Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért vannak annyira ráizgulva...

Miért vannak annyira ráizgulva az emberek az Xbox series X-re, mikor az S is legalább olyan jó?

Figyelt kérdés

Itt most konkrétan arra gondolok, hogy hónapok óta hiánycikk az X, mindenki azt akarja, én S-t vettem egyéb okokból, de azon kívül hogy kevesebb a tárhely, semmi hátrányt nem érzek. És a videókat elnézve a töltési idők is ugyan olyanok, a grafikán is nagyítóval kell keresni a különbséget, oké, az X tud 120 fpst 4k ban, de ehhez olyan tévé is kell ami nem egy elterjedt dolog itthon, szóval ez az egész nekem csak hype-nak tűnik, mintsem ész érvnek... Ja, és az S mindig van készleten, karácsony előtt is halomban állt a media marktban :D


Számokban a 4 tflop vs 12 tflop nagynak tűnik, de szerintem ez is sokkal inkább marketing, még az a Linus csávó sem talált nagyon fogást a kettő különbségén...



2021. dec. 29. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd térjünk erre vissza pár év múlva, ugyanis az S és az X között bőven nőni fog a szakadék, egy jóformán egy éves generáció még nem nagyon van kihasználva.
2021. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az Series X sokkal jobb, mint az S. Eleve sok dologban tévedsz. Attól, hogy te azt gondolod idehaza, az embereknek nincs 4k 120fps tévéjük, azt is mire alapozod? Azért, mert úgy gondolod neked és ismerőseid között nincs ilyen tévéjük vagy felmentél egy fb csopiba, akkor valószínűleg az ország gamer lakosságának sincs? Meg eleve, miért idehaza vetíted ki ezt a témát, amikor Xbox világszinten elterjedt termék és világ minden pontján lehet kapni. Ez akkor állná meg a helyét, ha magyar termék lenne a konzol és akkor beszélni ide hazáról, de mivel világtermék, ezért baromi sok embernek van 4k 120 fps tévéje és Series X.


Továbbá te lehet nem látod a különbséget még vagy csak nem akarod direkt meglátni, de a Series S egy régi hardwaren alapuló "nextgen" konzol, amit olcsó árával és gamepasszal akarnak eladni. Amivel semmi baj nincs, hiszen kiszolgál téged és hozzád hasonló embereknek, akiknek ez elég jelenleg vagy azt hiszik elég lesz x év múlva is. Series X meg egy baromira jó masina, amit majd te is észreveszel, ahogy telik az idő és jönnek ki az újabb játékok, akkor hogy fog nyílni az olló a Series S és X között teljesítményben.

2021. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget, ugyan az a processzor van pl benne mint ami az X ben is, 0,2 ghz-el kevesebb órajellel, vagyis kb ugyan az kvázi. És mióta is jött be a divatba ez a 120 hertzes tv? Az utóbbi 1-2 évben, előtte azt se tudtuk mi az, és ki a fő célközönsége az xboxnak? Hát a tizenéves gyerekek akiknek 0 bevételük van. Te sem úgy ismered a magyarokat hogy kidobják a meglévő tévéjüket csak mert egy újabb tv 60 helyett 120-hertzet tud, nem beszélve arról hogy akkor már legyen oled-es, mert azon még jobb a kép, de ugyan nézz már utána mennyibe kerül egy ilyen tv. Ennyiért nem fognak tévét venni az emberek, ezt borítékolom, és szerintem neked sincs ilyened.


Lehet majd egyszer lesz különbség, de addigra úgy is jön majd egy még erősebb konzol ami még a series x-nél is erősebb lesz, és akkor majd mindenki azt akarja. Mennyi idő is telt el az xbox one sima és a one x között? 5 év? Szóval 5 év kellett hozzá hogy kinyíljon az olló, ha még 4 évig elleszek a series s-el az tökéletesen megfelel nekem , pct is kb 4-5 évente újítanak az emberek. Nem beszélve arról, hogy ott van a cloud service a microsoftnak, ami nem csak pusztán játékra képes, hanem extra teljesítményt is tud adni, vagyis már nem is a hardware lesz a lényeges, hanem hogy jó interneted legyen, már az xbox one-nál is ez volt az eredeti terv azért kellett az állandó online csak sírtak az emberek és ezért elvetették az ötletet...

2021. dec. 29. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötöd az ebet a karóhoz hiába van igaza a másodiknak... procit emlegeted, csak épp egy apróságot felejtesz ki, a GPU-t...


Emlegeted, hogy nem ismeri a magyarokat, ahogy te sem pontosan ugyanúgy. Bár értem a lényeget, neked S van és az a jó, te vagy a helikopter és mindenki más hülye. A fene én is az vagyok, fa alatt itt is X volt... Megyek be is cserélem S-re. Ja meg dobom ki a Samsung 4k TV-t, igaz valamit azzal si elszúrtam mert nyáron 230k-ért megvettem, áh, tuti valami nem stimmel, hisz elvileg milliomosnak kéne hogy legyünk, hogy iylet vehessünk.


Na de majd a lehet erősebb lesz esetén szólj, ha S-en mondjuk a FH5 megy natív 4k-ban.

2021. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésre válaszolva az igény az új konzolokra azért tűnik nagynak mert árúhiány van és első körben a fanok mélyebb pénztárcával vásárolnak be egy új technológiába. Ők pedig általában a csúcsot akarják. Mivel gyakorlatilag minden játék jön még mindenre ezért az S célközönsége még nem érzi sürgetőnek, hogy konzolt váltson.


Egyébként meg teljesen felesleges vitatkozni ezen, a Series X|S egyértelműen más igényeket céloz meg. Nincs rossz konzol csak rossz választás az igényekhez képest. Az igénynek pedig meglehetősen sokrétűek. Az egyik oldal aki megveszi az LG C1et a Series Xéhez, mert kifolyik a szeme ha a VRR nem simítja el az eséseket, a másik pedig aki még mindig alap Xbox Onenal nyomja a Tescos saját márkás "4K" TVn és csak akkor fog cserélni ha nem jön majd a Fifa a régi gépre. Utóbbinak baromira jó lesz, hogy majd feleannyiba kerül az új konzolja és sokkal jobban néz ki.


Elég nyomorúság a konzolháborúzás, ne akarjunk most már platformon belül is elitkedni hogy kinek mekkora a terraflopsa.

2021. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!