Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ma vettem egy XBOX Series S...

Ma vettem egy XBOX Series S játék konzolt, négy dolog lenne ami érdekelne, a grafika, a game pass a kontroller töltése és az egér + billentyűzet támogatása ???. Többi lent.

Figyelt kérdés
Az egyik az hogy a Series X-hez képest az S ha pl mindkettőt csak FHD vagy FHD+ felbontáson használnám akkor lenne e a játékok grafikája között eltérés, és ha igen akkor kicsi vagy nagy ???. A másik pedig az hogy kaptam ajándékba 3 hónap game passt, na most mellé kell még a live gold vagy sem ???. A harmadik kérdésem pedig a kontroller töltése, elől a kontroller elején van egy USB C aljzat, na most ha abba bedugom a USB C telefon töltő ( SAMSUNG GALAXY A80 töltőfeje és S21PLUS adat-töltőkábele, a másik az A80é megtört ) - adatkábelét aminek a másik vége a töltő adapterbe megy és úgy be a fali aljzatba úgy lehet tölteni a kontrollert, nem lesz baja a kontrollernek ???, a kontrollerhez Duracell elemeket kaptam. A negyedik pedig hogy a Series S is támogatja az egér + billentyűzetet ???, illetve Call Of Duty Modern Warfare 2 ( COD MW 2022 ) támogatja Series S verziója támogatja a billentyűzetet + egeret ???. Még nem üzemeltem be mert majd jövőhónap fizukor tudom megvenni rá a MW2022-t és ezért vannak ezek az alap kérdések, meg azért mert PC-ről váltottam konzolra.
2022. okt. 29. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Series X-en részletesebbek a textúrák, magasabb és stabilabb lehet az fps (képkocka) szám ugyanazon a felbontáson.


A kapott Game Pass nagy valószínűséggel nem sima, hanem Game Pass Ultimate, ami tartalmazza a Gold-ot is, tehát azzal már nem kel foglalkoznod.


A kontrollerhez kapott elemek nem tölthetőek, tehát ne dugd töltőre a kontrollert, ha azokat használod. Használd el az elemeket amíg le nem merülnek és vagy vegyél a kontrollerhez való akkumulátort, azt töltheted az USB-C csatlakozón keresztül. Vagy veszel újra elemet, akár simát, akár újratölthetőt, de akkor ahhoz való elemtöltőt is érdemes venni.


Maga a konzol támogatja natívan az egér+billentyűzet irányítást, az viszont már a játékfejlesztőkön múlik, hogy ők tesznek-e a játékukba, A COD-ban például van teljesértékű egér+bill támogatás, szóval azzal nem lesz gondod.

2022. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1.

Az S simán fullHD-t támogat, szóval nem, grafikára nincs különbség az X-hez képest, max kevesebb FPS drop lenne a series X-nél mivel erősebb benne a hardver része (FPS meg korlátolt).


2.

[link]

Válaszd ki a neked megfelelő csomagot


"A számítógépes játékokat részesíted előnyben? Elkötelezett vagy a konzolod mellett? Van számodra csomagunk.

Vagy válaszd az Ultimate előfizetést, és élvezd az összes előnyt – többek között mobiltelefonokról közvetlenül a felhőből játszható játékokat, az Xbox Live Gold csomagot és sok egyebet."


A gold live, tehát hogy online, másokkal is tudj játszani csak az ultimate előfizetésben van, a sima game pass mellé kell gold live előfizetés is, ha multizni szeretnél.


3.

Milyen kontrollert kapsz hozzá? Mert az enyémben sima 2db AA-s elem kell. Ha az tölthető, akkor ki kell venni és elemtöltővel feltölteni. Ha kábelesen akarod használni, akkor csak és kizárólag a konzolra szabad rádugni a kábelt, semmiféle adapter nem kell, veszel egy 2 méteres kábelt és kész..


4.

Egér+ billt azt nem tudom, azt megmondja más.

2022. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ, hasznos volt. Nos első válaszoló, amit kaptam Game Pass kártyát a Series S-hez azon ez áll XBOX GAME PASS KONZOLHOZ alatta az van írva hogy 3 hónapos és még alatta hogy több mint 100 féle játék az XboxOne-on. Interneten amit találtam árukeresőn ott meg más van írva, ott az hogy: Több mint 100 kiváló minőségű játékkal játszhatsz konzolon. Most akkor nem tudom hogy amit én kaptam hozzá az csak XBOX ONEhoz való mivel annak a neve van megemlítve, ennél ami meg árukeresőn ez nincs megemlítve, illetve nincs a kapott kártyán az ULTIMATE felirat.
2022. okt. 29. 21:30
 4/17 anonim ***** válasza:
Általában csak sima game pass-ot adnak konzolhoz, ezek szerint te is azt kaptad, ahhoz még kell gold előfizetés a multiplayerhez.
2022. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Botos Jeti Köszi.
2022. okt. 29. 21:48
 6/17 A kérdező kommentje:
Botos Jeti Hol tudok venni akkumulátort az XBOX Series S kontrolleréhez hogy elem helyet azzal használjam a kontrollert ???.
2022. okt. 29. 21:59
 7/17 anonim ***** válasza:

Amennyiben 1080p vagy 1440p megjelenítőd van a népszerű multis játékokban nagyon pici különbség van a két gép között. Inkább single player játékokban fordul elő, hogy gyengébb a grafika vagy az fps Series Sen. A multis játékok készítői a sok PCs konfiguráció miatt elég jók optimalizálásban. Például

CODMW2:

Series S 1440p 60fps vagy 1080p 120fps

Series X 2160p 60fps vagy 1440p 120fps

Fortnite:

Series S 1200p 60fps vagy 1080p 120fps

Series X 2160p 60fps vagy 1440p 120fps

Ha esetleg van Gaming monitorod G-sync / Freesync és VRR támogatással az sokat dob az esetleges fps eséseken mindkét gép esetén.


A gépen ingyenesen lehet chatelni. A "parti chat" mindig fut a háttérben ha elindítod és behívhatsz bárkit akivel tudsz beszélgetni játéktól függetlenül, Discord támogatás van, Xbox App (mobilról vagy PCről) támogatás van.


A három előfizetés amit érdemes figyelni:

Xbox Live Gold: fizetős multis játékokhoz kell. Az ingyenesekhez pl Warzone, Fortnite, Apex stb nem. Amíg van előfizetésed addig bármivel játszhatsz.

Game Pass: Egy játékbérleti katalógus. Amíg előfizető vagy addig bármivel játszhatsz a listából. Százzal hirdetik, de már több mint 460 van benne. Vadonatúj játékok is vannak benne nem csak régiek. Egy játék kb egy évig van benne. Két hetente jönnek újak. Multihoz kell a Gold.

Game Pass Ultimate: Ez egy kombó előfizetés. Benne van a Game Pass, a Gold, az EA Play előfizetés és xCloud (játék stremelés bárhova ahol legalább egy modern böngésző fut).


A kontrollert tölthető elemekkel érdemes használni vagy USBC kábellel a konzol USB portjába dugva. Én személy szerint az Eneloop márkát javaslom. Vegyél négyet egy töltővel és akkor kettőt töltesz kettővel játszol. A gyári elem nem tölthető!


A konzol alapból támogatja az egér és billentyűzetet, de a fejlesztőknek engedélyezniük kell a játékon belül. Sokan nem teszik ezt mivel csalásnak tartják a kontrolleresek ellen. Mindig nézz utána az adott játékban tudod-e használni.

2022. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azonos felbontáson (FHD) is van grafikai különbség a legtöbb játéknál.

PC-hez hasonlítva az X kb medium grafika, az S meg low (120fps esetében very low).

Nem minden játéknál, de elég sok összehasonlító videó van ahol látszik a textúra, tükröződés, árnyékok különbsége, aminek nincs köze a felbontáshoz.

2022. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
anonim Nem tudom hol nézted a grafikát, remélem nem youtube vagy más videó megosztó oldalakon mert ezek az oldalak sokat rontanak a videó minőségben, erősen összetömörítik a videó fájlokat. Én megnéztem azt milyen a grafika XBOX Series S-en FHD/FHD+ban és milyen Series X-en 2K és 4K felbontáson, na meg milyen PC-n és azt amit írtál hogy PC-hez képes S-en low meg very low amíg X-en meg medium nos ez kicsit sem igaz, kicsit sem szebb egy gamer PC-n a grafika mint XBOX Series S/X-en ha a játékokból az S/X változatot veszed meg, és nem az One/S/X változatot, Call Of Duty Modern Warfare II-ben ( 2022-es játék ) esetében van ilyen verzió, nos nyilván ha előbbit veszed meg S/X-re akkor szép lesz a grafika mint PC-n, ha viszont utóbbit akkor nem lesz szebb mert az XBOX One konzolok gyengébb hardveres képességekkel rendelkeznek mint a Series S/X konzolok. Amíg az S/X támogatja a sugárkövetést addig az One nem, amíg az S/X-ben SSD-van addig az Oneban HDD, amíg az S/X-ben GDDR6-os RAM van addig az Oneban nem, amíg az S/X-ben egy komoly processzor van az Oneban egy már a megjelenésekor is gyenge processzor volt benne. Igaz hogy az One X videó kártyája erősebb mint a Series S-é, de Series S támogatja a legújabb technológiákat mint a sugárkövetés amit az One konzolok nem támogatnak. Ha ismernélek téged akkor megtudnám mutatni milyen a grafika Series S-en és milyen PC-n, pl FHD 60Hz-en mert én így játszottam PC-n és Series S-en is, és amennyiben mutatnák két videót amelyben nem tudnád azt hogy melyik az XBOX Series S és melyik a PC akkor nem találod meg a grafikai különbséget XBOX és PC között. Én max grafikán játszottam PC-n a COD MW II ( 2022 ) BETAt és most Series S-en a már megjelent kész játékkal, szóval ez a kérdés még az előtt volt feltéve hogy megvettem volna az XBOX Series S-re a COD MW II-t, most már van összehasonlítási alapom és így biztosra mondom hogy sem a videó alapján sem a képernyő fotó mentések alapján nem találnál a PC és XBOX Series S között grafikában különbséget olyan PC-n ami FHD max grafikán elviszi 60-120 fps-el a COD MW II-t vagy nem találnál Series X és olyan PC között grafikában különbséget ami elviszi a COD MW II-t 4K 60 fps-el.
2022. nov. 4. 22:35
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért egy játék alapján ilyen határozott vélemény szerintem kissé meredek, de végülis azzal amit leírtál egyetértek.

Amúgy, 10 évig játszottam PC-n, 2 év Xbox One S, és egy éve Series X, szóval azért képben vagyok 🙂

Grafikai téren én két csoportra osztom a játékokat: jól optimalizált, és kevésbé jól optimalizált.

A COD-ok kifejezetten az elöbbi kategóriába tartoznak, ezért is értek egyet azzal amit írtál.

A kevésbé jól optimalizált játékok viszont még Series X-en se közelítik meg a PC szintet, evidens, hogy a negyed akkora grafikai teljesítménnyel bíró Series S-el nem csak a felbontást kellett lejjebb venni, hanem a textúrákat, tükröződést, stb.

2022. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!