Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelent az assassins...

Mit jelent az assassins creed-nél hogy RPG?

Figyelt kérdés
Nem értek annyira a játékokhoz de pl. odyssey az rpg nem? Az ac 2 pedig nem? Harcrendszer miatt lehet egy játék rpg?
2022. szept. 29. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az rpg a szerepjátékot jelenti, ami annyit tesz hogy van szintlépés és választható karakter dialógusok
2022. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Addig, amíg nincs komoly szintlépés és választható dialógusok, addig nem RPG. A magyar szerepjátéknak fordítja a role-playing game elnevezést.


Egy AC2 inkább lineáris, mintsem szerteágazó, mint az Odyssey. Nincs karakterfejlődés, nincs választható dialógus, hanem mész és csinálod. A régi motorosok pont ezeket az időket hiányolják, mert nagyon elment az egész egy egyre kevésbé asszasszinos fantasy irányba. A Valhallával kimaxolták ezt, kb ki is mondja Eivor, hogy őt ez nem érdekli, meg tele van mindenféle túltolt fantasy elemmel, hozzá egy alsóhangon 60 órás játékidővel, ami csak a fő történeti szál, amire szintén sok panasz jött, hogy már rettenet hosszú.


Ezért lesz a jövőre érkező Mirage egy leegyszerűsített játék, ami inkább lesz lineáris. Lesz majd feudális Japános (Codename Red), illetve feltehetőleg boszorkányos (Codename Hexe), azt hiszem a Japánban játszódó lesz megint inkább RPG.


Egyelőre a Mirage a kézzelfogható, ami igencsak ráfér a frencsájzra.

2022. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem köszi a válaszokat. Akkor kiderült hogy nem szeretem az rpg-t. Nekem is inkább a régebbiek tetszettek, kíváncsi leszek a mirage-ra csak oda már nagyon erős gép kéne.

Ps4 re szerintetek kijon? Vagy nem is vinné?

2022. szept. 29. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesz PS4-re igen, mellete még PS5, Xbox One/Series X és PC, amikre megjelenik majd.
2022. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ahhoz képest azért az utolsó három rész lett a legnagyobb siker, nálam vegyesen vannak azok amiket kifejezetten szerettem, pl a Syndicate a nagy kedvenc, de a Black Flag és az Origins is dobogós.


Az meg sosem baj szerintem ha egy játék jó hosszú, hisz ha úgy vesszük inkább ez mitsem 10-15 órát kapjunk a pénzünkért.

2022. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Pedig az Originsig 15 - 20, maximum 25 órás játékidőről beszélünk, pl az általad említett Syndicate átlag játékideje 18-19 óra.


A Valhallával nekem is az volt a gondom, hogy már annyi területet foglaltál, hogy igazából nem tudtad mi miért hol történik, ezt bemutatók is írták, hogy a monotonitás miatt (menj oda, szerezz bizalmat, foglald el, stb) követhetetlenné válik. Az Odyssey szintén egy kisebb káosz már, az Origins az még követhető és egy nagyon jó rész.


A Black Flag, nos igen, az egy ultimate kedvenc nálam is.

2022. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Syndicate-ban nekem a kor miatt lett kedvenc, amúgy is imádom a viktoriánus kort.

Amúgy DLC-kkel, 100% achi Syndicate 37 óra, Origins 75 óra, Odyssey 144 óra lett nálam Ubi kliense szerint.

2022. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!