Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Steam Indie leárazások?

Steam Indie leárazások?

Figyelt kérdés

Üdv. Az lenne a kérdésem hogy Indie játékokra általában mikor van leárazás?


Konkrétan az alábbiakra gondolok:


Stardew Valley

Terraria

Sun Haven


Előre is köszönöm a segítséget. :)



#PC #leárazás #Steam #indie games
2022. márc. 9. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet, nincsenek előre meghatározva. A nagy vásárok ideje fix és akkor várható is, de ezen kívül a fejlesztő/kiadó bármikor leárazhatja a játékát. Ha követni akarod a leárazásokat és értesítést kapni róluk, akkor vedd fel a kívánságlistára és e-mailt fogsz kapni amikor csak leárazást kap egy listán lévő játék.
2022. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, kár hogy nincs előre meghatározva, na de mindegy. Akkor kívánságlistázom őket. Köszönöm szépen. :)
2022. márc. 9. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

"kár hogy nincs előre meghatározva"


Az első leírta, hogy minden nagy vásár idején FIX a leárazás. A vásárok kezdetét pedig te is megtudod nézni.

2022. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Várhatót írtam, mert nem fix. A Steam csak egy felület, legfeljebb meghirdeti, hogy télen és nyáron tart egy eseményt - az időpont fix, ezért ehhez igazodóan ilyenkor várható leárazás. A tényleges leárazást a kiadó dönti el, és ők állítják be az új árat, nem a Valve. Az is egy döntés, ha nem akarja leárazni a termékét. A Factorio-n soha nem volt még leárazás, pedig nem egy summer/winter sale lement a megjelenés óta, mert a kiadó nem akar engedni az árából. Más játék pedig 6-8 hetente le van 75%-kal árazva, mert így próbálják szabályozni a kereslet-kínálatot.


"kár hogy nincs előre meghatározva"

Pont az a jó, hogy nincs meghatározva, hogy csak adott időszakban lehet akciós valami, és addig akár hónapokat vársz. Ha a kiadó úgy dönt, akkor egy sima heti vagy hétvégi időszakban is leakciózhatja a játékát.

2022. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Pont az a jó, hogy nincs meghatározva, hogy csak adott időszakban lehet akciós valami, és addig akár hónapokat vársz"


Na igen. Csak a hónapok alatt ha "virágbolti" verzióban túl sok mindent elér az ember akkor már nem akarja majd Steam-en/GOG-on megvenni, mivel nem akar megint mindent nulláról kezdeni. Még 1, max 2 hetet várok, de ha addig nem lesz akció akkor marad a virágbolti verzió... Na de mindegy is, kérdésemre megkaptam a választ köszönöm 1.(és 3. is) válaszoló. :)

2022. márc. 9. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell nulláról kezdeni. A tört és eredeti játék között a különbség az indító .exe eredetiség-ellenőrzőjében van, azt kerüli meg. A többi játékfájl és a mentés is ugyanaz. Fogod a tört mentését és berakod a legális megfelelő mappájába. Ha úgy van megírva, még a teljesített dolgok achievementjét is feloldja első indításkor a mentésből beolvasva.


Ha a leárazási trendekre vagy kíváncsi, akkor a stemdb.info oldalon rákeresel a játékra és az árgrafikonon kb. 5 évre visszamenőleg látod, hogy mikor, hányszor és mennyire volt leárazva. A rendszeres leárazás kikövetkeztethető belőle, de az is látszik, ha csak nagy vásáron szokták.

2022. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. De mondjuk ha a virágbolti mondjuk GOG, akkor is jó lesz Steam-esre?
2022. márc. 9. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem szoktam letölteni játékokat, ezt már nem tudom. Ha csak a DRM mentesség a különbség, talán a mappaszerkezet ugyanaz.
2022. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor majd meglátjuk, de egyenlőre még várom a leárazást. Aztán ha elfogy a türelmem... xD Mindenesetre köszönöm szépen a válaszaidat. :) 3. válaszolóval ellentétben te segítőkész voltál. :) Ment a zöld pacsi. :)
2022. márc. 9. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!