Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Régi Win 98-as játékokat hogy...

Régi Win 98-as játékokat hogy tudok legkönnyebben futtatni?

Figyelt kérdés

Van ez a játék, ami egy iso/cue fájlt tartalmaz.

[link]

Telepítettem, win98-as kompatibilitást bepipáltam, de csak egy "Előfordulhat, hogy a program nem megfelelően futott" üzenetet ír ki.


DoxBox-ot is próbáltam, de az sem jó, vszeg mivel nem is DOS-os játék. Win98-at virtuális gépre pedig nem akarok a sok macerával (belépni/kilépni főleg, hogy nem full a képernyő) annál valami egyszerűbb megoldás kellene.



2022. júl. 2. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Full képernyőre ki lehet rakni a virtuális gépet is. Nekem ez jutott először eszembe, mert a többi inkább kókány megoldás, de nézelődök majd és ha lesz egyéb értelmes megoldás, akkor még írok.
2022. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Win10 duplakattal felcsatolja megjajtóként az iso-t. Mi van benne?

Most az iso a gond vagy hogy egy 16 bites program nem fut 64 bites rendszeren..?

2022. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: 32 bites a játék, de a kérdésben it ott van, hogy "Win98-as". Abból pedig csak 32 bites verzió készült.
2022. júl. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

DOSboxon nem is fog menni. Az egy (16 bites) DOS emulátor. Oké, a Win3.1-et nagy nehezen fel lehet rá imádkozni, de a Windows 98 már másabb architektúra. Linux alatt lehet a Wine-nal próbálkozni, ha azzal nem menne, illetve más oprendszerek alatt pedig Virtualboxszal, vagy hasonló virtualizációs szoftverekkel / emulátorokkal.


"Win98-at virtuális gépre pedig nem akarok a sok macerával"

Sok választásod nincs. (És egyébként így sem 100%, hogy futni fog.) Ha natívan nem fut, akkor vagy virtualizálsz, vagy natívan felteszel egy olyan oprendszert, ami alatt fut. (És ami támogatja a géped hardvereit. Win98-at esélytelen, hogy egy mai gépre feltegyél, lehet, hogy szét is fagyna a "túl sok" RAM miatt.)

Egyébként a Virtualboxot egyszer kell jól belőni, utána már vajmi kevés macera van vele.

2022. júl. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként a Virtualboxot egyszer kell jól belőni, utána már vajmi kevés macera van vele."


Ez alatt mit értesz? Hol kell jól beállítani?

Hajlandó lennék feltenni Win98-at is, csak félek, hogy sok szívás után tényleg nem fog működni így sem.

Esetleg tudsz segíteni hogyan állítsam be a virtuális gépet? (mennyire ram/cpu, milyen beállítások stb.)

2022. júl. 3. 10:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen játék ez? Gog-on nincs fent?
2022. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Virtuális pc, vagy építenék egy retro konfigot aztán hadd szóljon.
2022. júl. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor inkább a virtualbox. Retro konfig nem férne el a szobában.

Egyébként játékra melyik a legjobb/legstabilabb virtuális környezet? Vagy tökmindegy? Félek, hogy nem lesz jó VBox-ban és még telepíteni se tudom.

Daemoon Tools- a virtuális gépen töltsem le és ott telepítsem a játékot vagy elég a fizikairól becsatolni a virtuális gépen?

2022. júl. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!