Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Honnan szerezhetek ilyen...

Honnan szerezhetek ilyen alapanyagokat a Civilization 5 nevű játékban?

Figyelt kérdés
Civilization 5-öt nemrég kezdtem el, mivel teljesen angol nyelvű hiába tanulok angolul 14 évesen nem tudok ennyi tömör szöveget lefordítani, bár ez még a legkisebb gondom. Először is azt nem értem hogy a help-nél megnéztem h honnan szerezhetek vasat (iron), ami kéne a harcban az új egységeimhez. Azt írta hogy bányákkal (mines), és a talaj fajtájához kirakta az összeset, tehát gondolom bárhonnan. Ennek ellenére eddig 1 vasat nem tudtam szerezni, szóval ebben kéne segítség hogy miért nem találok sehol sem vasat, esetleg ennek van valami különleges jelzése amit nem láttam, vagy valóban ilyen nehéz megtalálni...? Emellett kéne már ezüst is meg hasonlók de mivel ezekhez szintén bánya kéne, egyszerűen nem tudom hova kéne tennem, honnan tudnék előkaparni egy keveset ezekből az anyagokból. Továbbá jól jönne pár tipp/trükk a játékhoz, mert amiket a tanácsadóim mondanak azt nem igazán értem. Előre is köszönöm annak aki segít!!! :)
2010. okt. 15. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A jobb alsó sarokban van egy kis gomb amivel be lehet kapcsolni, hogy mutassa a térképen a nyersanyagokat. Olyankor egy kis kör buborékban megjelennek a térképen a nyersanyagok ikonjai. Vasat akkor fogsz csak látni, ha kifejleszted az Iron Working fejlesztést. Ha megvan, akkor a munkásoddal építened kell oda egy bányát. Ha automatizálva vannak a munkások akkor ők biztos építenek hamar maguktól a vas lelőhelyre egy bányát és lesz vasad.
2010. okt. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még csak annyit kérdeznék hogy a vas alapvetően is nehezen megtalálható, és ritkán fordul elő?
2010. okt. 17. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, én is sokat szerencsétlenkedtem vele. Volt egy mentésem, a németekkel voltam, és az első szigetemen egy kuma vas nem volt, sőt, semmilyen más stratégiai nyersanyag. Ennek ellenére a gőzmeghajtás korára, a birodalmam volt a leghatalmasabb a térképen. A szomszéd szigeten volt kettő, és az egyik AI szigetén olyan 32, ami kevéssel volt nagyobb az én szigetemnél. Sokkal sűrűbb, mint az olaj, vagy az aluménium.

Sajnálatos módon nem eredeti a játékom, de nagyon spórolok, hogy beleférjen karácsonyig a pénzembe, hogy megvegyem, mert nagyon szuper játék.

Ha bármi egyéb segítségre szükséged lenne, mert nem értesz valamit írj, szívesen válaszolok.

2010. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyersanyagok azt hiszem véletlenszerűen vannak szétszórva a mapon. Ahhoz, hogy hozzájuss az adott nyersanyaghoz/luxuscikkhez több lehetőséged van:

- csereügyletben szerzel más civilizációtól (vagy elfoglalod azt a város aminek van nyersanyaga)

- szövetséges városállam adományoz neked (ha van neki és meg is műveli az adott mezőt)

- megfelelő technológia megléte esetén a területeden található nyersanyag mezőjére fejlesztést húzol ami szükséges ehhez (pl vashoz bánya, elefántcsonthoz vadásztábor, selyemhez ültetvény).

Magyarítás már van a játékhoz, bár egy korábbi patch szintig van csak verziókövetés a "hivatalos" magyarításban. Van egy kis patch követéses verzió is, bár azt nem tudom, hogy az eredeti alap fordítás tulajdonosa/fordítói engedik-e, hogy a kis hobbifordítók ezt elérhetővé tegyék. Néha olyan érzékenyek a minőségre :) Előbbi verzió a magyarítások honlapon érhető el, a patch követős meg egy magyar civ5-ös fórumon (?)

2011. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!