Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan rangsorolnád a legkönny...

Hogyan rangsorolnád a legkönnyebb soulslike játékokat a legnehezebbig?

Figyelt kérdés

- Demon's Souls

- Demon's Souls Remake

- Dark Souls

- Dark Souls 2

- Dark Souls 3

- Bloodborne

- Sekiro: Shadows Die Twice

- Nioh

- Nioh 2

- Remnant from the Ashes

- Code Vein

- Hellpoint

- Mortal Shell

- Lords of the Fallen

- The Surge

- The Surge 2


Remélem nem hagytam ki semmit a jelentősebb souls játékokból.



2022. márc. 12. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok múlik azon miben szereztél már gyakorlatot, illetve kimaradt a legújabb, az Elden Ring.


Ha simán a Dark Souls-t nézzük, egyértelműen a 3. a legkönnyebb, utána 2, utána 1, aztán jöhet a Demon Souls, de az is csak a borzasztó kamera nézetek miatt, mert a halálok kb 95%-a az értelmetlen kameramozgások vagy szögek miatt vannak.

Bloodborne passz, nincs PS-em.

Sekiro nekem pl az egyik legnehezebb volt, főleg a folyamatos kivégzések miatt, ott nem elég ütögetni a mobot meg elgurulni.

Nioh annyiban másabb, hogy ott lehet a fegyvereket fejleszteni, van egy szintjük és az szerintem nagy könnyítés (már ha értelmesen rakod össze a bónuszokat stb), számomra az volt a legkönnyebb, főleg az 1., a második már nehezebbre sikerült.

Remnant passz.

Code Vein Nioh után nem volt annyira bonyolult, de a craft rendszer nekem gyengébbnek tűnt, valahol a dark souls 2-3 közt félúton.

Többivel nem játszottam.


Elmondások szerint jelenleg az Elden Ring a legnehezebb (vagy legalább is ott van), mert hatalmas, nyílt tér van, de tutorial meg kb semmi, új játékosoknak szerintem leterhelő, tipikusan arra építenek, hogy "Jajj de az előző X játékunkkal már biztos játszottál, ez is hasonló".


Saját listám szerint: Nioh1; DS3; Nioh2; Code Vein; DS2; DS1; Demon Souls remake; Sekiro

2022. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen a Sekiro volt a legnehezebb, fel is adtam a hiábavaló küzdelmet, mert nekem gyakorlatilag nincsenek reflexeim. Épp ezért nem is tartom soulslike-nak, mert egy igazi soulslike játékot olyan tempóban és stílusban vihetsz végig, amilyenben te akarod, a Sekiroban viszont rá vagy kényszerítve, hogy egyetlen technikát (visszavágás-kivégzés) használj, másképp nem lehet győzni.

A második a Demon's Souls, bár az inkább lélekölő volt, hogy 10-20 perces szakaszokat kellett újrajátszani azért, hogy újra eljuthassak egy bossig, és az újra kinyírjon, aztán újra 10-20 perc, stb.

A The Surge 2 pedig simán csalt, pontosabban a Mortal Kombat módszere szerint figyelte a gombnyomásokat, és azokra előre reagált suttyó módon.

2022. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az Elden Ringet valóbam kihagytam véletlenül, de talán jobb is így, mert még sokan nem játszották végig, illetve ém is most nyűvöm :D


Nekem is a Sekiro volt a legnehezebb meg a Nioh. Túl gyors reflexek szükségesek hozzá, ami nekem sajnos nincs

2022. márc. 12. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lords of the fallen eddig.
2022. márc. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg még egy Batman Arkham city hardon... Na oda kell a reflex, évek óta nem bírok el egy borssal ott se.
2022. márc. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Bloodborne a legjobb. Nagyon nehéz, de a legdinamikusabban a harc ebben. Ennek a legjobb a storya és a legjobban összerakott a pálya szerkezet.


Dark Souls 2-3 játszottam de ráhagytam.


Sekirot sokáig vittem. Egy idő után túlságosan kinyílik...


Elden ring 3x fogtam neki, nagyon nem tetszik. Story Bloodborne hoz képest nulla. Nyitott világ meg nem való ehhez, nincs feltöltve csak A-B pont között lofralo ellenségekkel.

2022. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a Sekiro az egyik legkönnyebb, de helyette sokkal szórakoztatóbb a gameplay
2022. márc. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez marha jó ahány ember annyi fajt válasz:D.


Ez is valamilyen szinten mutatja milyen jó játékok ezek.


Nekem a Sekiro volt a legnehezebb. Eleve nagy nehezítés hogy 3 fajta védhetetlen támadást 3 különböző módon kell lereagálni és nem sok idő van rá. A másik meg hogy elég lineáris és Sekiro minimálisan fejleszthető és marha fontos a jó időzítés. Cserébe lenyomni Isshint a végén olyan érzés volt mint előtte semmi más így játék téren.


Ennek ugye ellentéte az Elden Ring amiben ezer felé lehet menni és 2000 felé buildet csinálhatsz. Szerintem olykor kegyetlen nehéz tud lenni még souls veteránként is de összességében nem olyan durva ha szép lassan felfedezel mindent nem rohanok egyből csak a fő dolgokhoz mert akkor az olyanok mint Margit és Radahn nagyon megb@sznak :D


Én a DS3 al rengeteget szívtam mert első Souls gamem volt de mai szemmel igazából tényleg a könnyebbek között van viszont itt vannak a legnehezebb bossok ha csak a 3 Dark Soulst nézzük.


Nekem a 2 nehezebb volt mint a 3 mert van benne pár unfair hülyeség mint hogy backstab, riposte és ködfal közben is sebezhetnek. Van benne jó pár terület ahol marha könnyű meghalni ha nem vagy figyelmes, türelmes. Főleg a DLCk ben. Viszont a 3 után legtöbb boss megvolt 1 2 próbálkozás után. Kivéve Raime, a 2 macska, Darklurker, meg a kék Smelter demon


DS1 ben egyedül a DLC bossok tudtak megizzasztani. Nem viccelek 3 végigjátszásgból Ornsteinék egyszer sem tudtak megölni. Itt is inkább némelyik pályarész ami megöl engem.


PS nincs így sajna eddigi no Demons Souls meg Bloodborne.


A Surge 1-2 nekem csak az első harmadában volt nehéz. Miután ráéreztem csak 1 2 alkalommal tudott nehezebb helyzetbe hozni később meg a legvége felé.


Mortal Shell nekem addig volt nehéz amíg nem volt elegendő healem az elején de addig nagyon. Első negyede után miuán lenyomtam Tarsust nem nagyon volt akadály.


Hellpointtal és a Remnanttal elég keveset játszottam de ott mind2 elég nehéz volt az elején de így 2 óra játék után nem mondok inkább semmit. Majd egyszer folytatom.


Megjegyezném még hogy a Jedi Fallen Order legnehezebb szintén elég soulslike sőt leginkább Sekiro. Na az a játék konzisztensen hozott így egy elég kellemesen nehéz szintet végig. Sosem vágtam neki úgy új ellenfeleknek mint mondjuk a Surge kétharmadánál ahol úgy éreztem mobok nem nagyon tudnak már mit kezdeni velem.


A többi a listáról még hátra van


Így tehát én azt mondanám nekem


Mortal Shell

The Surge

The Surge 2

Fallen Order grandmaster szinten

Dark Souls 1

Dark Souls 3

Dark Souls 2

Elden Ring

Sekiro


Persze ez változhat több Elden Ring végigjatszás után mert az az igazság hogy ott tényleg nagyon szabad kezet kapsz


Igazából az első 3 Souls nehézségéhez az is hozzátesz hogy még kiforratlan volt az irányítás és pár mechanika. Ha a 3 ban is úgy mozognál mint az 1 ben na az lenne igazán brutál.

2022. ápr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!