Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért fagy le a gépem valorant...

Miért fagy le a gépem valorant közben, ha alt-tab-ot használok?

Figyelt kérdés
Viszonylag ritkán, de van, hogy amikor valorantozás közben váltani akarok pl. a chromra akkor beakad a képernyő és nem tudok vele mit kezdeni. Hallom tovább a játék hangját, hallom tovább azokat akikkel beszéltem(ők is hallanak engem), de a képernyő befagy és nem lehet vele mit csinálni. Ilyenkor mindig újra kell indítanom a gépet.

2022. okt. 6. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ne alt+tab-olj játék közben, ennyi a megoldás. :) Nem tudom minek játszol ha közbe mást akarsz csinálni...
2022. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
...
2022. okt. 7. 00:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Géped adatai? Egyébként jó eséllyel túlterheled a videokártyát vagy processzort a váltással és azért hal be, ritkább esetben kevés a RAM és a hirtelen váltás miatt nincs elég szabad RAM neki ezért nem is tölt képet.

Így látatlanban frissíts egy alaplapi BIOS-t, rakd fel a legújabb videokártya illesztőprogramot (driver-t). Ezen túl marad a gépfejlesztés, jobb proci, jobb vga, több ram.

Én is rendszeresen szoktam váltogatni játék alatt, főleg mikor már párszor kijátszottam és tudom pontosan mit fog mondani, vagy egy cut screne alatt, szóval nem kell ezen fennakadni (mondjuk az én gépem nem is akad fent :D )

2022. okt. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ezeket javasolnám, amit a #3 írt. Viszont azzal nem értek egyet, hogy a RAM ritkább esetben fordulna elő. Ha nincs elég memória vagy kevés van, akkor a Windows-nál eljárás, hogy ilyenkor kiírja a merevlemezre a nem használt programokat, ezzel felszabadítva a helyet. Amikor vissza akarnál térni az asztalra, akkor a visszaírási HDD/SSD->RAM időt kell megvárni, ami a merevlemez sebességétől lassú is lehet.

Amit még meg lehet próbálni, hogy a játékon belül átrakod a fullscreen-t borderless windowed módba. Ilyenkor ugyan úgy teljes képernyős a játék viszont gyorsan lehet programok között váltani.

[link]

2022. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy bármelyik másik játékban(lol, rocket league, r6, phasmo, remnant) könnyedén ugrálhatok össze vissza, ez a probléma csak a valorantnál fordul elő, ott is kb max heti 1szer.

A gép tartalma:

Ryzen 7 2700

HyperX 16 GB 3200MHz DDR4

SSD Kingston A2000 500GB

Motherboard ASUS Prime A320M-A

Táp 650W

GeForce GTX 1650 4G

2022. okt. 7. 13:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyit még elfelejtettem írni, hogy az egeret tudom mozgatni, csak semmivel nem tud interaktolni.
2022. okt. 7. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Rakd át a felbontásnál ablakos módra a játékot, hátha segít neki. Nem minden program szereti, ha váltogatod az ablakát, Valorant is ilyen lehet, mert ott elég kemény anti-cheat fut a háttérben lehet amiatt akad meg mert nem enged vissza az anti-cheat.
2022. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem Rocket league közben szokott beszarni a játék, és első meccsek elején van egy 5 masodperces join lagg. Szerintem rammal lehet baj mert hasonló gépem van csak 8gb rammal.
2022. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!