Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Pokémon kártyagyűjtés napjaink...

Pokémon kártyagyűjtés napjainkban?

Figyelt kérdés

Oké szóval elöljáróban annyit fűznék hozzá a dolgokhoz hogy pontosan tisztában vagyok a ténnyel hogy ezeknek a dolgoknak évekkel ezelőtt lehetett még inkább nagyobb keletje, illetve régebben lehettek jobban is felkapva. Tudom. Engem viszont lány létemre mindidáig egyszer sikerült bevonzania sem az animéknek a világának, sem pedig az ezen kategóriákon belül eső ilyen-olyan dolgoknak mint amilyeneknek számíthatnak esetleg a pokémon vagy éppen talán a dragon ball kártyák is. Már amikről most az elmúlt órákban sikerült némi információt bezsebeljek.

Most is valami szöget ütött hirtelen a fejembe és elkezdtem videókat nézegetni a neten a témában. Totálisan kezdő vagyok úgy kb. az egészben, a Pokémon világában, összesítve mindenben.

A kérdésem végsősoron általánosságban vonatkozna egyidőben a kártyákra is és esetleg még talán magára az animéra is, amennyiben az mondjuk hasznos lehet ahhoz hogy a későbbiekben tegyük fel megfelelő tudásom lehessen ahhoz is hogy játszani is képes lehessek a kártyáimmal. Bár ez csak egy nagyon esetleges lehetőség.

Bármiféle gondolatotok lenne esetleg a témában azt szívesen fogadom, tényleg akármi. Hasznos infók esetleg amikről még mondjuk nem biztos hogy tudok, vagy hogy esetleg napjainkban mennyire is van még jelen ez az egész dolog a köztudatban.

Bármit írtok megköszönöm! Egyenlőre még nagyon esetlennek érzem magamat ebben az egészben.



2023. ápr. 16. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Sok értelme nincs magyar nyelvű kártyákat gyűjteni. A magyar Yu-gi-oh kártyák amikkel még oviban játszottunk 2000-es évek elején annak max eszméi értéke van.

Persze ha gyűjteni szeretnéd ezeket nem én leszek az elrontója a dolognak, de összevásárolgatni szerintem nem izgalmas, másrészt nincs reális értékük.


A külföldi eredeti, angol nyelvű kártyák már más értéket képviselnek, de azoknak a beszerzése is sokkal nehezebb pláne ha Pokémon kártyákról van szó.


Őszintén nem tudom miért annyira felkapottak még manapság is, régen a poke-tazoo ment nagyot itthon, de ugyan annyira nincs értelme ezeket gyűjteni mint a kindertojás figurákat.


Ha nem érdekel az anime, vagy egyáltalán nem fogott meg ha már megnéztél pár részt, akkor felejtsd el, így nem szórakoztató hobbi.

Én például 20 éves korom óta könyveket gyűjtök, mert magánkönyvtárt szeretnék majd csinálni ha lesz egyszer saját házam, addig a szobámban halmozom dobozokban a könyveket, hogy ne porosodjanak/penészesedjenek.

Van amelyik értéke már 10-szerese az eredeti beszerzési árának, szóval befektetésnek se rossz csak érteni kell hozzá.


Ugyanez igaz a LEGO-ra.

2023. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!