Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A S.T.A.L.K.E.R. sorozatból...

A S.T.A.L.K.E.R. sorozatból melyik játékot a legérdemesebb kipróbálni?

Figyelt kérdés

Valahogy kimaradt nekem ez a széria és most kedvet kaptam hozzá, hogy egy kis Csernobil tartalmú játékkal játsszak. Melyikkel érdemes kezdeni? Ugyanis tudtommal jópár rész készült.

Vagy ha ennél jobb csernobilos/ukrán/kelet-európai játékot tudtok ajánlani, azt is megköszönném.



2022. aug. 25. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindhárom játékot (Shadow of Chernobyl, Clear Sky, Call of Pripyat - Ezek vannak kiadási sorrendben) tudom ajánlani, a maga módján mindegyik különleges.

Talán a Clear Sky-t tudom ajánlani a legkevésbé, mivel a frakciórendszer az őrületbe tud kergetni (bár modokkal lehet fixálni, de ezzel majd később).

Valamint még van egy "Anomaly" nevezetű S.T.A.L.K.E.R. (bár ez egy kicsit kakukktojás, mert tudtommal nem az eredeti készítőktől van a játék), ez mind a három játék térképét tartalmazza, viszont ehhez már kell a vas, míg az előző részekhez kevésbé. Azonban azt szénné modolhatod, valamint haverokkal is tudod játszani.

Egy valami még tudni kell ezekről a játékokról: Óvatosan modolgasd, illetve módosítsad a fájljait szerintem mert úgymond egy kényes p1csa az összes rész. Főleg a Shadow of Chernobyl, de a többivel is vigyázni kell. Ja és ne felülírd a játékban a mentéseket, hanem mindig újat csinálj. Egy jó tanács! :)

De ezek a hibák ne tántorítsanak el, mindhárom játék térképe igazán nagy ahhoz, hogy akár napokig, vagy hetekig lefoglaljon, valamint a történet is jó, főleg, ha odafigyelsz és érdekel is. A játék nem nagyon fog segíteni, nem szokása egyik résznek sem, de minden kis dologra, amire oda kell figyelni, arra magadtól rájössz, meg azért az eszközeidhez tartozik egy részletes leírás, ami a kezdőknek biztos adhat valami segítséget.


Remélem nem felejtettem el semmi igazán fontosat!

Jó játékot! :D

2022. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes sorban végig játszani.


A soc-hoz ezt a modot ajánlom:

[link]


Ahogy az első is írta, a játék kicsit érzékeny az ilyesmi módosításokra, így ezt a modot használva ne rakj be semmi mást. Még magyarítást sem.


A clear skyhoz van magyarszinkron valamerre az internet mélyén, érdemes megkeresni, nekem kifejezetten tetszett.


Cfp meg szerintem úgy natur is jó játék.


Ugyanakkor létezik egy Lost Alpha verzió is, ami egész jó pofa, a soc dolgozza újra, egy teljesen más szemszögből. Egész sok a hiba benne, és a gépet is be-be húzza, de nem is csodálom.. nem hivatalos játék és szinte mindent bele raktak, amit valaha is terveztek a készítők, a játékhoz. Pl a járművezetés, ami nagyobb térképet jelent, kevesebb "világ töltést" meg ilyen apróságok.

2022. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm #2, a Lost Alpha-ról meg is feledkeztem hirtelen! :D
2022. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "most megjelenő" stalkerről meg ne is beszéljünk.. érdekesnek tűnik, de az a gépigény elég durva..


[link]


Idén április 27-re ígértek be, de már 2023 december. Érthető a mostani helyzet miatt.. Viszont azt be kell látni, hogy a gsc hű a régi elveihez és késve adják ki ezt a stalker részt is :P

2022. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!