Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Transformers what is the problem?

Transformers what is the problem?

Figyelt kérdés
Mi a baj a Transformers filmmel? Szinte minden internetes oldalon azt olvasom hogy milyen rossz hogy elrontották stb. , az első rész meg igazi volt és élvezhető. Nem értem hogy az emberek mit várnának el, egy robotos filmben nyilván nem pezsgő kaviár lesz a fő irányvonal.. erre egy full eltérő gyerekfilmes hülyeséggel folytatják, mert az Űrdongó jól sikerült, meg mindig nem értem hogy egy ilyen filmet (tök jó harci jelenetek , kidolgozottság) hogy lehet folytatni egy animációs gyerekmesével. Hallottam hogy jön az új rész, megnéztem az előzetest hát igen elszomorkodtam hogy egy bugyuta mese lesz a “folytatás”. Akik ekkorra írnák hogy milyen idióta vagy es a Transormers egy botrány meg mindig megkerdezném hogy mit akarnak egy Robotos filmtől (amit az első rész kb felvázolt hogy milyen , és tok jól folytatták) pezsgőt, kaviárt…?

2023. febr. 4. 11:28
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
92%

urdongo szerintem jonak tunik majd megnezem


nem tudom annyira nem rossz volt a transformers amiket lattam


mai (filmes)vilag a gyerekeket es a lanyokat szolitja meg elsosorban hogy okis fogyasztokka valjanak


en megertem ha valakiknek ugyanugy gyerekmese volt az 1 is

nem eppen komoly filmrol van szo, nem is ez volt a lenyege

kevesebben neznek ha dark-sci-fi t csinaltak volna

2023. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Bay féle filmekkel alapvetően az a baj, hogy nincs egy egybefüggő, koherens háttértörténetük. Fogtak dolgokat a régebbi Transformerses dolgokból, s összegyúrták, hogy csak lesz majd belőlük valami. Én alapvetően Transformers fan vagyok, de még nekem se sikerült kibogozni, hogy akkor most az örök szikra a cybertroniak teremtője, a Primus/Unicron douval kezdték, egy más faj alkotta őket, vagy most mi van.

A Transformers Prime pl fogta a Primus/Unicron eredettörténetet, s szépen végigvitték az egész sorozaton. Nem arról szólt minden, de néha-néha felbukkant. Mindeközben a Bay filmeknél néha úgy érzem, mintha nem is egyazon univerzumban játszódnának a filmek, annyira nincs körük egymáshoz.

Vagy ha legalább már ők se tudták, hogy mit akarnak ebből kihozni, nem foglalkoztak volna ennyit velük. Mert tulajdonképp mindegyik film fő szála valami régen történt eseményből bontakozott ki. A Transformers: FöldSzikránál pl egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy régen mi volt. Pedig az még a háború után is játszódik. Egyszerűen a jelenre összpontosítottak, és nem kevertek semmit bele, amit nem kellet, s amibe belezavarodhattak volna.


A másik dolog, hogy a Bay féle filmekben a robotok csak "biodíszletnek" vannak. Robotok lőnek jobbról balra és balról jobbra, meg 80 megatRonnás robbanással pusztul el minden... A Prime-ban legalább egy visszaemlékezésben ki volt fejtve, hogy MIÉRT kezdődött el a háború. Rendes kapcsolatok voltak az emberek és a cybertroniak között, illetve a cybertroniak és a cybertroniak között.

2023. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésed egy részére válaszolva, kedves Kerdező:


Mit vártam egy Transformers filmtől?


Valódi érzelmeket a robotok oldaláról is. A Transformers világában a robotok nem csak random gépek, hanem nagyon is élő, érző lények. Én egy olyan Transformers filmre vágynék, amelyik összetettebb személyiséget ad a robotoknak, de nem csak autobot, hanem álca oldalon is. Én nem pezsgőt, nem kaviárt vártam, csak egy olyan Transformers filmet, amiben az álcák többek, mint állatok. Szerintem ehhez eddig az Űrdongó jutott a legközelebb, bár ott az volt a bajom, hogy én egy kicsit keveselltem benne a szereplőket, bár tudom, hogy ez szándékosan egy ilyen stílusú történet.


Amúgy bocsi, hogy visszakérdezek Kérdező, de mit értesz az alatt, hogy bugyuta gyerekmesés a folytatás? Én is láttam az új film előzetesét, és szerintem a látványa semmiben sem marad alul az előzőekéhez képest, csak mert itt a robotok állatokká (is) alakulnak. Szerintem így is irtó vagányul néz ki.


(De persze ez mind csak az én véleményem, ami nem jelenti azt, hogy bármi probléma van azzal, ha neked nagyon tetszenek ezek a filmek.)

2023. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem szégyen, hogy több száz millió dollárból készülő, nagy befolyású rendezők és producerek által gyártott, jó színészek sorát felvonultató, több évnyi előkészülettel rendelkező filmeket még az összecsapott gyerekrajzfilmek és -képregények is lealáznak a történetek és karakterek kidolgozása terén. Pedig a Transformers sosem a színvonalas történetmeséléséről meg a művésziségéről volt híres, valamilyen szinten mindig is egy bugyuta, elvont, átgondolatlan franchise volt. A rajzfilmes és képregényes írók közt mégis voltak olyanok, akik próbálták komolyan venni az alapanyagot és sikerült emlékezetes szereplőket és cselekményeket alkotniuk, amik máig mély, érzelmi szinten hatnak a rajongókra. Az eredeti rajzfilm legnagyobb erőssége az érdekes, karakteres szereplőgárdája és a fantáziadús világa volt.

Ilyesmit vártam volna el a filmektől is, de egyiknek sem sikerült összehoznia. Mindegyik telibe tojta a forgatókönyveket és csak az üres látványra, a förtelmesen kínos fingós-baszós-ordibálós-káromkodós poénokra, irritáló szereplők hadaira, a katonaság reklámozására, termékelhelyezésre, kirakatbábú kinézetű csinibabákra helyezték a hangsúlyt. A technikai elemektől, úgymint látványtól, hangtól és esetleg a zenétől eltekintve ezek a filmek semmiben nem tudtak több érdemi minőséget felmutatni egy zs-kategóriás szennyfilmnél. Ezek legalja, proli, agykikapcsolós filmek, drága mázzal kikenve. Az összesből ki lehetne vágni közel egy órányi felesleget és máris sokkal élvezhetőbbek lennének.

A második filmnek konkrétan nem is volt forgatókönyve. Felvettek egy rakás jelenetet és a vágószobában próbáltak összeollózni belőlük valami cselekményszerűt. Két órányi értelmetlen duma, súlytalan akció, untató robbanások és folytonossági hibák tömkelege az egész. Az ötödikbe meg egyenesen 5-6 különböző forgatókönyvet próbáltak beleerőltetni anélkül, hogy rendesen összekötötték volna őket. A szereplők, a vágás, az akció mind csapnivalóan rosszak, itt már nagyon érződött, hogy Bay ráunt a sorozatra. Ennek eredménye, hogy a Viacom stúdió vezérigazgatója szerint 100 millió dollárt vesztettek a filmen, ezért kellett az irányváltás


Pedig az első rész még tetszett, mert úgy gondoltam, hogy első nekifutásnak elment, de bőven volt mit csiszolni rajta. Több, kidolgozottabb szerepek a robotoknak, kevesebb alpári poén, kevesebb felesleges szereplő, átláthatóbb, rendesen koreografált akció. Sajnos a többi film pont az első rész legrosszabb tulajdonságait nagyította fel. Én azt sem bántam, hogy a filmek elvonatkoztattak a rajzfilmektől és képregényektől. A Transformers széria néhány évente mindig újraindul és mindig más formában tér vissza, tehát nem vártam el, hogy a filmek hűen kövessék az alapanyagot. Azonban bizonyos változtatások, egyes szereplők felismerhetetlenségig való átalakításuk már számomra is felháborító volt. Főleg miután kiderült, hogy a tervezők eredetileg hűbben akarták követni a szereplők klasszikus kinézetét és jellemét, és a stúdió utasítására változtatták meg őket. A stúdiónak fontosabb, hogy a szereplők eladható, szponzorált autókká alakuljanak, mintsem hogy karakterhűek és felismerhetők legyenek.


Az Űrdongó jó irányba tapogatózott, de sokkal jobb film lehetett volna, hogyha a készítők hamarább eldöntik, hogy kötődjön-e a Bay filmekhez vagy egy önálló mű legyen, ami inkább a régimódi rajongóknak készül. Szerintem összességében egy feledhető film lett, de van benne pár jó ötlet és a szereplők nem olyan rosszak, mint a Bay verzióban. Az új Beast filmmel kapcsolatban több aggályom van, mert az előzetes nagyon kaotikus cselekményt sejtet és sok lapos kinézetű jelenetbeállítás van benne. Az sem tetszik, hogy egyes szereplőket hogyan ábrázolnak. Egyes robotok felismerhetők, de mások nagyon karakteridegennek hatnak.

Úgy tűnik, hogy ez a széria még mindig identitás zavarral küzd. A stúdió próbálja lemásolni a Bay filmek egykori pénzügyi sikerét és fergeteges akciójeleneteit, de ugyanakkor a rajongókat is ki szeretnék elégíteni, el akarják csípni a 80-as, 90-es évek nosztalgiáját és kedvezni akarnak annak a közönségnek is, aki nem ismeri behatóan a Transformers világát. Nem tudom, tanultak-e a Bay filmek hibáiból azon kívül, hogy a robotok némelyike most már szebben néz ki.

2023. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!