Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelent a rubik kockában...

BlahajTheShark14 kérdése:

Mit jelent a rubik kockában ha egy algoritmus sima zárójelbe van téve? pl.: (RUR’U’) és a szögletes zárójelnél is [Fw (RUR’U’) Fw’]

Figyelt kérdés

2023. jún. 11. 20:12
 1/2 anonim válasza:

Attól függ, hogy zárójelekre [] vagy zárójelekre () gondolsz.


A zárójelek csak azért vannak, hogy könnyebben megjegyezhetőek legyenek a dolgok. Mint (F R U’ R’ U’ R U R’ F’) (R U R’ U’) (R’ F R F’)


A zárójeleknek tényleges jelentése van. Kétféle létezik:


Konjugátumok: [A: B] = A B A’


Példa: [F: R U R’ U’] = F R U R’ U’ F’


És kommutátorok: [A, B] = A B A’ B’


Példa: [R, U] = R U R’ U’


kombinált példák:


[F: [R, U]] = F R U R’ U’ F’


[x R’: [U, R’ D2 R]] = x R’ U R’ D2 R U’ R’ D2 R2 x’

2023. aug. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt én is megkérdezhettem volna, mert én sem értem, és bár kösz a választ, első, de én még így sem értem, bocsi. Kicsit jobban is kifejthetnéd te vagy vki más, ha már belefogtál a magyarázásba. Gyakorlatilag mit jelent ez a sok jel? Mármint a betűket értem, az aposztrófot is, a zárójeleket viszont nem, a kettőspontot sem. Szerintem ezek csak túl bonyolítják, de lehet, hogy tévedek.
febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!