Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért fagy ki az egész gépem...

Miért fagy ki az egész gépem Valorant közben?

Figyelt kérdés

Egyik napról a masikra kezdte el ezt, discordot használok csak mellette, hétvégén még semmi ilyesmi problémám nem volt vele.

Nagyon érdekes mert mindig a második harmadik meccsnél fagy ki viszont, az egeremet tudom mozgatni gond nélkül, tökéletesen működik látom a képernyőn de a játék egy az egyben megáll ahogy a discord is, hangokat hallok a játékból, a befagyott kép is látszik. Se ctrl alt delete-re nem reagál se semmire csak ha full kikapcsolom az egészet. Pontos gép adatokat nem tudok jelenleg írni csak annyit hogy elég gyenge és egy elég régi fajta azt hiszem 2013-as radeon videókártya van benne. Lehet hogy most hülyeséget írok de eddig is nagyon g,enge volt a gép ez nem újdonság akkor miért egyik napról a masikra történik ez? És csak a valorantnál úgyhogy nekem ez kicsit gyanús. És miután vissza kapcsolom a gépet nagy nehezen (hdd) akkor mindig a kezdöképernyőmre bedob egy setting jegyzettömböt nem tudom hogy ez számít e bármit is. Válaszokat előre is köszönöm.



2022. okt. 19. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha így kifagy az nekem régen mindig túlmelegedéstől volt, ahogy használod hevülnek a gépalkatrészek és lehet pont a 3. meccsnél megy fel tartósan annyira, hogy a program levágja az áramot és visszaveszi a teljesítményt. A visszavett teljesítmény (GHz) viszont hozza magával azt, hogy befagy a játék, ahogy írtad, hiszen nincs elég számítási kapacitás hozzá.

Meg kéne nézni a házat, kifújja-e egyáltalán a meleg levegőt, ha úgy van levenni a gépház oldalát (porosodás miatt nem szerencsés, de jobb mintha folyton kifagyna), esetleg odaállítani mellé egy szobaventilátort és fújni rá a levegőt.

Ezen túl marad a szokásos: portalanítás, újrapasztázás. Esetleg futtathatsz egy-két antivírust nem terheli valami titokban a gépet stb.

2022. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyébként most lett kifújva kompresszorral 2 napja konkretan megfulladtunk a portól szabadtéren is. És porosan tökéletesen működött. De köszönöm a választ, és akkor megpróbálom úgy hogy leveszem a ház oldalát. Max akkor ha nem újra paszta lesz a vége
2022. okt. 20. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha most fújtad ki kompresszorral, szedd ki egyesével a ramokat és nyomd vissza a helyükre, lehet (az is) kimozdulhatott egy kicsit. Lehet pont nem használt annyi RAMot ahol a kontakt hiba van. Ha HDD-t használsz csinálj egy töredezettség mentesítést.
2022. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki vettem a ramokat és vissza tettem egy másik hiba miatt ( nem kapcsol be a gép csak túl pörög a táp ventillátor) lehet össze függhet a két dolog? Vagy egyáltalán nem? Nem minden indításkor csinálja ezt talán csak 3-4 havonta áll fent ez a probléma.
2022. okt. 20. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Így látatlanban vagy igen vagy nem. Lehet elpattant egy forrasztás az alaplapi nyáklapon, akár a rétegek közt amit nem látsz, aztán ahogy melegszik kontakt hiba lép fel. Lehet persze, hogy semmi ilyen nincs és teljesen más a gondja.
2022. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem igazábol arra a döntésre jutottam hogy alapból nem egy csúcs technológiás gép, tegnap a videókártyam terheltségét is megnézgem 99%-on volt. Már minden baja van az egész gépnek alapból egy irodai gépekből össze rakott sufni gép úgyhogy nem sokára be fogok ruházni egy viszonylag újra.
2022. okt. 21. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!