Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri a Sims 4?

Megéri a Sims 4?

Figyelt kérdés
Jó játék?
2022. febr. 9. 15:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
2 jobb. es mivel abandonware, igy siman letoltheted ingyen. facebookon van egy bazinagy sims2 csoport, ott tudnak segiteni
2022. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó, de én nem tudom helyetted megmondani, hogy neked tetszene-e.
2022. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az alapjáték maximálisan megéri az árát, a kiegészítők ellenben horribilisen túlárazottak.
2022. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
#3. A kiegészítők sincsenek annyira túlárazva. CSAK nem a magyar piachoz vannak igazítva az árak, ahol 1 euró átlag 360 forint.
2022. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a #3 válaszolóval. Túlárazott a kiegészítők nagy része. 2 új város 40euro és ez csak egyetlen kiegészítő. Lássuk be hogy egy triple A játékot simán vehetünk ennyiből és nem csak egy kieg.et.
2022. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Amikor G2A-n vannak akciók, akkor elfogadható áron adják (most 2500 ft körül van az alapjáték, 4-5 ezrek a kiegészítők). Viszont nekem szörnyen unszimpatikus, hogy amik a sims3-ban az alapjátékkal jöttek, azokat a 4-es szériában már a kiegészítőkkel hozzák be (pl. politikus, katonai pálya).
2022. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi. Attól függ, mit szeretnél csinálni a játékban, mit tartasz fontosnak.


Ha építeni szeretnél, akkor a sims 4 az egyik legjobb opció. Még a sims 3-nál is erősebb építő funkciói vannak. Ugyanakkor van benne pár idegesítő bug. A játék újraindításával megoldhatóak, de hát igen, azért zavarja az embert. Mindemellett nem választhatsz szabadon színeket, mindennek előre megadott színei vannak. Még a TS2-nél is limitáltabb ezen a téren. (TS2-ben ágykeretet matractól/ágyneműtől függetlenül is választhattál, TS4-ben a kettő együtt jön, tehát pl. ha fehér ágykeretet akarsz, akkor muszáj lesz kék matraccal meg ágyneművel menned.) De ettől függetlenül építési szempontból nagyon, nagyon jó.


Játék tekintetében kicsit a többi mögött kullog. Ha családdal szeretnél játszani és gyerekeket szeretnél - az a rossz hírem, hogy a babák tárgyak, nem lehet sok mindent csinálni velük. Az előző játékokhoz képest elég kevés életkorhoz köthető excluzív funkció van, a tinik, fiatal felnőttek, felnőttek meg idősek gyakorlatilag tök ugyan olyanok, olyan különbséggel hogy a tinik nem lehetnek terhesek, az idősek meg könnyebben halnak meg a fizikai aktivitástól. Kinézetben sem különböznek olyan drasztikusan. Szóval ha neked ez fontos, akkor lehet, hogy csalódni fogsz. Nagyon sok dolog van, ami továbbra sincs benne a játékban, illetve rengeteg kiegészítőt kell megvenned ahhoz, hogy több midnened legyen (ami esetleg a régi játékokban az alapjátékban jött). De vannak részei, amik nagyon jól teljesítenek. A parenthood-ban például attól függően, hogy hogyan neveled a gyereked, másképp fognak felnőni és más tulajdonságaik lesznek. Szóval amolyan 50-50.


Ha a szupernaturális dolgok érdekelnek, nagyon sok még mindig hiányzik, és jó pár van ami nem tud sok mindent csinálni. A sellőknek például semmi különleges igénye nincs, a higiéniát átnevezték hidratációra, de tök ugyanúgy működik, ha nagyon alacsony akkor a simed kellemetlenül fogja érezni magát meg bűzölögni fog. Semmi elájulás, belehalni sem lehet, gyakorlatilag nincs következménye. A vámpírok ellenben nagyon jól ki lettek dolgozva.


Alapvetően nagyon szép játék, a minőség az utóbbi időben nagyon sokat javult. A legújabb világok is gyönyörűek, a világítást a legtöbb esetben jól eltalálják, úgyhogy nagyon szép naplementéket is láthatsz. Viszont a grafikája nem valóságszerű, sokkal kevesebb / kevésbé részletes textúrákat használ, mint a régi játékok. Ha ez neked probléma, és nem akarsz modokat tenni a játékodba hogy ezt megváltoztasd, akkor nem nekedd való. De ha tetszik a grafika, akkor a világok is tetszeni fognak.


Viszont: A sims 4-ben nem tudsz saját világot csinálni, és a létező világokat sem tudod megváltoztatni. A telek méretekhez nem tudsz hozzányúlni, nem tudod máshova tenni a telkeket, nem tudod a telek körüli dekorációt módosítani. Tehát ha nem tetszik a környék - így jártál, viseld el vagy költözz el. Ha valami extrát szeretnél (pl. élhető történelmi vagy földönkívüli világ, egy adott ország amit még nem csináltak meg a jáétkban) akkor az opcióid vagy limitáltak, vagy nem is léteznek. Ezt azért fontos számításba venni.


A kiegészítők full áron tényleg drágák (de vannak akciók). És sok esetben sajnos nem igazán érik meg a pénzt, amit elkérnek értük... Egyes kiegészítők, mint például a Dine Out, durván bugosak, és nem nagyon sietnek, hogy megjavítsák. A legújabb házasságos kiegészítő pedig abszolút nem működik. Valószínűleg javítanak majd rajta, de jelenleg a kiegészítő legfontosabb elemei egyszerűen nem működnek rendesen. A simulation lag továbbra is hatalmas probléma, a játék időnként durván belaggol (még a sims youtubereknek is, akik jó gépekkel játszanak), a simek sokszor bénán működnek (a ház ellentétes végébe mennek edényeket mosogatni, vagy ahelyett, hogy az ebédlőasztalnál ennének inkább kimennek a kertbe egy fatörzsön ülni a hívatlan szomszéd mellé akit nem is kedvelnek), újabban gyakran sétálnak át falakon és teleportálnak, illetve a játék tele van kisebb-közepes bugokkal. Nem mondanám, hogy az egész sims 4 használhatatlan lesz mindezektől vagy hogy non-stop bugos minden, de sokszor rendkívül frusztráló tud lenni. Hogy neked megéri-e a játék az attól is függ, mennyre tudsz együtt élni a hasonló bugokkal.


Ööö első körben ezekre tudtam gondolni, ami alapján eldöntheted, tetszene-e a játék. Én azt javaslom hogy nézz róla videókat, értékeléseket. A Sims 4 alapvetően nem rossz játék, én sokat szórakozok vele, de azért bőven vannak problémái. Hogy megéri-e az attól függ, te miként szeretnél játszani vele.

2022. febr. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én asszem nCore-ról szedtem le, talán még úgy 2 éve. Több kiegészítő is volt hozzá. Így ezekkel együtt számomra élvezhető. Sok tekintetben a Sims 3 nekem jobban bejött, illetve a Sims 2 is. De kinek melyik. Jelenleg is játszok vele.

Persze engem is zavarnak olyan kisebb problémák, mint az előttem említett mosogatás. Nálam többször volt, hogy egy interakciót hiába ixeltem ki, nem hagyta abba a sim. Mondjuk mikor fel akarod kelteni, hogy időben induljon a munkára, de valahogy mégsem kel fel. Eltelik talán még 1 óra is, gondol egyet, és felébred. De más helyzetekben is előfordult. Ezzel sok idő megy el, és azért a legjobb minden percet kihasználni.

De a grafika számomra mindenképpen szebb, mint a 3-ban. A 2 már elég elavult, nem is játszottam vele már nem is emlékszem mióta.


A Sims 4 nálam 10/7 pont Szeretem a hasonló életszimulátorokat. Ha nem is minden éppen realisztikus, de sok mindenben igen. A bugokat meg lehet bocsájtani. Én ingyen szedtem le, és személy szerint nem költök ilyenekre pénzt. Biztosan a fizetős, eredeti példánnyal játszva több lehetőséged van, de akinek nincs szüksége feltétlenül arra a "sokmindenre", akkor letöltöd valahonnan, és nyomod így.

2022. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!