Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyire hasonlít az AC...

Mennyire hasonlít az AC Origins harcrendszere, struktúrája, játékmenete az AC Odyssey-re ?

Figyelt kérdés

Nagyon "butább" hozzá képest, vagy azért mert előbb jött ki nem annyira vészes ?

Sajnos a Valhalla nem annyira kötött le, Angliában már meguntam szörnyen, míg az Odyssey a többséggel szemben iszonyatosan bejött.



#Ubisoft #AC #Valhalla #Assaaains creed
2022. márc. 9. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én végig játszottam mind a kettőt.


Szerintem az Odyssey-é érezhetőbben jobb, személyre szabhatóbb.

Sokkal könnyebben tudod a sokkal több képességedet használni, kicsit hasonlít egy MMORPG-re, hogy lenyomod a gombot, és csinálja is a karakter az általad oda illesztett képességet.

Az Originsben ez azért teljesen másképpen van megoldva ha jól emlékszem, ott így "kombózni" kell inkább billentyűkombinációkkal, a képességek szerepe sokkal passzívabb.


Én imádom az Odysseyt, és az Origins is nagyon bejött, de ez a Valhalla harcrendszer ügyileg egy tökön rúgás volt nekem... Nem is tudom hogyan fogalmazzam meg.. A Valhalla harcstílusa mintha.. lomha lenne. Inkább lassabb ütésekkel operál, az odysseyben és az originsban ugráltál jobbra balra, el se lehetett kapni, egy agilis halálosztó isten voltál, a valhalla meg.. Inkább mintha egy Skyrimra hajazna, vagy Dark Soulsra. Lassabb, lendületesebb csapások. De hát végülis a vikingekhez lehet hogy ez inkább passzol, nem tudom.

2022. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy játszottam végig az Odyssey után az Originst, hogy a játék fájljai között keresgélve beállítottam, hogy nagyobb legyen a FOV, mert nekem túl közeli volt a karakter az originsben, az odysseyben távolabb van azért.


Játékmenet ügyileg nagyban eltér a 2, mert az Odysseynek cinematic szerű leanimált, színészettel átitatott párbeszédei vannak ahol feleleteket is választhatsz, az Originsben ezek egyike sincs meg.

2022. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
AC-k esetében mondjuk szerintem ami a legtöbbet befolyásol az amga a környezet, mármint hogy ki mennyire szereti az adott helyszínt.
2022. márc. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Én még a craftolási lehetőségek terén is látok különbségeket, tehát az Odysseyben ott van a ruhák szinten tartása, a hajó fejlesztése is, a különböző (!) íjvesszőkön felül, tehát ott sokkal több lehetőség van arra hogy elköltsd mindazt a sok alapanyagot amit össze farmoltál a játék alatt.

Az Originsben a ruhadarabok nem fejleszthetőek, nincsenek szintjeik, ha jól emlékszem még attributumai se voltak tehát stattot nem adtak, csak pusztán esztétikai szerepe volt a kinézetnek. Fejleszthetted 1-2 dolgodat de akkora szerepe nem volt, mint az odysseyben.

2022. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Odyssey tartalmilag is hatalmas köröket ver az originsre. Tehát amiket csinálhatsz benne, az valami elképesztő mennyivel több mint az originsben. "halállisták" egész sora áll a rendelekzésedre hogy embereket vadássz, fejlesztheted a fő törött dárda fegyveredet, háborús csatákat szíthatsz és vívhatsz hogy a térkép erőfelosztását változtatgasd spárta és athén között, nem is beszélve a mercenary rendszerről, a lehetséges szerelmi szálakról, és még sorolhatnám reggelig.


Ettől függetlenül az Origins megér egy végigjátszást, mert bár szerényebb tartalmilag, de a történet elhelyezkedése, látványvilága, és (főleg az elég erős) története mindenképpen indokolja ennek az emlékezetes élménynek a megszerzését.

2022. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Megvettem
2022. márc. 10. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!