Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Néztem néhány tucat 10 másodpe...

Néztem néhány tucat 10 másodperc alatti Rubik kocka kirakást. Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Mostanában tanultam meg kirakni, kb 2 perc környékén megy, de az ilyen 10, meg 7 másodperces példarakásokat nem is igazán értem. Mármint értem az elméletet, de el nem tudom képzelni, hogy valaki erre hogy képes.

2022. jan. 22. 10:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9 ja amúgy ez nem egészen pszichológia hanem inkább biológia

A pszichológia főként a tudatot vizsgálja azonban ez inkább biológiai dolog (de inkább a 2 sőt 3 ág keveréke; kémia, biológia, pszichológia)

2022. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Pszichológián tanultunk anatómiát, élettant, neuropszichológiát is. Ez mi, ha nem biosz...? Láthatóan nme tudod, pszichologia szakon mit tanulnak az emberek. Illetve mint írtam, zongorázom, innen is tudom gyakorlatban, hogy mi az az izommemória.

Annyira jó, hogy tudod rólam, mióta tanulok mit :) Pár év múlva majd elolvasod ezt a válaszod és rájössz, milyen gyerekes volt.

2022. jan. 24. 12:42
 13/18 anonim válasza:
100%

Jó rakásokhoz a következők kellenek:

-Első sorban jó rubik kocka


-Ezután az algorutmusok, állásaik memorizálása (Az F2L-re legtöbben

maguktól is rájönnek úgyhogy ahoz nem kell különösebben algókat tanulni.

Ugye az OLL a következő lépés. Na most szerintem ez a legnehezebb, ha bár

szerencsére a nagyja viszonylag rövid. Az OLL-hez pontosan 57 darab

algoritmust kell tudni. A PLL is elég nehéz viszont néhány PLL -Például

az Y Permutáció- két darab OLL-ből áll. Ezen felül a nagyjuk ilyen alap

forgatásokból áll össze (Alap forgatás alatt értem például az R U R' U'-t

vagy a sledgehammer-t). Sőt némelyikek egymás tükörképei és így tovább.

Ez 21 algorutmusból áll, de én ajánlok egyes állásokra akár több

algorutmus megtanulását is (Persze csak idővel). )


-Ezekkel egyidőben fingertrick-ek (Sajnos nem tudok magyar megfelelőt)

tanulását is erősen ajánlják többek között én is.


-Hogyha már ezek viszonylag mennek még az tud gyorsítani az időn, hogy más

színre kezdesz.


-Azt is érdemes figyelembe venni, hogy több metódus van. Az általam leírtak a

Fridrich vagy, ha úgy jobban tetszik CFOP metódus lépései. A legtöbben ezt

használják.

De ott van például a roux [ró] metódus ami szintén egy elég hatékony kirakási

módszer.


Az alábbi oldalakon megtanulhatók a Fridrich lépései és állásai:


[link]

[link]


Ezen a két oldalon a külön sorban lévő algók külön algók (tehát nem csak sortörés lépett fel. Ez általában jellemző.)


És végül videók (Török Ágoston):


https://www.youtube.com/watch?v=gvpQ1vKdyWI

https://www.youtube.com/watch?v=3rbbXvXivdY

https://www.youtube.com/watch?v=XnuOTctHOQo


Remélem segíthettem, sok sikert kívánok!

2022. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Az OLL nagyon durva, én hamar feladtam, és inkább szétszedtem 2 lépésre. Sárga kereszt, majd onnan már csak 7 algoritmus kell. A PLL-t bevágtam mind, de az én tempómmal még így is csak 30 mp körüli időre volt elég. Nyilván az igazi versenyzők nem napi fél órát forgatnak, mint én, amikor "csúcsformában" voltam.
2022. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Csak a teljes OLL-hez kell 57, nem? Mármint van ez a 2-look-OLL amit kezdőknek ajánlanak, amihez kb 10 kell csak. Azok már mennek, most a teljes PLL-re koncentrálok.


A Roux francia emberke volt, azaz inkább [rú] a kiejtés.

2022. febr. 22. 19:14
 16/18 anonim válasza:
100%

Igen, a teljes OLL-hez kell 57 algoritmus.

Az egyszerűbb kétlépéses avagy 2-look OLL arról szól, hogy először az éleket és azután a sarkokat fordítjuk fel.

Ez a kezdő metódusban alkalmazott sárga kereszt algoritmusokat alkalmazza plusz még azt a 7 darab sarok felfordítást a haladó OLL-ből.

Én is bevállaltam a teljes PLL-t, mondjuk nehezebb algókat közölük például a V Permutációt még a mai napig nem tanultam meg. Majd keresek arra is valami jó algorutmust.

Azokat a forrásokat melyeket a 13.-ik válaszban megemlítettem mégegszer nagyon ajánlom, nagyon jó dolgokat lehet azon az oldalon illetve azon a YouTube csatornán találni.


Még egy oldal amit szintén csak ajánlani tudok a speedsolving.com:


[link]


Ezen az oldalon belül van az algoritmusok adatbázisa is:


[link]


Itt lehet kategóriákban is keresni.

Ezen az oldalon is számtalan nagyon jó forrás van.


A Roux metódussal kapcsolatban valóban [rú] a helyes kiejtés, csak még annak idejét (kb. 1 éve) még [ró]-nak maradt meg a fejemben és néha rosszul emlékszem.

2022. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem a full oll meg pll megtanulása a legfontosabb,(persze azok is) hanem a fingertrickek és a lookahead. A fingertrick az amikor csak az ujjaidat használod a kocka forgatásához, továbbá magas szinteken már a cuberotation-ök nagy részét el lehet kerülni. A lookahead az amikor előre látod mi fog következni. És nem kell keresgélned és sok időt pazarolni rá.
2022. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 gotti63 válasza:

Az izommemóriához annyit tudnék hozzáfűzni, hogy én 1979-ben tanultam meg kirakni a kockát és 1980 végéig foglalkoztam vele.

Abban az időben 4 algoritmusom volt.

Az elmúlt 43 évben 5x ha volt a kezemben kocka, akkor is csak percekre.

Most újra fellángolt a "szerelem" és elsőre gond nélkül tekertem a régi 2 algomat :)

2023. júl. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!