Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Videojátékokban miért tabu a...

Videojátékokban miért tabu a szexualitás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Játszom mostanában az AC Valhallával és nem értem, hogy ha baltát állíthatsz a másik koponyájába, akkor miért nem lehet egy meztelen nőt megjeleníteni, vagy egy softcore együttlétet? Amíg az Originsben mindenhol rohangáltak a topless nők a mezőn, itt van 1db félmeztelen nő, meg még egy jelenet, amiben a víz takar mindent. De az, hogy hullanak a végtagok, meg felgyújtod a másikat az rendben. :D


A GTA ugyanez volt régen, ülünk az autóban és rázkódik a kocsi, aztán ezt azért átvitték már rendes animációvá, de az is még ruhában.


Nagyon kevés játék az, ami megmeri jeleníteni a testiséget is, ez miért van, hogy érett felnőtt embereknek szóló játékban valamiért még ma is tabuként van kezelve? Ha az azonos nemű csókjelenetek megvannak engedve, akkor ennek el kell férjen egy felnőtt játékban.



2022. febr. 2. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor magasabb életkor besorolást kap és a szülő kevésbé veszi meg a gyereknek.
2022. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Meg ugye az az "egészségeseb" ha a játékban éljük ki az agresszivitásunkat és az életben a szexualitásunkat. Nem igaz? ;)
2022. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel az amerikai piac miatt. Elég nagy ahhoz, hogy amaitt ezt-azt kihagyjanak egy játékból, ott meg ugye jóformán azzal nincs baj, ha egy filmben vagy játékban a fél szomszédságot agyonlövi valaki, jóformán 16-os szintbe belefér, de ha mutatnak egy fedetlen mellet már 18-at kap.
2022. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Minden Assassin's Creed játék Pegi 18-as, annál magasabbat már nem tud kapni. :D
2022. febr. 2. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
USA-ban máshogy van ez a besorolási dolog amúgy, mindjárt megpróbálom megkeresni.
2022. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van pl a borítója, ott csak a 17-es kategóriába került, gondolom ha lenne benne szex akkor átkerülne a 18+ ba.

2022. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írsz, pláne úgy, hogy a Cyberpunkban sokkal több meztelenség és szexualitás van, aztán ugyanúgy M17+ a Gamestop-on.

[link]


Azt olvastam róla, hogy a Közel-Keleten, Japánban, Kínában van komolyabb cenzúra, de a játék minden más, fent nem említett régióban elérhető lesz cenzúrázatlanul és a cenzúra opcionális a menüben.

2022. febr. 2. 22:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk így már én sem igazán értem a dolgot, mert én simán logikával erre tudtam volna következtetni, de így, hogy tényleg CP is azonos kategóriába esik, már nem igazán látom logikusnak.
2022. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ahogy #3-as írja. sose becsüld alá az USA prüdériáját (és az azzal kapcsolatos ellentmondásokat - mert a fedetlen mellektől falra másznak, de a pénzérme nagyságú bikinifelső már teljesen okés nekik)
2022. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gta5 ben láthatsz melleket és kukit:)
2022. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!