Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Pc-s, konzolos játékok?

Pc-s, konzolos játékok?

Figyelt kérdés
Havi szinten átlagban mi az az összeg ami még normalis? Játék vásárlásra vagy játékon belüli vásárlásra?

2021. okt. 18. 21:31
A kérdező szavazást indított:
0-5k
5k-10k
10k-15k
15k-20k
20k-25k
25k-30k
30k-40k
40k-50k
Vagy még ennél is több
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nincs olyan hogy normális, vagy nem normális. Ki mennyit szán rá, én valamikor áprilisban vettem az AC Valhallát, aztán szeptemberig nem vettem semmi mást, szeptemberben meg közel 1500 eurot szórtam el Steamen a Stalker 2 lővásárlástól a Forza Horizon 5-ig, meg rengeteg másra.


Van aki meg csak tört játékkal hajlandó játszani mert ignyen van.

2021. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2-5ezerig szerintem. én legalábbis ennyit szoktam
2021. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire. Ha nagyon érdekel valami megveszem teljesen áron, legutóbb ilyen volt nyár végén a Jurassic world evolution 2, előtte meg a Doom: Eternal. A többire meg általában várok leárazásokig, szóval nem költök mindig rá.

Planet zoo dlc-ékre költök még, az három havonta van.

2021. okt. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Havi szinten??! Hát én azért nem vásárolok minden hónapban játékot, elég néhány darab, amikkel akármeddig jól elvagyok, majdnem a végtelenségig lehet nyomatni, élvezem őket, játékon belül pedig abszolút nem szoktam valós pénzért vásárolni fejlesztéseket! Amúgy szerintem nagyon max. 20 ezer Ft/lemez, ha tényleg annyira überszuper játék, többet nem ér meg egyik se, de inkább jóval olcsóbban!

Persze attól is függ, hogy kinek mi tetszik! Például 1 éve a megjelenésekor éppen 20 ezer Ft körül volt a Need for Speed - Heat, amit nagyon imádok, sógorom szerint viszont annyira nem jó, hogy anno megérte volna ennyiért!

2021. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Havi 10 ezer max. Nem nagyon veszek teljes áron semmit. Inkább veszek több játékot ennyiből, akciósan.
2021. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Játékon belüli vásárlásnál a normális szerintem 0 Ft lenne. Vissza kellene szoktatni a játékfejlesztőket, hogy ha a teljes játékot vásárolom, akkor a teljes játékot kérem.


Játékvásárlásra szerintem a normális az, amennyit könnyedén megengedhetsz magadnak, lévén ez egy szórakozás, arra meg általában így szoktunk költeni.


Én a GamePass-t fizetem (Ultimate), ezen felül azt veszem meg, amit vagy ezer éve várok (ilyen most nincs a láthatáron, a CP2077 volt utoljára), vagy mindig is nagyon szerettem (Mass Effect Legendary, Forza-k), esetleg tesztek alapján tetszett meg (Far Cry 6).

2021. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Azért a fizetéstől is függ. Ha valaki keres havi több ezer eurót, akkor abból azért lehet költekezni.
2021. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Játékon belüli vásárlásra 0ft a normális. Egy játék legyen kész és teljes, ami benne van az elgyen feloldható a játék játszásával, nem pedig a bankkártya lehúzásával.


Játék vásárlás esetében viszont inkább bevételfüggő. Én azt mondanám, a havi nettó bevétel ~5%-a MAXIMUM. De a skála nem lineáris. Akinek nettó 120 ezer forintot kell beosztania, annak az a 6000Ft sokkal jobban fáj, mint egy 450 ezret keresőnek a 22 ezer. Ez nagyjából egybevág azzal is, hogy ki engedheti meg magának, hogy megvegyen egy 60€-s (22e Ft) friss megjelenést.

2021. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Aleoped válasza:
85%

Általában évente csak néhány játékot veszek, így nem bánom, ha egy játékra nagy összeget kell költenem, vagy úgy gondolom, hogy "megéri". Ez egy önkényes érték, amely címről címre változik, de általában ahhoz kapcsolódik, hogy mennyire kedvelem a fejlesztőt, és mennyire szeretném, ha maradna. Előrendeltem a játékot 15 dollárért, amivel valószínűleg 6 órát fogok tölteni, de ha tudnék, többet is fizetnék, mert tetszik a fejlesztő munkája (Zeboyd Games, ha kíváncsiak lennének). Nem a legjobb dollár/óra arány, és nem olcsó (mivel tudom, hogy a Steam egy hónap múlva féláron lesz), de hiszek a játékfejlesztés támogatásában. (Megjegyzés: nem azt mondom, hogy ez a legjobb módja a játékvásárlásnak, csak az én módszerem. Én sem hiszem, hogy "jobb" lennék azoknál, akik csak nagy kedvezménnyel vásárolnak, hogy a legtöbbet hozzák ki belőlük. Mindenki a maga módján. Az "érték" meghatározásának minden módszere érvényes.)


Szeretek nyerőgépekkel és blackjackkel is játszani, és mielőtt elkezdtem volna navigálni az online szerencsejátékok gazdag világában, egy jó kaszinót kerestem, ahol a nyerőgépek nagy és izgalmas választékával játszhatok [link] volt az első platformom. Nagyon könnyűnek tűnt, mert ingyenes pörgetéseket adtak, és jó pénzt nyertem a nyerőgépeken. A nyerőgépek érdekesek voltak számomra, és egy hónapnyi esti nyerőgépes játék után 1600 dollárt tudtam keresni csak úgy, figyelembe véve, hogy nem igazán dolgoztam keményen, ez egyfajta reveláció volt számomra. Aztán úgy döntöttem, hogy új játékokat próbálok ki, és rátaláltam a blackjackre. Nehezebb volt, de nem kevésbé érdekes. Elkezdtem megtanulni, hogyan számoljam a kártyákat és hogyan alakítsam ki a saját stratégiámat. Hosszú időbe telik, amíg a képességeim fejlődnek, de van értelme. A blackjack sok pénzt hozhat, ha jól játszol.

Összefoglalva, a szerencsejáték a maga módján érdekes. Sokan úgy gondolják, hogy a nyerőgépek szórakoztató játék, és igazuk van. Mert nagyon szórakoztató és jó kikapcsolódás.

2021. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!