Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A 7 tenger című szerepjáték...

Mouse974 kérdése:

A 7 tenger című szerepjáték 1. és 2. kiadása között mi a külömbség? Azt leszámítva hogy az 1 kiadás van magyarul

Figyelt kérdés

Illetve találtam regényként említett könyveket melyekről nem tudom hogy azok most kiegészítők, kampányok vagy csak sima regények? [link]

mint plédául ez.



2023. jan. 21. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A 2. kiadás sokkal inkább történet-központú, mint az első, mindent az izgalmas és mozgalmas jeleneteknek és a drámai helyzeteknek rendel alá. Értem ez alatt azt, hogy az első kiadásban pl. kockadobásra volt szükség ahhoz, hogy a karakter egy pisztolylövéssel eltaláljon egy apró célpontot. A második kiadás egyértelműnek veszi azt, hogy a karakter egy pisztolylövéssel eltalál egy apró célpontot, ehhez semmiféle kockadobásra nincs szükség. Próbára akkor lehet szükség, ha a karakter egy csillárba kapaszkodva lendül át a terem felett, és úgy lövi ki a testőrkapitány kezéből a pisztolyát, hogy az a foglyul ejtett szíve hölgye ölében landoljon. De ha a karakter játékosa eléggé színesen és érzékletesen festi le a fenti jelenetet, akkor a mesélő akár még kockadobást sem fog kérni, hanem automatikusan megítéli a sikert. A lényeg, hogy az adott cselekvés érdekes legyen, és előre lendítse a kalandot. Például fenti hősünk szíve hölgyének játékosa dönthet úgy, hogy felkapja az ölébe esett pisztolyt, és a kormányzó úr fejének szegezi: "Senki ne mozduljon, vagy ennek a hájas disznónak az agya a levesébe fog loccsanni!". A mesélő úgy dönt, hogy az akció eléggé váratlan és meghökkentő az elegáns grófkisasszonytól, ezért az ő cselekedete is automatikus sikerrel jár. És így tovább.

Fontos, hogy a karakterek nem halhatatlanok a 2. kiadásban sem! Ha a játékost üldözői sarokba szorítják egy szakadék szélén, és a játékos csak annyit mond: "leugrom a szakadékba", akkor valószínűleg meg fog halni. Ellenben ha leugrás előtt szembefordul velük, és a parancsnokukra kiált: "Ne hidd, hogy győztél, Mornac Mac Lir! Ha el kell, hogy vesszek, hát legyen, de nem a te kezedtől fogok elveszni! És holtom után örökké kísérteni foglak, Theus engem úgy segéljen!"- nos, akkor igencsak valószínű, hogy a leugrás után hősünk egy arra repülő óriás sas hátán fog landolni, úton újabb kalandok felé.

2023. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!