Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem megy az építés a...

Miért nem megy az építés a Sims4-ben?

Figyelt kérdés

Régen tudtam alapot építeni, emelni. Most már hónapok óta hiába kattintok rá, csak a földszintre tudok építeni, bármit is csinálok.

Másnál is így van? Vagy ezt nem tudom visszacsinálni?



2023. jan. 27. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló építős játékból kiindulva az alap=fonduation és a ceiling=mennyezet.
2023. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, csak eltűnt a magasító ikon. Régen simán lehetett egy nyillal emelni, vagy csökkenteni a magássagot. Nem tudom, hogy ezzel megszűnt-e ez a lehetőség vagy csak máshogy kell már megoldanom.
2023. jan. 27. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a rövid kis videó jól megmutatja az alapzatot (foundation).


Ha nem értenél angolul:

Kijelölöd a szobát azzal, hogy rákattintasz, aztán a kis ikont lenyomva tartva beállítod a magasságot.


Fontos hozzátenni, hogy most már platformok is vannak a játékban, amit máshogy állítasz (szintén a szoba kijelölése után).

Ez a videó mutatja is őket. Elvileg 1:49-körülre állítottam a kezdést, itt pont a nyilakat mutatja, amivel ezeket állíthatod.



FONTOS:

Az alapzatok (foundation) és a platformok nagyon különbözőek.

Több különböző magasságú alapzat egy telken, de csak akkor, ha nem érintkeznek. Érintkező alapzatok CSAK egy magasságban lehetnek.

Különböző magasságú platformok viszont érintkezhetnek egymással.

Ezt érdemes fejben tartani!



Ha valamelyik ikon nincs benne a játékodban, amivel a magasságot állíthatnád, és ezért írtad ki a kérdést mert szó szerint eltűntek, akkor valószínűleg bugos a játékod. Originen keresztül megjavíthatod (talán Steamen is, nem tudom), törölheted a cache fájlokat, legrosszabb esetben újra is telepítheted.

Ha vannak modjaid vagy egyéb harmadik féltől származó tartalmaid akkor nézd meg őket alaposan, kompatibilisek-e a jelenlegi játékverzióval, mert egy konfliktus is okozhat ilyen jellegű problémákat.

2023. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, szépen lehagytam a második videó linkjét.

[link]

Ez a platformos videó.


(#3 voltam.)

2023. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ. Megoldotam nem rég szerencsére.
2023. máj. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!