Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miről szól a gta3?

Miről szól a gta3?

Figyelt kérdés

Előzményekkel , ha lehet.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 19. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

GTA3: valami szökött rab vagy, és egy városban kell gengszter dolgokat csinálj


GTA3 Vice: valami maffiózó vagy, és egy városban kell gengszter dolgokat csinálj


GTA3 SA: valami gengszter vagy, és egy városban kell gengszter dolgokat csinálj

2021. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az (akkor még) névtelen főhőst egy bankrablás során meglövi és otthagyja a(z ex-)barátnője és lelép a másik bűntársukkal. Miközben a főhőst átszállítják Portland szigetéről Staunton Island-re az olasz mafia megtámadja a rabszállítót, hogy kiszabadítsanak egy másik rabot, 8-ballt.


Innentől kezdve a néma főhős miatt nekem nem egyértelmű, hogy hivatalosan egy bosszúhadjáratba kezd vagy csak sodródik az árral, ami újra az ex-barátnője útjába viszi, nekem az 'úszik az árral' dolog logikusabbnak tűnik, mivel a főhős passzív elszenvedője a cselekménynek, sosem veszi a kezébe az irányítást, hogy alakítsa a sorsát, nem fogalmaz meg célokat és nem mutat motivációt semmire.


Az utolsó küldetésben elmegy váltságdíjjal kiváltani az "új barátnőjét", de a játékos szemével nézve ez is eléggé öncélú. A főhősnek effektíve nincs kapcsolata vele, így a játékost sem motiválja semmi arra, hogy megpróbálja a váltságdíj megfizetésével kiszabadítani. Már azon kívül, hogy a "történet" végére érjen.

2021. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sokat segít.

2021. ápr. 19. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Emberek adnak neked küldetéseket (bandavezérek, maffiózók stb), amelyek legtöbbje arról szól, hogy el kell menni valahova és meg kell ölni valakit. Egyáltalán nincs benne cselekményszál, de nem is az a lényege... a maga idejében abban volt újító játék, hogy egy nagy városban bárhova mehettél és mindenfélét csinálhattál.
2021. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Játszottam már vele régebben.

Bár nem a történetre koncentrálva :D

Jó volt kicsit tisztába tenni a dolgokat.

A kiforratlan történet ellenére , nekem még bejön. Lehet újrakezdem. Még nem nagyon csalódtam gta-ban.

2021. ápr. 19. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

[link]


Csak a történet részig kellett volna legörgetni :D :D

2021. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Nincsen túl bonyolult sztorija, legalábbis ami a lényeget illeti. Egyes történeti mellékszálak viszont meglehetősen összetettek.


Annyiban kijavítanám a 2-est, hogy nem az olasz maffia csinálja a kiszabadítást, hanem a kolumbiaiak és nem 8-ball-ért hanem az azsiai öregemberért jöttek(ez ugyanaz az öreg, aki később előkerül majd egy rejtélyes csomag kapcsán, aminek a tartalmáról nem tudni semmit, de a végefelé sok küldetésben kell majd küzdeni a megvédése érdekében).

Claude(főszereplő) és 8-Ball csak kihasználja a helyzetet és együtt meglépnek.


Mivel főhősünk szökött rab, legális munkára esélye sincs. Így aztán először egy helyi stricihez Luigihoz szervez be minket 8-Ball és innentől már egyre nagyobb emberekkel ismerkedünk meg, egyre rizikósabb melókat vállalva. Szépen halad a maffiózó karriere Claudenak, amíg az idióta Maria be nem feketíti Salvatore Leonenál aki az olasz maffia Don-ja. Salvatore kiakar minket nyírni, de Maria(cserébe amiért tönkrevágta az ottani karrierünk)figyelmeztet minket és bemutat a Yakuza vezér leszbi barátnőjének Asuka-nak.

Ekkor már egy másik városrészre tevődik át a cselekmény és a maffia helyett a yakuzának dolgozunk. Emellett egy korrupt rendőrnek Ray-nek és az üzletember Donald Lovenak is megteszünk ezt-azt pénzért cserébe(amit amúgy nincsen hol elkölteni). Donald Love küldetései során kerül elő újra az előbb említett öregember, és egy rejtélyes csomag is amiért sokat kell majd szenvedni. Ez a szál oda fut ki, hogy Donald Love eltűnik a csomaggal együtt rejtélyes módon, amiről máig nem tudni semmi közelebbit.

A végén némi szünet után ismét Asuka ad megbízásokat, amik a kolumbiai maffia(Catalina bandája) ellen irányulnak. Egyik ilyen megbízás során távol létünk alatt a kolumbiaiak meggyilkolják Asukát és Mariat elrabolják, Catalina váltságdíjat követel érte. Oda is megy Claude, de aztán őt is megakarják ölni így lövöldözés veszi kezdetét, ami azzal végződik, hogy Mariat kiszabadítjuk, Catalina helikopterét neg kilőjük. Sikerült a bosszú, a sztori ezzel le is zárult.

Rejtély pl: hogy az utolsó küldetés utáni átvezető után Claude lelőtte e Mariat, vagy mi volt az a lövés.


Ezenkívül vannak telefonos mellékküldetések amik a sztori szempontjából nem fontosak, nem muszáj őket megcsinálni. De a 100% végigjátszáshoz szükségesek természetesen.


Ami Claude-ot illeti, ő csak sodródik az árral, nem alakítja az eseményeket önszántából(az utolsó küldetést kivéve). Bárkivel szövetkezik aki fizet, és úgy gondolja segíthet neki bosszút állni Catalinán. Nem egy Tommy Vercetti vagy egy CJ akinek komolyabb céljai vannak.

2021. ápr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7


Látszik, hogy már nagyon régen játszottam. Nem emlékeztem, hogy a kolumbiaiak intézik a szabadítást, de esküdni mertem volna, hogy Asuka Kenji testvére.


(#2)

2021. ápr. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

#8: Gondolom az zavart meg, hogy a maffiának kezdünk el melózni azonnal amint szabadultunk.

De amúgy igen, Asuka és Kenji testvérek. Ez fontos lesz majd, mert Donald Love megbízásából Kenjit el kell gyúrni egy kolumbiai bandaautóval és ezután Asuka elhatározza a kolumbiai kartell teljes kiirtását-azt gondolván, hogy ők ölték meg a testvérét. Ugyebár akkor lesz az, hogy a yakuza elfoglalja az építési területet, a kolumbiai bandavezért fogságba ejtik és Asuka emberei elkezdik üldözni a kolumbiaiakat az utcákon.

Claude meg kihasználva a helyzetet továbbra is dolgozik Asukánal, mélyen hallgatva Kenji halálának valódi okairól. Ekkor jönnek a sokak által utált kávébódés és repülőkilövős küldetések is(amik amúgy szerintem nem nehezek, ha van rá jó stratégiád).

2021. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!