Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Playstation 5 vs Xbox Series...

Playstation 5 vs Xbox Series X vs gamer PC? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Van 3 rendelésem jelenleg (kép: [link] ), az egyik már megérkezett az üzletbe, a másik kettő csütörtök-péntek körül jön meg, és utána néhány munkanapig lehet átvenni. A 3 közül csak az szeretném átvenni.

- Sony Playstation 5 Standard Edition -> 190 ezer Ft

- Xbox Series X -> 200 ezer Ft

- gamer PC Ryzen 7 5800X procival, 16GB RAM-mal és RTX 3070 videokártyával -> 570 ezer Ft


Ti melyiket választanátok?



2021. nov. 30. 13:36
A kérdező szavazást indított:
Playstation 5
Xbox Series X
PC
39 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*a 3 közül csak az egyiket fogom átvenni
2021. nov. 30. 13:40
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a gamer pc-t hol találtad ennyiért?

Csak mert a videókártya árak úgy az egekben vannak, hogy csak az a RTX 3070 kerül 450-500 ezerbe, a proci meg 140 körül van, és a többi alkatrész még sehol nincs.


Csak érdekel, kíváncsiság.


Én egyébként mindenképpen a PS5-re mennék rá.


Már meg is beszéltem a menyasszonyommal, hogy ha tönkre megy a gamer pc-m legközelebb már nem építenék újat 1 millió forint körüli összegért, hanem csak veszek egy fasza ps5-öt és egy hatalmas TV-t hozzá, a kettő együtt kerül kevesebbe, mint egy hasonló erejű videókártya. Eléggé el vannak szállva az árak... :(

2021. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
múlt hét pénteken volt a notebook.hu-n ennyiért
2021. nov. 30. 14:50
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

a ps5 lemezes?


xbox-ból elég a pss, lassan lesz tv-re is app


de vehetsz pc-t is ha sok a pénzed, és nem tudod értelmesebb dologra elkölteni, de 3x annyi mint a másik kettő

2021. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Amikor szóba jön ez az Xbox - playstation választás, nekem mindig egyből a playstation felé húz a szívem.


A helyzet az, hogy a legtöbb xbox játék elérhető ps-en is, viszont vannak olyan kihagyhatatlan, és best of játékok amik sajnos ps exkluzívok.


God of War, pókember játékok, last of us, ghost of tsusima, és sorolhatnám..


De mégsem az a lényeg, hogy mik azok a ps exkluzív játékok, amik most kint vannak.. Hanem hogy mi jön még! Mi van, ha jön 1 olyan játék amit négykézláb nyomnék, imádnám, de hát xboxom van..


Valamint ez az új kontroller dolog is elég érdekes, a haptic feedback, és az adaptive trigger.


Úgy tudom, hogy ps-re is lehet szerezni már olyan / hasonló kontrollereket, mint ami az xboxnak van. Tehát olyan elosztásút. Tehát ha ahhoz húz a szíved, azt sem kell feltétlenül feladni.


Nálam ezért a ps a nyerő.

2021. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

(2-es, és 5-ös vagyok)


Továbbá, úgy hallottam, hogy lehetséges azt megoldani, hogy egeret és billentyűt használj playstationhöz.

Pl. https://www.youtube.com/watch?v=q0aB_yKbQpE

De sok ilyen tartalom van a neten, hogy lehet megoldani.

Továbbá, monitorhoz is csatlakoztathatod, nem muszáj TV-hez.


Ha ebből a szemszögből nézzük, a ps5 eléggé vonzó tud lenni.

2021. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak játékról van szó akkor PS.


Egyébként igen, lassan 2 éve a PC alkatrész árak drasztikusan emelkedtek, ez köszönhető a szállításnak a a chip hiánynak ésatöbbi. 2 évvel ezelőtt még kaptam egy normális laptopot 150.000 Ft-ért most ugyanaz drágább.


A VGA amit vettem kb. 3 éve az 56.000 Ft volt, most 72.000 Ft.


Szóval ha csak játékra vásárolsz akkor PS. És akár még egy jobb tv-t is tudsz venni mellé.

2021. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd. Én 4-5 éve vettem egy GTX 1080-at 160 ezerért. Ma egy 1050 ti kerül ennyibe... a kettő kártya között van egy pici különbség..


Amíg ilyen állapotok uralkodnak pénzügyileg jobban megéri konzol felé nyitni mint dupla / tripla áron venni ezeket...

2021. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

#8


igen ezek az árak hirtelen ugrottak meg, és elég durván...a laptopoknál kb ilyen 30-40-50. e Ft-os emelkedés van. Jó esetben.


Szóval konzol.


Kivéve ha képeket videókat akarsz szerkeszteni meg irodai programokat akarsz használni.

2021. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

amúgy a konzol kényelmesebb játékra

én nagy pc-s voltam, igazi pc masterrace, aztán vettem egy konzolt, és rájöttem hogy mekkora hölye voltam hogy kizártam magam ebből a világból.


ok kontrollerrel nehéz megtanulni az irányítást, de fél év alatt már megy odafigyelés nélkül is.

2021. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!