Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » HELP! Oculus Quest 2, vagy...

HELP! Oculus Quest 2, vagy Oculus Rift S??? Kifejezetten PC-hez használnám. Tehát az a kérdés, melyik jobb/szebb/stabilabb?

Figyelt kérdés

Néztem már sok-sok tesztet, egyik sem mondott konkrétumokat.

Annyit tudok hogy a quest 2 kulon is hasznalhato, viszont igy kevesbe szep.

Az erdekelne, hogy PC-hez melyiket érdemesebb megvenni?

PC-re rá tudom rakni a Quest 2-t kábellel, viszont azt írták:

"A Rift S élesebb, de ha elég erős géped van, a Quest 2 is ugyanolyan szép".

Mit jelent az "elég erős"? Teljesen kiégek idegileg, hogy oldalakat írnak a semmiről kb a tesztelők.

Ez azt jelenti hogy erősebb gép kell ugyanazért a teljesítményért? Ha igen, milyen erős kell, melyikhez milyen vga stb?

Valaki pls írjon valami értelmeset, konkrétumokat.



#VR Headset #Quest 2 #Rift S #quest2vsrifts
2021. júl. 29. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Quest 2
Rift S
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Leírná valaki röviden tömören magyarul? Az angol kb annyira megy h a felét értem. Nem akarok semmiből sem kimaradni.
2021. júl. 30. 08:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha VR headsetet szeretnél vásárolni, de nem szeretnéd a Valve által az Indexért kért 999 dollárt költeni, az Oculusnak vannak lehetőségei. Egyrészt a Rift S, egy 399 dolláros tethered headset, amelyet úgy terveztek, hogy a PC-vel működjön együtt. Másrészt a Quest 2, egy 299 dolláros önálló headset, amely opcionálisan együttműködik a PC-vel. Hasonlítsuk össze őket.


Grafikai teljesítmény


Az Oculus Rift S egy PC-vel való együttműködésre tervezett tethered VR headset, amely ugyanazokat a funkciókat kínálja, mint az eredeti Rift, miközben számos dolgot egyszerűsített és javított. Szemenként 1280 x 1440-es felbontással és 80 Hz-es frissítési frekvenciával rendelkezik, és a PC-t használja a feldolgozáshoz. Ez azt jelenti, hogy a Rift S olyan lenyűgöző grafikákat is kezel, amelyek egy önálló headseten nem feltétlenül működnének. A PC-khez DisplayPorton (nem HDMI-n) keresztül csatlakozik, így egyes játékos laptopok nem kompatibilisek a fejhallgatóval.


Az Oculus Quest 2 egy önálló headset, amely Android platformon fut. A Rift S-hez hasonlóan kamerákat használ a 6DOF mozgáskövetéshez, és hasonló Touch kontrollereket használ. Qualcomm Snapdragon 865 processzorral és szemenként 1832 x 1920-as felbontással rendelkezik, akár 90 Hz-es frissítési frekvenciával. Egy 79 dolláros kiegészítő USB-C kábel segítségével csatlakoztatható a PC-hez, és a Rift S-hez hasonlóan tethered headsetként funkcionál. A tethered funkcionalitás vitathatatlanul elavulttá teszi a Rift S-t. Valójában az Oculus is így gondolja.


A győztes: Oculus Quest 2


Elérhetőség


Az Oculus fokozatosan kivonja a Rift S-t és teljes mértékben a Quest platformra koncentrál. Rift S-t még mindig lehet vásárolni, de erre valamikor jövőre már nem lesz lehetőség. Az Oculus minden energiáját az önálló VR-headsetekre fordítja, amelyek az Oculus Link kábelnek köszönhetően PC-alapú VR-játékokhoz PC-hez kötött headsetként is működhetnek.


Ellenőrzési rendszerek

Mivel a Quest 2 és a Rift S 6DOF mozgáskövetéssel rendelkezik, és nagyon hasonló Oculus Touch kontrollereket használ, olyan élményeket nyújthatnak, amelyeket ugyanolyan érzés, még akkor is, ha nem ugyanúgy néznek ki.


A 6DOF mozgáskövetés azt jelenti, hogy a rendszer képes követni mind a tájolást (az irányt, amerre nézel), mind a helyzetedet (azt, hogy fizikailag hol vagy). A kifejezés a felhasznált egyedi mérések számából ered: három mérés a tájoláshoz (dőlés, görgetés és gördülés), és három mérés a helyzethez (fel/le, balra/jobbra és előre/hátra). A 3DOF headsetek és kontrollerek, mint például az Oculus Go csak a tájolást követik, míg a Quest és a Rift S az összeset képes követni. Ez óriási különbség a VR-ben, mert azt jelenti, hogy háromdimenziós térben működhetsz, mozoghatsz és kinyúlhatsz, hogy manipuláld a környezetedet. A 3DOF esetében csak mutogatni tudsz.


Mindegyik kontroller egy analóg botkormánnyal, két arcgombbal, egy menügombbal és két ravaszgombbal rendelkezik, amelyek a mutató- és középső ujjad alatt pihennek. Az analóg botok és gombok a hagyományos videojáték-szerű vezérlést fedik le, míg a ravaszok és a mozgáskövetés gyakorlatilag a kézzel való mutogatást és fogást. Mindkét fejhallgatón nagyon jól működnek.


Mindkét headset ugyanazt a továbbfejlesztett Guardian rendszert használja a játékterület nyomon követésére. Az eredeti Riftnél a két külső érzékelőt látva fizikailag körbe kell húzni a kontrollert a szobában, hogy meghatározzák, hol lehet biztonságosan használni a VR-t. A Quest 2 és a Rift S bekapcsolja kifelé néző monokróm kameráit, és lehetővé teszi, hogy a játékterület határait úgy fesse fel, hogy a kontrollerrel a padlóra mutat, és azt lézermutatóként kezeli. A kamera alapú Guardian rendszer több játékterületet is felismer, így különböző szobákban is beállíthatod a határokat.


Győztes: Döntetlen


Vezeték nélküli szabadság

Az Oculus Quest 2 legnagyobb előnye a teljesen vezeték nélküli élmény. A headsetnek és a kontrollereknek nincs szükségük semmilyen kábelre a működéshez (kivéve persze a headset töltését). Felteheted és elkezdhetsz játszani anélkül, hogy egy nagy, számítógéphez kötött vezetékkel csavarognál. A 79 dolláros Oculus Link kábellel azonban játszhatsz vele tetheredve is.


A VR-élményt tekintve a Quest 2 nagyon közel áll a Rift S-hez, de jóval nagyobb felbontással (1832 x 1920 vs. 1280 x 1440). Snapdragon 865 processzora elég erős ahhoz, hogy rengeteg játékot futtasson magán a headseten, például a Beat Saber és a Superhot VR. A Quest 2 a Rift S PC-s teljesítményéhez képest teljesítményfalba ütközik, de ez is megoldható egy kiegészítő kábel megvásárlásával.


PC játék

Bármit is használsz, a fejhallgatótól a számítógépedig egy vastag, hosszú kábellel kell megbirkóznod. Így működik a tethered VR, és ez még mindig kifejezetten kellemetlen. A kábelkezeléssel optimalizálhatja a lazaságot, és segíthet megakadályozni, hogy megbotoljon vagy bármit is lehúzzon, de még mindig egy nagy kábelt kell kezelnie a válla fölött. A Rift S ráadásul alacsonyabb felbontású, mint a Quest, ráadásul.


A Rift S nagy előnye a tároló. A PC-alapú Oculus Store-t használja, amelynek volt néhány éve arra, hogy egy lenyűgöző játék- és alkalmazáskönyvtárat hozzon létre. Rengeteg lenyűgöző élményt lehet itt kipróbálni, köztük a Beat Saber egy teljesebb funkciójú és potenciálisan módosítható változatát. Ha az Oculus Store nem elég, a SteamVR-ben is böngészhetsz még több játékért (bár készülj fel arra, hogy a beállításokkal kell birkóznod, hogy a két platform együttműködjön egymással). Az Oculus Link segítségével azonban mindezek a lehetőségek a Quest 2-n is elérhetők.


A győztes: Az Oculus 2.2.1: Döntetlen


(Fordítót, használtam, szóval ha néhány helyen marhaságokat olvasol, azért van)

2021. nov. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!