Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Cpu overclock után kékhalál a...

Cpu overclock után kékhalál a játéknál.?

Figyelt kérdés

Hali, overclockoltam a CPU-mat 3,2 rol 4,1 re. Aida64 Stabilitás tesztet 3x lefuttattam 3 orán keresztul, max 52re ment fel a CPU, ram meg 30ra. egyszer sem fagyott bey kapott kékhalált vagy ilyesmi.


Gép:

AMD Phenom II X4 965 BE (4,1GHZ)

18GB DDR3 1600MHZ

GTX 1650 4GB



Probléma: Elinditom a FiveM-et, megprobálok csatlakozni egy szerverre és kékhalált kap a gép, ilyen Windowsos kékhalált. Viszont CS:GO, MineCraft, Fortnite hibátlanul fut rajta, és a teljesitménynövelés is érzékelhető.


FiveM hiba, vagy valamit elrontottam? előre is köszi.



2023. jan. 10. 19:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Uhmm, nem. ugyan úgy kskhalált kap. "kernel_security_check_failure" kóddal párosítva, rakok rá egy új Windowst és jelentkezem majd.
2023. jan. 12. 05:00
 12/14 A kérdező kommentje:
felraktam az új windowst, felraktam a drivereket, fél nap használat után megint kékhalál, ugyan azzal az uzenettel. emelek még a feszültségen.
2023. jan. 12. 10:00
 13/14 anonim ***** válasza:
Csak tönkre fogod tenni úgy, a feszültség emelésével a hűtés igény is nagyobb lessz. Vegyél vissza belőle legalább 3,7 re
2023. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Figyelj! Az ilyen esetekben én mindig azt mondom ,hogy szűlítsük a hiba lehetőségeket. Vedd le a ház oldalát ,hogy ne melegedjen, vedd lejebb az oc-t és úgy próbáld pl 3.5GHzra de az 1.4-es feszültséggel ha így megy akkor vagy az órajel a magas vagy a feszültség a kevés. Ha megy akkor csak betöltésig próbáld 1.5v-al az eddigi 4.1-en ha megy akkor mehet az undervolt. Ha nem akkor vedd folyamatosan lejebb lejebb az órajelet.És ha esetleg van ram vagy blck oc akkor azt kapcsold ki. De ilyenkor egy gombelemes reset se árt és ujból beállítani a dolgokat.

ui: 1.5 volt nagyon sok csak a betöltés teszteléséig használd!

2023. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!