Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az egeren a macro használata...

Az egeren a macro használata csalásnak számit?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 14:26
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
22%

Igen ha nem single (egyszemelyes jatekrol van szo) ott is csalas persze


de amugyis ez rontja a jatek elmenyt epp ahogy a csalasok is

igy ha nem szamitana multiba sem csalasnak akkor is olyan lenne mintha csalnal


olyasmi mintha olyan sulyemelo lennel aki felfujt lapdakat csinap meg ugy mintha nehez vasgolyok lennenek es ezert a 2-3Kg emelesert olyan elesimerest varsz mintha 200kg ot emeltel volna fel

2021. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem számít.

Bár a konkrét játékra nem tértél ki, de az egyes hozzászóló nagyon elszállt.

Az, hogy a billentyűzet nem kézreálló gombjait ráprogramozom az egérre, még egyáltalán nem csalás. Bárki megteheti, aki olyan egeret vesz.

És ezeket az egereket direkt azért tálalták ki, hogy megkönnyítsék és élvezetesebbé tegyék a játékot.

2021. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 [link]


most hogy tele van tomve eger gombokkal mintha billentyuzet lenne az nem ugyanaz mint a macro


sokkal inkabb erthetobb ha scriptnek nevezed


amit te irtal "raprogramozod" az epp nem jo szo ra ha nem akarod hogy a csalas arnyaka rad vetuljon

egyszeruen a gomboknak kiosztod a beallithato lehetosegeket mintha a billenyuzeten tenned


a macro viszont az ha egyetlen gombra egy egesz sorozat is kiosztasz, akar egy teljes folyamatot

gyorsitas, konyites veget


pl. Eppen mmo knal hasznalhato sokgombos eger

de ott akar az mmo sajatosagaibol adodoan akar kioszthatnad egyetlen gombra is mivel nagyjabol hasonlo cselekveseket kell vegezned adott helyzetben

bar az mmo k amugyis kulon mufajnak szamitanak


egy multinal viszont a lenyeg nem az lenne hogy God mode ban kepes vagy e legyilkolni mindenkit egyetlen halal nelkul hanem hogy verseny, versenges legyen, valoban izgalmas, ki az ugyesebb a jatekban, nem pedig ki tudott jobb programokat irni hogy kijatszhassa a jatekot

Es lenyegeben csak filmet nez hogy lassa karaktere a verhetetlen isten


ha tobben jatszanak igy vagy mindenki akkor majdhogynem AI kat is nezhetnenek


egy valoban ertelmes jo mmo ban se latnam ertelmet elrontani

azzal hogy "nem csinalok semmit" majd a gep megoldja

csak en legyek a toplista elejen az szamit


nem pedig az hogy milyen ugyesen tudtam harcolni, nyomkodni, kivalasztani pont a megfeleloeket sajat magam

2021. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Épp ez az, hogy konkrét játékról nem is beszéltünk, te pedig egyszerűen rávágtad, hogy csalás.

Az mmo is multi és wow-nál még játékon belül is lehetett scriptet írni és kirakni toolbar-ra. Legalábbis régen.

Az egérre konfigolás ugyanez.

Más játéknál meg, hogy lehetne jól kihasználni?

Pl. egy FPS lövöldözősnél?

Játszottam párral, volt is makrós egerem, de semmi értelmes nem jut az eszembe. Hacsak nem magát az egérkattintást makrózni, hogy a fegyver ne vigyen annyira fel, illetve kompenzálja a visszaütést, de ezt nem lehet makrózni. Az egér vagy tudja vagy nem. Találkoztam olyan egerrel, ami tudta. A4Tech márka alatt.

Van még pár játék, ahol megkönnyíti az ember életet az ilyen okosság és nem csak videót néz, ellenben kevesebb gombot nyomogat.

Nem véletlen van makrós billentyűzetem sem.


Mondjuk így belegondolva egy mortal kombat esetén már lehet, hogy csalásnak tekinteném én is. Kontrollerrel egyszerűen már nem tudom olyan gyorsan és pontosan nyomkodni a gombokat.

De akkor egy PS-en csalás lenne, ha valaki ilyen játékokhoz a játéktermi kontrollert használja? Mert van lehetőség rá.

Vagy BF-hez vesz egér+fél kontroller vezérlőt?

Azt nem tudom, hogy ezek multiban hogy mennek.


Az biztos, hogy PC olyan ellen nem játszanék, aki a kombókat lemakrozta egy gombra.

2021. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sima macro nem sokat ér, max ha egy singlefire fegyvert beállítasz auto clickkerre, DE a legtöbb játék felvan készülve erre.


#4 amelyik egér macrozható, annak van memóriája, és aminek van memóriája az scriptelhető. Márpedig scriptek segítségével olyan recoilt állítasz be az egérbe amilyet csak szeretnél. Még az én olcsó logitech g102 egeremnél is van olyan scriptelési lehetősége, hogy egy konzolt kapsz ahova olyan scriptet írsz amilyet szeretnél.

2021. júl. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

És a visszaütés miatti célkereszt emelkedését, hogy korrigálod?


Amúgy tényleg jó lenne tudni, hogy a kérdező milyen játékra gondolt, de úgy néz ki, hogy csak minket akart társalgásra bírni.

2021. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek is, leszeretném szögezni, hogy a “visszaütés miatti célkereszt emelkedés” nagyon szépen meglett fogalmazva, de ezt csak simán recoilnak hívjuk.



Másodjára a kulcsszavak között ott van az apex és a csgo. Így már nem titok melyik játékról van szó.


Harmadjára a “visszaütés miatti célkereszt emelkedés” azaz recoilt, hogyan korrigálja? Úgy ahogy egy norecoil csalás ami nem engedi hogy az egér elmozduljon abból a pixelből amin tartod. Magyarán minden lövés után visszarakja az eredeti helyére. Viszont az a script amit az egér használ kicsit gyengébb ennél. Itt nem ennyire erős, sőt mivel minden fegyvernek más és más a recoilja így mindig csak egy fajta script lehet benne. Vannak az alap recoilok amik szimplán annyit tesznek hogy csak lefele húzza az egeret egy bizonyos pontig majd pici kilengéssel jobbra, balra húzza. Ez is teljesen játékfüggő. Természetesen nem lesz olyan pontos mint egy igazi szoftveres csalás, de így is nagyobb előnyt nyújt egyeseknek. Engem igazából nagyon zavarna egy már betanult recoil mozgása után.


Összegezve: A recoilnak több fajtája van. Amikor egyhelyben állsz, mozgás közben (futás, séta, ugrás) mindig más és más a recoil. Ezeket csaló programmal mindig középen tudod tartani a célkeresztet és oda is fog menni a lövedék minden esetben. A scriptelhető egerek esetében nem ilyen egyszerű, ennyire pontos recoilt nem tudsz beállítani.


Fun fact: Nem lehetetlen EGY bizonyos fegyvert, akár mozgás közben is, teljesen “visszarúgás mentessé tenni.”

2021. júl. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az ilyen angol szavakat, főleg, hogy ritkán játszom FPS-sel, csgo teljesen kimaradt. Apexba belekóstoltam.

Így nem tudtam pontosan, mire is gondolsz, de már vili.


A kulcsszavakat, látod nem is figyeltem.


A csalás még mindig kérdéses.

A kérdező nem írta le, mit makróz az egérre.


Ha recoil-ra megy a makró, akkor én is csalásnak tekintem, mégha nem is akkora segítség, mint szoftveresen.

2021. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!