Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi történik a Windows 11-emmel?

Mi történik a Windows 11-emmel?

Figyelt kérdés

Minap játszottam a VALORANT-tal, és pár másodpercenként befagyogat, de a hangokat hallom. Tegnap minden jó volt. A Microsoft Edge is néha befagyogat, de az ritkábban. És az osu is laggolgat, úgy hogy az tudni illik nem egy nagy gépigényü játék.

A gépem:

Intel Core I3-8100

GTX 1050ti

24gb ram


Még egy pár kevés gépigényü játék is fagyogat be. Tegnap minden rendben volt.

Tegnap óta annyi változott hogy steamunlocked.net-ről töltöttem le egy játékot, de azt egy az hogy letöröltem, kettő hogy se az Avast, se a Windows Defender nem jelzett vírust.

Még egy lehetséges probléma hogy a BIOS-ba állítottam 1-2 dolgot a Riot VANGUARD-hoz. névszerint: CSL: disabled és Secure Boot.

A TPM 2.0 be van kapcsolva a Windows 11 miatt.

Többször újratelepítettem a VALORANT-ot. És neten is utána kerestem, de semmi se javult. Mindig a ugyanaz a probléma, pár másodpercenként fagyogat.

Még valami, a VALORANT azt írja (bal fent, meccs közben) hogy rossz a netem, de speedtest.net-en 90ms pingem van ami nem túl sok ahhoz, hogy ennyire rossz legyen a helyzet.

Azt erősen kétlem hogy nem elég erős valamim a VALORANTHOZ, mivel mint említettem, tegnap még jó volt.


Ha valamit kifelejtettem, azt később úgy is leírom.

Köszönöm ha valaki hajlandó lenne nekem segíteni!



2023. máj. 18. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve a VALORANT inditásakor, elég sok ideig van fekete képernyő, mire bejön a töltőképernyő.
2023. máj. 18. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:

ilyen config mellé hogy jött ez a gyenge i3-as proci? Nem kell csodálkozni ha akadozik. Az online játékokat folyamatosan update-elik és igy folyamatosan is nő az igényűk. Ráadásul ezen online játékoknál pont hogy a cpu van legjobban leterhelve ami a te config-od gyengepontja.


Ami a lopást illeti, hiába nem jelez Avast,Defender attól még lehet benne miner,malware vagy egyéb finomság. T Launcher-be is volt és sok sok éven át 1 virusírtó se jelezte ki mig le nem buktak vele. Ha jól csinálták meg nem látja a virusírtó. Szóval simán kerülhetett valami crypto cucc vagy halász cucc gépedre ami leveszi teljesítményed. A "virágbolti" játékok árát sosem pénzzel fizeted meg hanem mással.


De az sem kizárt hogy win11-hez bejött valami olyan update ami hazavágta dolgokat. Így volt ez anno Win10-nél is hogy pár update teljesen hazavágta játékokat amig kövi update-el nem javitották előző update-t.


DE mivel netre mondja a játék hogy sz#r, így szerintem a crypto/adathalász lesz a befutó tipp.

2023. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hogyan tudnám kiírtani ezt az adathalász cuccot?

Illetve milyen processzorra kéne upgradelnem?

2023. máj. 19. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami procit illeti minimum 10+ generációs i5 de inkább i7 már.


A benyelt cuccot teljes hdd/ssd formázással. Vannak különböző programok ilyenekre, de van amelyik a "megtisztitással" több kárt csinál mint hasznot így a legegyszerübb és legbiztonságosabb ha teljesen lefordmázol mindent és újrarakod OP. rendszert.

2023. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!