Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kell fordítani egy...

LakatosAnonymus kérdése:

Hogyan kell fordítani egy játékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Több, mint fél év Red Dead Redemption 2 játszás után eldöntöttem, hogy neki szeretnék kezdeni fordítani a játékot. El tudnám készíteni ígényesre, jó az angol tudásom, szóval meg vannak a körülmények. Időm is van rá, amúgy is rengeteg fog kelleni. Ez foglalkoztat és nagyon szeretném ezt csinálni. Valamit jó lenne, ha ezzel meg tudnám lepni a magyar gamer közösséget.


De térjünk a kérdésre.


Hogyan fogjak neki? Mivel kezdjem? Hogyan készítsek olyan fájlokat, amik felülírják az eredeti nyelvet? Hogyan szerkesszem? Kellenek külön programok? Hogyan teszteljem valós időben?


Ha valaki SZEMÉLYESEN is tudna segíteni, hogy felvegyük a kapcsolatot, azt külön megköszönném. Elég, ha csak elindítana valaki az úton, mert írogatni én is tudok, és lassan meglesz. Kérlek segítsetek.

Előre kszönöm a válaszokat!



2021. aug. 1. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

A legfontosabb szerintem az, hogy egy ekkora projektnek ne állj neki külön egyedül, hanem inkább jelentkezz fordítónak a folyamatban lévő projekthez.


[link]

2021. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Hívok seg1tséget ha kell, de akkor is a saját szakállamra csinálom. Ebben segítsetek.

2021. aug. 1. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ő pl. többnyire egyedül fordított, leírja milyen nehézségekkel küzdött.

2021. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem technikailag nem tudod hogy állj neki. Singleplayer részt tudod csak lefordítani, azt is modként, scripthookkal, nem adott ki a rockstar semmit amivel modolni tudnád a játékaikat, a fájlokat csak kicsomagolni tudod, vissza már nem.


Ezzel el tudsz indulni

[link]

2021. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4


Köszi, megvan a mod, viszont még mindig nem tudom, hogy hogyan kell elkezdeni. Mivel csak pár sor van, gondolom magam kell bövítenem, de nem ismerem a nyelvet, amivel íródott a fájl.

2021. aug. 1. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha netán rájössz akkor én szívesen segítek a fordításban.
2021. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6


Köszi, kedves tőled, csak ez lenne az első próbálkozásom, ezért időbe telik az egész. De írok majd, ha úgy alakul. :)

2021. aug. 2. 09:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyedül az Alpha Protocollal próbálkoztam. Ott egyszerűbb volt mert fájlban tárolta a szöveget, jegyzettömbben, át kellett írnom a megfelelő sorokat magyarra. De annyira rengetdg szöveg van benne, hogy a főmenüt megcsináltam, aztán hagytam a francba.
2021. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Aha, értem. De hogyan fértél hozzá az angol szöveghez? Vlamilyen programmal nyitottad meg? Vagy alapból txt volt?

2021. aug. 3. 08:48
 10/11 anonim ***** válasza:
jegyzetömbbel azt hiszem
2021. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!