Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a kedvenc Pokémon...

Melyik a kedvenc Pokémon játékod és miért?

Figyelt kérdés

2023. júl. 16. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Eevee és Shield.


Eevee mert imádom Eevee-t.

Shield mert itt van kezdőnek az anime-s nyuszi. :)

2023. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

UltraViolet

Ez egy Firered ROM hack ami kb mindenben hű marad az eredetihez, de minden pokémon megszerezhető benne az első három generációból.

2023. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

HeartGold és SoulSilver


Gyönyörű játék még a pixeles szériából, remek remake-je a Gold és a Silvernek.


Két régiót barangolhatsz be, megy mögötted a kedvenc (bármelyik) pokémonod, és a benne lévő két minijáték (Voltorb Flip és Pokéathlon) is nagy kedvenc :)


És a kedvenc legendásom, Suicune is elkapható benne

2023. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, a második kedvencem pedig az Alpha Sapphire (és az Omega Ruby, de az a verzió nincs meg, nem játszottam vele - az X és Y-nal sem, az hasonló)


Ez már 3D-s játék - szó szerint, mert ezzel működik a 3DS 3D funkciója, és tényleg 3D-ben látod a játékot :D


Szeretem az apró dolgokat benne: a szépségversenyt, a Pokémon-Amie, a tény hogy egy sikeres csata után megsimizheted a pokémonod buksiját... :D


Az, hogy szabadon repkedhetsz a régió felett, és nem csak kvázi odateleportálsz a kívánt helyre, mint a többi játékban.


Wonder Trade! Oké, más játékban is ott van, de itt kaphatsz érte extra pontokat (aszerint, hogy hány km-t utazik a pokémon) amiket beválthatsz


És hogy tele van a játék legendásokkal :D

2023. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisipoke ***** válasza:
100%

Black/White. Egyszerűen a széria csúcspontja volt. Nagyon jó (és merész) ötletek, jó történet, jó karakterek, jó zene, érdekes dizájnok, jó újítások, érdekes helyszín, és a hangulat is kiváló. Sőt, ezek az érdekes módszerrel megmozgatott sprite-ok is nagyon jól néznek ki szerintem. Utána a Black2/White2 is hasonlóan nagyon jó volt. Sok dolgot kijavított, ami korábban nem tetszett egyes embereknek, új sztorit kapott, egy csomó új helyszínnel és karakterrel... A sztorija kevésbé volt jó szerintem, mint az elsőnek, de minden másban legalább ugyanannyira jó. Ha nem ez a generáció lenne szerintem a legjobb, akkor is azt mondanám, hogy a BW2 a legjobb "harmadik verzió", mert annyira rengeteg dolgot adott hozzá a játékhoz. Gyakorlatilag az egyetlen eset, ahol bátran ajánlanám bárkinek mindkettőt (míg mondjuk a harmadik generációban azt mondanám, bőven elég csak az Emeralddal játszani, mellette a Ruby/Sapphire-ral felesleges). De itt tökéletesen kiegészítik és folytatják egymást.


Utána a HeartGold/SoulSilvert mondanám. A Crystal volt az első Pokémon játékom, ez pedig közvetetten annak a remake-je, szóval kicsit elfogult vagyok, de nagyon jól sikerült. A legjobb remake a Pokémon szériában egy eleve nagyon jó játékhoz. Nem csoda, hogy a rajongók körében legnépszerűbb játék.


A 3DS kortól eléggé elindult egy lefelé irányba szerintem a sorozat. 3D lett minden, ami sok szempontból megölte a személyiségét (a dinamikus pózú, kifejező stílusú sprite-ok helyett sok esetben nagyon vanilla karaktermodelleket kaptunk), és a költségesebb, időigényesebb fejlesztés miatt sokkal összecsapottabbak is lettek kevesebb tartalommal, és egyre inkább látszik, hogy hol spóroltak a dolgokkal. Meg főleg a GO óta elkezdték sok szempontból nagyon lebutítani az egészet. Vannak pozitív változások is azóta (pl. overworldön is látható Pokémonok, vagy a könnyű EV/IV training), de főleg a Sword/Shield, a BrilliantDiamond/ShiningPearl, és a Scarlet/Violet eléggé a széria leggyengébbjei majdnem minden szempontból szerintem.


A spinoffok közül a legnagyobb kedvenceim amúgy a Mystery Dungeon Explorers of Time/Darkness/Sky, a New Pokémon Snap, és a Card GB 2.

2023. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A fő szériából az Emerald (Swampert a kedvencem azóta) illetve a Soulsilver. Utóbbi példaértékű abban hogyan kéne Remake-t csinalni. Nem vagyok túl nagy fan amúgy de Egyetem alatt rákaptam ezekre a jatekokra. Egy-egy szemeszter alatt ki lehet tolni őket.


Viszont a Mystery Dungeon spinoff széria volt az amire szívesen gondolok vissza mai napig. A 2. Felvonás (Explorers of...) a top 10-es listamom van Sokkal puritánabb a jatékmenet, néha elég monoton, de történet, körítés és főleg zenék terén sokkal emlékezetesebb volt számomra.

2023. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!