Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen kevés játék támogatja az egér+billentyűzet kombót konzolokon?

Figyelt kérdés

Szerintem a Microsoft (de a Sony is) sok pc-t bevonzhatna az irreálisan magas VGA árak miatt, ha nem köteleznék a játékosokat a kontrollerre.

Például én most Series X-et használok, mert nem tudok vga-t venni, de nem is terveznék, ha nem lenne ennyire korlátolt az Xbox.



2021. nov. 5. 00:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert a játékokat általában kontrollerhez készítik alapból, és egy egér-bill általi irányítás teljesen más technikát kíván meg, ezzel meg nem minden fejlesztő akar külön foglalkozni.
2021. nov. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De minden cross platform játékhoz van egér+billentyűzet támogatás a pc-s változathoz. Az új konzolok támogatják az egeret és billentyűzetet ezért nem értem miért nem rakják a konzol portokba is bele. Ráadásul alig van pár játék, amihez előnyös a kontroller.
2021. nov. 5. 00:41
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
PC-n nem teljesen azonos a játék azért, mármint hiába kerültek egymáshoz közelebb a platformok, azért még mindig kell portolni, és az egér-bill támogatást általában pont ezek a csapatok készítik, akik a portolást végzik, nem az eredeti fejlesztők.
2021. nov. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

de nem is terveznék, ha nem lenne ennyire korlátolt az Xbox.


Pont ez. Hiaba lenne tamogatas, sokan nem akarnak konzolon jatszani.

Ezert nem feltetlenul eri meg minden játéknál kinlodni a portolassal.

2021. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

Minden konzolhoz adnak egy kontrollert így a felhasználóbázis döntő többsége azzal játszik. A billentyűzet és egér nem fair play a kontrolleresek ellen. Ez az egész "KBM" dolog csak az utóbbi években került elő, amióta egyre többen jutottak arra a következtetésre, hogy mai konzolokon elfogadható minőségben lehet játszani a legtöbb multis játékot, de egy PC árának a töredékéért. Ez a tömeg valamiért egy mini PCnek látja a konzolokat, nem hajlandó kontrollerrel megtanulni játszani, helyette azt követeli, hogy az egész konzolos közösség idomuljon hozzájuk. Az nem érv a KBM mellett, hogy előnyösebb/pontosabb stb játszani vele, mert ha a konzolosok egy asztalnál ülve akarnának játszani a monitor előtt akkor valószínűleg úgy tennének.


Ami a konzol vonzóbbá tételét illeti, azzal kapcsolatban pedig a konzoliparnak semmit nem kell tenni ugyanis a PCs játékosok harapófogóban vannak anélkül is. Nincs pénzed a drága videokártyára? Akkor vagy veszel egy konzolt és elfogadod ahogy működik vagy nem játszol. Ilyen egyszerű.

2021. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
billentyűzet/egér támogatás már a ps4-ben is benne van, az más kérdés hogy nem használja szinte senki
2021. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

De egyjátékos játékokban milyen hátrány érné a kontrollereseket?

Mikor vettem a Series X-et fájt tőle a fejem rendesen, mert én is megpróbáltam pc-t csinálni belőle, de sajnos nem lehet. Ebbe már beletörődtem, de az mkb hiányát nem tudom elfogadni. Szerencsére, amire vettem (Halo Infinite), abban van(lesz) mkb támogatás.

2021. nov. 5. 11:36
 8/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha konzolozni akarsz játssz kontrollerrel. Ha Pc-zni akkor a bill+egér. Csak a csicskák használnak egér+bill-t konzolon. Erről ennyit.
2021. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#5, #8: Láthatólag életedben nem játszottál konzolon egérrel, különben nem beszélnél olyat, hogy nem fair play. Ha az elmélet igaz lenne, az összes ranglistát egeresek vezetnék, de mégsem ez az igazság.
2021. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ki mit szokik meg.


Ami az egér+bill kombót illeti, játszd végig csak egyszer egy Sekiro vagy hasonló szinte azonnali halálos játékot, ahol 1 másodperc alatt váltasz fogyasztható tárgyakat, egyéb képességet/tárgyat, közben támadsz, védekezel kitérsz és újra. Nem lehetetlen kontroller nélkül, de nyugodtan kösd fel a bilit, mert míg neked a 8-10 féle shortcut gomb szétszórva lesz a billen, egy kontrolleren tized másodpercek alatt eléred, mellé nyúlni/nyomni is nehezebb.


Ahogy írták, a legtöbb játék kontrollerre van tervezve, azzal "optimális". Ilyen szempontból viszont a PC-s RTS játékokat se nagyon portolják át konzolra, sok sikert egy starcraft 2-höz konztollerrel.

2021. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!