Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft-ban hogy kell...

A semmi szelleme kérdése:

Minecraft-ban hogy kell használni a struktúrablokkot (Structure Block)?

Figyelt kérdés
1.19-es verziót használom.

2022. nov. 1. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

a mentés és a betöltés módra lesz szükséged.

le kell helyezni az épület/struktúra észak-nyugati alsó sarkába (hogy pozitívak legyenek a beírandó koordináták)

van egy szélesség, magasság, mélység, oda be kell írni, hogy hányszor hányas mérete van a házadnak (meg tudod tekinteni a jelölőtéglatestet a struktúrád körül, hogy jó méreteket írtál-e be)

relatív koordinátának, hogy hol legyen a blokkhoz képest a jelölőtéglatest (én hagyom az alapon, mert direkt a sarokba teszem: 0, 1, 0)

entitások beleszámítására is van lehetőség, az item frame és az armor stand-ek is entitásnak számítanak

ha minden ok, akkor mentés (egy adott tetszőleges névvel)


betöltés mód: UGYANAZ a korábban megadott struktúranév kell, annak is lehetnek relatív koordinátái, bele lehet számíttatni az entitásokat, lehet tükrözni és forgatni (0, 90, 180 és 270 fokban)

ha romos épületet szeretnél, van lehetőség arra is, hogy mekkora részét töltse be (0 és egy között, 0 = semmi, 1 = egész struktúra + seed, amivel a blokk/levegő állását lehet véletlenszerűsíteni)

ha a betöltés gombra rányomtál, akkor elsőre a jelölőtéglatest jelenik meg, másodjára betöltődik a struktúra tébylegesen (de akkor redstone jelet is kaphat a struktúrablokk)


a struktúrák fájljait NBT formátumban a következő helyen találod meg:

%appdata%\.minecraft\saves\PÁLYÁD\generated\minecraft\stuctures\STRUKTÚRÁD.nbt, ezt másolhatod másik pályád könyvtárába


sarok módot nem tudom, de ott valami két sarkot kell kijelölni


a struktúrablokk által közrefogható 'terület' 48x48x48 blokk lehet (1.16 óta, azelőtt 32)

2022. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!