Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a kedvenc gambited...

Melyik a kedvenc gambited sakkban?

Figyelt kérdés

2023. okt. 27. 10:03
A kérdező szavazást indított:
King's gambit
Queen's gambit
From's gambit
Polish gambit
Blackmar-Dieter gambit
Kloss gambit
Grob gambit
Matsukevich gambit
Hjoering countergambit
Egyéb, kommentben leírom
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet lefordítani azt a szót, hogy gambit?


De ha komoly választ kellene adnom a kérdésre, akkor:

Vezércsel, staunton csel, evans csel, skót csel. Nagyjából ez a 4 csel az (biztos van még 1-2 amiről nem tudok, de attól biztos nem több!) ami magas szinten (értsd: GM szinten) korrekt illetve GM szint felett is, azaz a számítógépes értékeléssel is korrekt cseljáték. Minden más cseljáték a sakkban meg van döntve, legalábbis a számítógéppel.

IM-GM szint felett más cselt a vezércselen kívül nem játszanak emberek.

Úgy kb fide 2000-es szintig, vagy esetleg még CM szintig játsszák a vezércselen kívül a skót cselt, az evans cselt ês tán még a királycselt.

Én másról nem tudok.

Magas szinten nem ok nélkül nem játszanak mást.

Úgy 1800-as szintig meg természetesen tökmindegy milyen megnyitást / cseljátékot játszol, ha jobb vagy mint az ellenfél akkor nyersz.

Igazából nem is a szint a lényeg, hanem a játékosok tudása. De azért már egy bizonyos szint felett az erősebb játékos sem fog inkorrekt cselt játszani a gyengébbel szemben. Pl Magnus Carlsen nem fog egy 2700-as szuperGM palimadár ellen grob megnyitást játszani, mert biztos hogy kikapna. De még egy 2400-as játékosnak sem játszaná meg.


Szóval erről ennyit.


Egyébként nem a cseleknél maradva, hanem úgy általában a megnyitásoknál maradva, akkor tulajdonképpen nem is a cseljátékok a legtaktikusabb megnyitások (na jó, talán a dupla muzio cselt leszámítva, de azt ma már senki nem játssza).


A mai modern kori sakkban a szláv védelem: Botvinnik változat a legtaktikusabb megnyitás, számítógépes értékeléssel is korrekt és nagymesterek is játsszák.

Ez tipikusan az a megnyitás, ahol a 2700-as szuper nagymester megveri a 2500-as nagymestert 10-ből 7X akármilyen színnel is legyen.



Jómagam egyébként pozíciós játékos vagyok, így a vezércselt játszom és a staunton cselt. (Utóbbit ugye kizárólag csak a holland védelemre lehet játszani)


Üdv: egy sakkozó


U.i: szerintem kicsit túl magyaráztam.


És tényleg nemehetett volna lefordítani a gambit szót?

2023. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mittudomen721 ***** válasza:
Budapest csel, skot csel
2023. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Intercontinental Ballistic Missile gambit a kedvencem. Az miért maradt ki?
jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!