Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Régi Windows 98-as játékot...

Régi Windows 98-as játékot hogy tudnék legegyszerűbben futtatni Win10-ben?

Figyelt kérdés

Ami csak 16 bites rendszerre megy fel. Van egy EF 2000 nevű játékom még eredeti dobozos verzióban, de sehogy nem tudom feltelepíteni még az alábbi oldalt kivesézve sem:

[link]


VBox-ban nem települ fel a Win98, mert valami "Windows protection error"-t ír ki: [link]


Aztán próbáltam DosBox-ban, de úgyse indult el az .exe fájl.


Ezen az oldalon Win10-hez javasolja, hogy VBox-ban tegyem fel az Ubuntut és telepítsem a wine-t, de utána nem értem mit kell csinálni.


Valaki tud segíteni, hogy tudnám ezt a régi Win 98-as játékot stabilan futtatni Windows 10 64bites környezetben?



2022. jan. 30. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Windows 10 meg nem támogat Microsoft Virtual PC-t.
2022. jan. 30. 14:14
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre én is nagyon kíváncsi vagyok. Aki tud, segítsen. :)

Nekem ez a játék van kiírva cd-re: https://www.youtube.com/watch?v=EijFIQ_5ymk

És nem tudom futtatni a laptopomon, ami win 10-es.

2022. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nézelődj, a kommentekben linkelték a Reloaded projektet, illetve a játékot is. Szerintem a dobozos verziót ne erőltesd, de lehet a Reloaded projekttel kipróbálhatod azt is.


2-es, a Disney's Hercules elérhető Steamen és GoG-on is, így ezzel nem lesz problémád.

2022. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: A Reloaded-hoz nem kell meglennie az eredeti CD-nek is? Én legalábbis úgy értelmeztem.
2022. jan. 30. 15:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ebből a játékból 2 verzió is van úgy tudom. Az egyik a régi 95-ös sima DOS-os, a másik a v2.0 97-es verzió 3dfx javított grafikával. Nekem utóbbi lenne a jó és azt is játszottam annak idején.
2022. jan. 30. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell az eredeti CD, a letöltött is jó neki, amit a fenti linken TARLZ kommentelő linkelt megás linken, az szerintem pont az, amit keresel.
2022. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:

A mostani Win 10 leggyakrabban 64 bites. Van egy nagyon régi játékod ami már nem tud futni sajnos. Ezeket probáld meg:


1. 32 bites Windows alól futtatni.

2. Kompatibilitánsi módban futtatni.

3. Oracle Virtual Box-al futtatni.

2022. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3

Hálásan köszönöm a segítségedet és a tanácsodat. Felmentem Steam-re és onnan meg is vettem a játékot. :) Tegnap este nagyot nosztalgiáztam.

2022. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!