Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft fejlődése egy...

Minecraft fejlődése egy alternatív univerzumban? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az alábbi két videót néztem, amiben egy modot mutatnak be, ami visszahozza a bétás feelinget az új (jelenlegi) Minecraftba.


https://www.youtube.com/watch?v=3zFZjI3FZ2c

https://www.youtube.com/watch?v=v3BCn1435YA


Tegyük fel, hogy a Minecraftot mai napig Notch fejlesztené és a mai napig úgy nézne ki, mint a bétában. A lényegesebb frissítések (gondolok a következőkre: 1.7 - új biomok, 1.13 - aquatic update, 1.16 - nether update, 1.18 - új világgenerálás) és ezekben megjelent új blokkok, új ércek, új fák és új mobok ugyanúgy bekerültek volna, de a túltolt content nem vett volna el a játékélményből, továbbá a textúrák nem változtak volna meg és egyes érdekességek (sötét nether, void particles, lilásabb ég az erdős biomokban, numerikus ID rendszer, szürkésebb fénye a fáklyáknak; víz, láva és tűzblokk az inventory-ban) nem tűntek volna el, hogyan mutatna ma a játékban? Tegyük fel, hogy máshogy lett volna megoldva a harcrendszer is az 1.9-es frissítésben, illetve ugyanúgy lehetne modok helyett datapack-ekkel is bővíteni a játék tartalmát.


Szerintetek a leírtak alapján ma jobb vagy rosszabb lenne a Minecraft? Véleményem szerint jobb lenne, illetve jobb lehetne, leszámítva a bétában szereplő bugokat és laggokat. Megőrizné az igazi eredeti klasszikus Minecraftos hangulatát...

Részemről tök mindegy milyen új dolgok jönnek be, egy survival-ben úgy sem tudom kipróbálni/felfedezni az összeset.


Ti mit gondoltok erről?

Jobb, rosszabb, vagy ugyanilyen lenne?



2023. jan. 12. 20:24
A kérdező szavazást indított:
Jól döntött Notch, hogy eladja a játékot.
A vezetői pozíció mai napig Notch-ot illetné.
Jó úton halad a Minecraft, jó így, ahogy van.
Ha meglenne a régi hangulata, jobb lenne.
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a mai napig Notch fejlesztené akkor el is felejtheted az 1.10 feletti nagy upgrade-ket, mert nem volna rá ember aki leprogramozza, nem díszből került oda kb 10-szer több programozó microsoft oldaláról, akik ezen dolgoznak.

Ilyen szempontból tegyük fel hogy nyertél a lottón 20 milliárdot és gazdag vagy. Talán így van de sokkal inkább nem.

2023. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, a Minecraft Bedrock-nak a központja Redmondban van, a Java-nak a mai napig Stockholm a székhelye úgymond. Microsoft-os programozók a Bedrock-ot sokkal rosszabbul programozzák, több a hiba, a bug... Ez mellett, ha nem is lennének nagy update-ek, sokkal gyakrabban jönnének ki új release-ek (megnézzük 2012-t, ott 4, 2013-ban további 3 új verzió jelent meg, mostanában évente ha kijön 1...)
2023. jan. 13. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a régi texture packet jobban szeretem, mint az újabbat - bár azóta csináltam sajátot szóval az ilyen kevert


De a lényeg: hiányoznak a régi verzióból ilyen olyan dolgok, viszont az új dolgok is hasznosak

2023. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Notch jól tette olyan szempontból hogy eladta, hogy sok pénzt kapott érte, viszont...

1) úgy néz ki mentálisan nem volt felkészülve rá és teljesen tönkretette a pénz

2) a Minecraft fejlesztése teljesen profit-centrális lett utána

3) Microsoft teljesen eltávolította Notch nevét az egészből amit nem tartok helyesnek


Személy szerint nem tudom eldönteni hogy jobb lenne vagy rosszabb a játék, viszont szerencsére iszonyú sok mod van és lehetséges azokkal olyanná tenni a játékot amilyenné szeretnéd. Személy szerint a 1.12 a kedvenc verzióm olyan modokkal ami érdekesebbé teszik a felfedezést/utazást (grapple hook, léghajó, ejtőernyő stb) és a túlélést (ha ugyanazt a kaját eszed, nem tesz jót, sok új főzési recept) meg ilyenek.


Csak úgy mellékmegjegyzésként, én nem értem minek raktak be új terrain generation-t ami vertikálisan magasabb hegyeket, barlangokat generált anélkül hogy olyan dolgokat is beletettek volna amik ezzel élvezhetőbbé váltak volna, pl siklóernyő.

dec. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legutolsó: siklóernyő, na és az elytra?
dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös, tudom hogy van elytra, de (szó szerint) end-game item kell a készítéséhez és a javítása se olyan egyszerű.


A glider amit én használtam ( [link] sokkal hamarabb elkészíthető (és máshogy is működik amúgy), sokkal jobb vele a játék szerintem, míg az elythre bőven lesz (akár több) tucatnyi óra mire meg tudod csinálni hacsak nem rusholod.

dec. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!