Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Más is volt ezzel így, a Last...

Más is volt ezzel így, a Last of us 2 kapcsán? (spoiler alert!)

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy technikailag, az egyik legjobb játék, ez tény.


De első csalódásom, a közepe fele megláttam hogy Abby vel kell menni, szép virágos mezőn, kutyát simogatunk, stb..


Megállítottam a játékot, és fogtam a fejem hogy:


"Édes istenem, most remélem nem fogják elrontani az eddig felépített élményt a mai divatos


"a harag, bosszú nem old meg semmit, ismerjük meg a másik oldalt is"


Liberális szrsággal.


De, ez lett, de elfogadtam, mi mást tehettem volna, ha már megvettem, végignyomtam a második felét ezzel a baltával faragott transzvesztitával.


Aztán ugye az lett a vége amire számítottunk a közepétől.


Nemrég újrakezdtem, kicsit jobban elfogadva, hogy bármit teszek, nem állhatok bosszút.

De, olyan 4 óra játék után meguntam az egészet.

Igen, ez a The Last of Us, nem illik ilyet mondani, de ez van.


A játékban csak ölünk, vagy kattogót, vagy fertőzöttet, vagy embert. El tudunk bújni, lopakodni, halkan gyilkolni, de tulajdon képpen ezeket már a Metal Gear Solid 1 ben, vagy a Splinter Cell 1 ben is tudtuk. Én imádom a filmszerű játékokat mondanivalóval, pl a Detroit a kedvencem, de itt valahogy azt éreztem a második nekifutásnál, mikor már megszoktam a grafikát, hogy tulajdon képpen nem sok beleszólásom van a történet végkifejletéhez, és csak ugyan azt csinálom.

A játék nem is nagyon enged tovább, ha nem nyírod ki az embereket, így sok választásunk nem magyon van Ellie vel, ha már az a vége hogy jujj milyen pszichopata lett, és a bosszú nem old meg semmit.


Szóval a második végigjátszásnál éreztem azt hogy UNATKOZOM. Kattogókat, embereket, fertőzötteket ölök kis zónárol zónára, és ennyi.


Rögtön hozzá is teszem hogy elfogadom, hogy valakinek bejött a vége a játéknak, értettem az üzenetét, csak nem kellett volna beleerőltetni ezt ebbe a bosszúgame be.


Másodjára egyszerűen meguntam, és az öléstől is elment a kedvem, hála a játék második felének.


Sokan dícsérik az AI-t, de pl a Metal Gear Solid 5 ben se sokkal gyengébb szerintem, és ott nem is muszály ölnöd.


Annak idején imádtuk pl a Max Payne-t, mert igazi bosszújáték volt, nem kellett sajnálni az ellenséget.


Szóval nálam elveszett a második végigjátszás varázsa, a játék második fele/ végső üzenete miatt.



2021. aug. 7. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
18%

Amikor kiszivárogtak dolgok a játékról, akkor amiatt balhét csináltak hogy a játék bemocskolja a játékost. Volt ilyen manipulatív hozzáállás hogy "amit én utálok azt te is utáljad"! Közvetlenül mutogattak arra hogy hogyan jelenik meg a szexualitás a játékban. Inkább mennyiségben lettek kiemelve a problémák ahelyett mint amire érdemben lehet is válaszolni. Ilyen a szélsőséges nárcizmus a nyugati médiában. A Joker filmnél is ugyanaz a hiszti.

Szóval más is van így.

2021. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
21%

Az hogy a boszzu nem old meg semmit az egy liberalis dolog szerinted? Raadasul nem is csak arrol szol a jatek, hanem arrol is hogy milyen messze tudunk elmenni hogy bekeben elhessunk.

Egy kicsit unfair osszehasonlitani a Detroit Become a Human-t egy olyan jatekkal mint a Last of us hiszen a Detroitban meg az AI-t se kell beprogramozni, nem tudunk annyifele keppen interaltalni a kornyezttel es hasonlo dolgok amik a legtobb nehezseget okozhatjak egy jatek fejlesztese soran, igy tobb Ido marad a kulombozo sztoriszalak kidolgozasara.

A Metal Gear-ben meg teny hogy nem muszaj gyilkolaszni, de ennek ellenere megis ugyanaz a sztori vege. Lehetsz egy sorozat gyilkos vagy sem az nem szamit. A Metal Gear 5 es a Last of us 2 osszehasonlitasa megint nem fair hiszen az egyik Open world a masik linearis

2021. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

Engem a leszbikus szál nem zavart, csak igen, az hogy affelé csúcsosodott ki a játék, és nagyon erőltetve hogy:


"A harag nem old meg semmit"

"Érezd hogy Abby is ember" :)


20 ezer ftért rendeltem elő, úgy hogy minden trailer egy nagyon erős bosszújátékot ígért.

(És egyetlen trailerben sem volt Abby)


A játék feléig ezt adja is, de szerintem a második fele nagyon, forced' azt akarja sulykolni hogy:


"Értsd meg, hát Abby is ember", kiskutyát is símogat, stb..


Másodjára meg azért a végkifejletért ami, egyszerűen elment a kedvem tőle.


Ha ez film/könyv lenne, semmi bajom nem lenne vele, de akkor legalább hagy döntse már el a játékos, hogy meg akarja e ismerni főhősünk mostohaapja gyilkosának életét.


Vagy hogy megöli e.


Vagy adták volna ki dlc nek ezt az Abby szálat.

2021. aug. 7. 14:39
 4/62 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Ha tudsz angolul tudok let remek videot ajanlani ahol kivesezik hogy miert igy dontott a Naughty Dog a sztorival kapcsolatban.

2021. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Jajj, 3 as, a kérdésemben utaltam is hogy megértem azokat akiknek ez bejött, abban a reményben hogy kizárhatom a vitát. De látszik neked egy kérdés értelmezése is gondot okoz. Nem vitázni jöttem.

Mondtam hogy örülök hogy másnak tetszett. Szíííía! :)

Kérlek, próbálld megállni hogy ne irj ehhez a kérdéshez többet.

2021. aug. 7. 14:45
 6/62 anonim ***** válasza:
93%

Azert nem raktak be a trailer-be Abby-t mert o egy meglepetes volt.

Hogy tetszett e vagy sem az mar mas kerdes.

Pl. vannak olyan jatekok ahol a fohos meghal a vegen es pl. Silent Hill 2-ben kiderul hogy James olte meg a feleseget, szerint Jo lett volna ha elspoilerezik ezeket?

2021. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Hát, krvajó meglepetés hogy 20 ezerért egy szteroidos izét kell irányítani a játék felétől.
2021. aug. 7. 14:49
 8/62 A kérdező kommentje:
4, ok, külld át! :)
2021. aug. 7. 14:50
 9/62 A kérdező kommentje:
Meg azért más egy Silent Hill beli misztikus csavar, mint a főhős egésze. Ha megláttam volna hogy ez lesz a játék második felétől, nem veszem meg.
2021. aug. 7. 14:52
 10/62 A kérdező kommentje:

Meg, őszintén:


Mad Max/Max payne családjának, vagy John Wick kutyájának gyilkosának is van élete, de ki a fszm kíváncsi rá? :D


Azért nézünk bosszúfilmet, azért játszunk bosszújátékot hogy lássuk az elégtételt. :)


A Paulo Coelho gondolatokat meg mindenki megtalálja a könyvesboltok ezoterikus polcain. :D

2021. aug. 7. 15:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!