Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak engem tölt el egy régi,...

Csak engem tölt el egy régi, klasszikus játék nosztalgikus érzéssel, még akkor is, ha gyermekként (régen) nem is játszottam vele?

Figyelt kérdés
Gondolok én az olyan klasszikus játékokra, mint a Doom 1-3, Quake 1-4, Half-Life 1-2, GTA Vice City/ San Andreas, stb., melyeknek nem mindegyikével játszottam. Már csak azért is, mert ha belegondolok azokban az évekbe, amikor még gyermekként először kezdtem el önállóan a gép előtt játszani, már akkor 2005, 2006 volt, ezek a játékok pedig még előtte készültek, belegondolni, hogy akik akkor voltak gyerekek, fiatalok, amikor ezeket kiadták, már hány évesek( maga az idő forgataga), valamint a régi játékgrafika és hangulat is egyfajta nosztalgikus érzéssel tölt el. Nektek ad egy nosztalgikus érzést egy régi játék, ha nem is játszottatok vele régen?
2021. júl. 7. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak azok a játékok amelyekel régen is játszottam, pl GTA vice city , amelyekek nem játszottam régen nem tudnak lekötni a béna grafikájú miatt.
2021. szept. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem valamiért a régi grafikák nem tűnnek bénának, csak egyszerűen "nem túl fejlettnek", régiesnek (kivétel persze az olyan "tényleg" ronda grafikák, amikre rossz ránézni), ami a retro hangulattal, játékmenettel, illetve zenével együtt egy nosztalgikus érzést vállt ki. Mint egy középkori vár, vagy reneszánsz kastély, vagy jól karban tartott óváros, ami nyílván nem felel már meg a modern kor sablonjainak, illetve elvárásainak, viszont mivel régi, értékes, jó érzés benne elbarangolni, egy fajta időutazást ad a múltba. Hasonló érzést adnak a régi klasszikusok is.
2021. szept. 17. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!