekerül a mentési fájlba is, és te kilépéskor már azt másoltad tovább.

Ha 1 darab fájlban van a mentés, akkor a legutolsó mentett állapotot kapod csak vissza. Ha olyan a mentési rendszer, hogy különböző szakaszokban vagy időnként külön fájlt hoz létre, akkor elég csak azt az állapotot betölteni a mentések közül, amit még nem rontottál el.

2021. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz. Sajnos egy fájlban van a mentés. Viszont még csak az első néhány blokkot érte el a víz, ezért a map csak egy kis része sérült. Azért csináltam a másolatot, hogy ha nem sikerül megmenteni egy módszerrel, akkor kitudjak próbálni mást is. Arra gondoltam, hogy valami szerkesztővel kimásolom a sértetlen területet és egy lapos világba másolom, ahol lejjebb van a tengerszint. Csak nem tudom, hogy ilyet lehet-e. Azt hiszem a world editorral lehetett másolni meg beilleszteni, de nem tudom, hogy egyik mapról a másikra is tud-e.
2021. márc. 19. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát elég szar helyzet az biztos, viszont szerintem ha nem töltöd be a szélső chunkokat azokban nem fog folyni a víz. Gyorsan menj el onnan és többet a közelébe se menj a szélének.
2021. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még előtte gondolkodtam is, hogy nem lenne jó nagyon a szélére menni. Inkább visszafordulok. Hát nem sikerült. :D
2021. márc. 19. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!