Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen egyedi szerepjátékos...

Milyen egyedi szerepjátékos ellenségeket ismertek/tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Például olyanokat akarok rászabadítani a partira, mint egy lény, akit csak gyengén lehet támadni, mert az sebzi, egy erős ütés pedig nem. Vagy mint egy olyan állat, aki kivetíti a jelenlétét 3-4 méterrel arrébb, míg a fizikai teste láthatatlan. Vagy egy olyan Démon aki miután meghal, erősebben tér vissza. Tudtok még ilyesmi, egyedi szörnyeket mondani, amit nem csak az üsd majd meghal kategóriába lehet sorolni?

2022. nov. 21. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem a jó öreg AD&D-s Nilbog, ami teljesen úgy néz ki, mint egy Goblin, csakhogy nem lehet megsebezni semmivel, kizárólag gyógyító varázslatokkal.
2022. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jah, nekem is a nilbog jutott eszembe:D


Deeee amúgy Kérdező, csapd fel a DnD vagy akár a MÁGUS Bestiáriumát és szemezges sonnan.


Pl van valami amorf jószág amin minden egyes fizikai sebzés helyén egy új száj nyílik, ezáltal egyre több támadása van egy körben. Ocsmány egy dög, hiszen ha rosz a kockajárás, a sok kicsi sebzés nagoyn sok támadást tud a boss kezébe adni.

2022. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, mert sajnos mi egy másik fajta szerepjátékkal játszunk és abban nincsenek ilyesmik, ezért írtam ki ezt a kérdést. :(
2022. nov. 21. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De semmi akadálya, hogy más rendszerek bestiáriumából emelj át.:)

Milyen rendszerben játszotok?

2022. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Homebrew.

Van a Quests nevű rendszer ami ténylegesen csak annyi, hogy dobni kell és megnézzük milyen lesz. Ennyi az egész rendszer. Nincsenek szintek, mindenre ugyan annyit kell dobni. D20-as egyébként. Nekem meg van egy kezdő csapatom, akiket nem akartam egyből bedobni dnd-be, szóval egy fokkal bonyolultabbá tettem a Quest-et, dobtam rá szinteket, mind karakter szint ami új képességeket oldd fel és mind dexterity/intelligence stb szint. 10HP és 10AP-je van mindenkinek, ami szintlépésekkel növelhető. Az AP az Action Point és ezt kell felhasználni a képességek használatához. És igazából ennyi. Nem egy bonyolult rendszer, de nem is akartam kezdőknek. Jha, meg annyi, hogy én nem vagyok hajlandó xp-zni, hanem milestone-oknál vannak szintlépések, és akkor mindenki szintet lép, az is, aki akkor nem tudott megjelenni az RP esten, mert nem akarom azért szívatni őket, mert mondjuk el kellett menniük a nagymama születésnapjára

2022. nov. 23. 09:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jah, az XPzést sokan nem vállalják. Van benne logika, de nagyon macerás, mi sem MÁGUSban sem Vampire-ben, sem DnDben nem használtuk, maradtunk mi is a milestone-os megoldásnál és annyi.


Mondjuk ha már vannak karaktertulajdonságok, meg szintek, én nem látom miért ne lehetne DnDzni, semmivel sem bonyolultabb, de persze ha elég interaktívak a kalandok, tökmindegy miben játszik az ember:D


Hajrá!

2022. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!