Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mik a jó szerepjátékos ismérvei?

Mik a jó szerepjátékos ismérvei?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, ti hogy láttok egy jó szerepjátékost.

Csakis FRPG-re gondolok, és fórumosra.Szerintetek mitől jó szerepjátékos egy jó szerepjátékos?


2010. okt. 8. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az FRPG alapból azt jelenti fórumos szerepjáték (Forum Roleplaying Game) :) Amúgy pedig: elsőre egy jó kinézet is sokat segít, ha egy hányadék téma van van fenn, ami ráadásul nem is illik a FRPG témájához, meg se nézem, ezen felül a témák elrendezése, száma sem mindegy. Ha túl kevés van, az is baj, ha túl sok, az is. Másodszor jól megszerkesztett, részletes, de mégis könnyen olvasható/érthető leírás, szabályzat, egyebek. Aztán: tapasztalt Adminok, Kalandmesterek/Mesélők, Modik. Ajánlanám azt is, hogy olyan közkedvelt, de nem teljesen lejáratott támában
2010. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Upsz, véletlenül elküldtem a feléig kész választ basszus. :D Szóval újra az utolsó mondat: az is jó pont ha olyan közösség kedvelt, de nem teljesen lejáratott világban játszódik mint pl. a Harry Potter. A második kérdésedre áttérve: egy jó szerepjátékos attól jó szerepjátékos, hogy tudja milyen helyzetben hogyan, mi módon kell játszani. Pl. egy gyors mese közben nem érdemes barokkos körmondatokat faragni, egy lassabb lefolyásúban játékba viszont bele lehet szőni a karakter gondolatait, világnézetét, ruháját, akármit. Na meg persze az írói fantázia sem hiányozhat belőle, hiszen csak így sikerülhet egy jól felépített, helyzetnek megfelelő, mások, és saját magad számára is szórakoztató játékot játszani. Remélem megfelel a válasz :D
2010. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Illetve elnézést, elnéztem pár betűt, így elértelmeztem a kérdést is, és nagy buzgalommal belevetettem magam a jó szerepjátékok, nem szerepjátékosok kitárgyalásába. :D Na mindegy, de legalább a második válaszban jól írtam le valamit :D
2010. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jó szerepjátékos:

- a valós életben szerzett sérelmeit nem viszi át a játékba

- nem személyeskedik

- nem viselkedik bunkó módra, kivéve, ha a karaker jelleme, vagy a helyzet (pl. Birodalmi rohamosztagosok egy lázadó ellen) meg nem követeli.

- Nem ad a karakterének isteni hatalmat, nem teszi legyőzhetetlenné, egyszóval ad esélyt az ellenfélnek.

2011. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!