Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek ezek mivel magyará...

Szerintetek ezek mivel magyarázhatók ha nem csalnak a póker termek?

Figyelt kérdés

Ugye régi pókeros lévén, újból próbálkoztam a karrierrel, tanultam sokat, ps-n pluszban szálltam ki egy év után, nem sokkal de többel mint amennyire számítottam kb. 30x-os amit befizettem, már nem emlékszem pontosan.

Most újra elkezdtem pokerozni, unibeten, és gyanút fogtam pár leosztás után hogy itt valami nem stimmel. Régebben bele sem gondoltam hogy csalnának a termek, vagy hogy bárki csal az online pokerben, pedig milyen ésszerű, hisz hol a legkönnyebb csalni ha nem egy virtuális térben...

És kicsit utána jártam, na nem kellett órákig googlizni hogy megtaláljam mások beszomolóit, hogy milyen csalások mennek.

Amire hegyezem most a kérdést. Az az RNG-vel való csalás, amit a termek csinálnak. Személy szerint ezt tapasztalom unibeten, de mások is írtak már 10-15 éve olyan termek kapcsán is amikről nem is hallottam, akkoriba pedig nagy termek voltak. De a mai napig azt mondják hogy a legnagyobb csaló terem a PS. Miért csal az RNG-random number generator?

Miért ne csalna?

A terem a profibol él, a jutalékból amit beszed egy verseny beülőjéért, (1$ -0,10cent), vagy egy cash asztalon, leszedi minden leosztott partiból a pot egy bizonyos százalékét. Az az??? Miért ne csalna?

Ha olyan lapkiosztásoakt generál a szoftver, hogy minél nagyobb potok jöjjenek össze cash game-be, akkor az egy óra alatt megnöveli +%-al a jutalékot. Mert nem mindegy a pokerszolgáltatónak sem hogy, egy óra alatt 10-20 centes átlagolt, potokból szed jutalékot, vagy 40-50 centes átlagolt potokból, azaz: igenis hatalmas érdeke van abban hogy úgy állítsák be a lapkiosztást, hogy nagy százalékkal sikerüljön a játékosoknak nagy potokért harcolni... A másik...

A másik dolog ebben az RNG csalában, az hogy mi értelme lenne hogy teljesen tisztán osszák ki a lapokat hogy teljesen a véletlenre bizzák, hiszen egy jó játékos aki full matekból játszik közel 90%-os profitra fog szert tenni, nem csak a fishek, gyenge játékosok ellen, és ITT A LÉNYEG: hanem a terem ellen IS! Mivel? Mivel amit elnyer egy pro azt már kifogja venni ergo: nem forog vissza az asztalra, ergo: nem lesz belőle jutalék a teremnek. Ergo: ebből nem lesz PROFIT a teremnek csak a PRO játékosnak. Magyarul a másik oldala az RNG csalásnak hogy, igenis sokszorosan nagyobb a profit, ha nem engedik, hogy a PRO játékosok a matek szerint, mindíg nyerjenek, mert:

1. - Elijesztik hosszútávon a fisheket.

2. - Valójában a terem ellen is nyernek, mert ha a fishek mákolnak, akkor az úgy is vissza forog és jutalék: PROFIT lesz belőle. Ha mindig elnyerik a fish pénzét, akkor lelép a fish-is, mert megútálja a pókert egy életre és a PRO játékos is csak ki fogja venni a havi +pár ezer dollárt: EZ HATALMAS PROFIT veszteség a teremnek...

És itt fontos hozzá tenni hogy nem, nem csak a fisheket mákoltatja az RNG, a lapkiosztás, a terem. Nem. Ugyanúgy egy szűrés alapján, a terem programja kiszámolja hogy kinek kell most mákolni, mihez? Ahhoz, hogy nagyobb valószínűséggel, jutalék legyen a megjátszott pénzből, azaz: PROFIT. Az az ezt úgy kell elképzelni, hogy addig koptatják a pénzt az asztalon míg jutalék lesz belőle. Olyan mint a sajt reszelő. Van a sajt (a pénz), és van a reszelő (a pókerterem), és ha te játszol vele, akkor folyamatosan fizeted a jutalékot vagyis reszeled a sajtodat, koptatod a pénzedet az asztalon amíg el nem fogy. Miért is érné meg a teremnek ha hagyná hogy a nyerő játékosok folyton elvegyék a fishek pénzét? Mert hosszútávon matematikailag 1% esélye van a fishnek egy PRO játékos ellen... És miért nem tűnik fel ez senkinek, még a pro játékosoknak sem, hogy miért mákolják le őket folyton? Mert létezik egy olyan dolog amivel mindent, ki lehet magyarázni, meg magyarázni, és főleg be magyarázni. Na és ezen a ponton jön képbe a varázsszó. A Royal flösst is, MINDENT IS verő Joly Joker: a VARIANCIA.

Mert ugyanis a VARIANCIÁRA, hivatkozva, bármilyen képtelen, lemákolást, leosztást, meg lehet magyarázni. Bármit, bárhol bármikor bárkinek. Ha valamire van 0.00000000001111111% az bizony befog következni, és ha sűrűn az csakis azért van mert létezik a variancia. Így ahogy ők felvázolják...

A varianciára hivatkozva meg lehet magyarázni, hogy miért jön le flop royal flöss 1 nap 3x. Ez csak egy példa volt.

De mindenképpen ezzel magyarázzák, hogy miért is van annyi lapütközés.

Szóval én ezt a lapütközést szeretném megcáfolni, ezért is végzek egy saját, kísérletet, kutatást.

Ugye a varianciára hivatkozva bármelyik terem, előadhatja hogy a lejátszott 300 handemben, miért is történt meg az ami egy élő pakliban mondjuk 3000 hand alatt történik. Nem itt nincs idővel való magyarázkodás, csak hand szám van, és 10 hand az online teremben az ugyan annyi mint 10 hand az élő paklival.

Szóval először is leszimulálok egy 200 handes 6maxos leosztást igazi paklival. Minden leosztást minimum 30 másodpercig de van amelyiket percekig keverem. Lefotózok minden handet, aztán szépen kielemzem egyesével, mik is történtek. Aztán össszevetem a unibeten játszott legutolsó 200 handemmel, amiből lefogom vonni a következtetéseket, hogy milyen a variancia egy online teremben és milyen egy saját magam által kevert paklival. Csak úgy mert kíváncsi vagyok. Persze a nagy handszámra hivatkozóknak üzenem, hogy nem csak 200 handel lehet leszimulálni hanem akár 1000-el is, az már ugye tetszetősebb. De azért 200 hande egy induló felmérésnek azért szerintem meg teszi. Aztán persze tovább is lehet menni...

Az esélyekre vissza térve. Ugye a varianciára azért egy bomba ötlet hivatkozni, mert azzal hogy valaminek 0.0001% esélye van, attól még az online világban semmit nem jelent, "mert ott olyanok az esélyek hogy vagy bekövetkezik, vagy nem azaz: 50-50%". És ezt állítják a profi pókeresek is. Ennyi erővel a valóságban is ilyen esélyekkel kéne be következni minden dolognak, mert minden dolog valójában vagy bekövetkezik vagy nem, az az 50-50%?

Persze hogy nem! Ez a kulcsa a szemfényvesztésnek...

Azt mondják a nagy variancia magyarázok, hogy persze, hisz ha feldobsz egy érmét 50-50%, de persze ugyan annyi esély van rá hogy 30x fej lesz egymás után, mintha nem. Valójában dobj fel egy érmét 100x, és meglátod, hogy nagyon kevés eséllyel lesz még 5 dobás is ugyanaz, egymás után egyszerre...


És összességében csak az RNG-ről írtam, a botos csalásokról nem is beszéltünk és egyéb huncutságokról...

Írok kommentbe pár érdekes handet tegnapról, +írni fogom hogy alakul az élő kezes variancia összevetve az unibeten kapott utolsó 200 handel.

+várom a reakciókat, főleg azoktól, akik arról vannak meggyőződve hogy az online termeknek fullosan nincs érdekük abban hogy RNG, bot, vagy bármi féle csalás legyen... Miért nincsen?



#póker #csalás #online póker csalás
2023. nov. 4. 12:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

De amúgy most, komolyan, te is nyerő játékos vagy ha jól értem, ismerünk más nyerő játékosokat is, meg amikor tanultuk a pókert, meg tanultuk a varázsszót: variancia!

Erre hivatkozva hallottunk történeteket: még a profik is kerülnek downswing-re.

Igen igen... Tudjuk a mesét... Még a legnagyobbakkal is előfordul hogy akár HÓNAPOKIG downswingbe kerül. HÓNAPOKIG...

Nem pár napig, hanem van aki akár 1 ÉVRE is..

Ez ugye hiteles, bármilyen grafikont megnézve ugye?

Hogy hónapokig lemákolnak... Te jól játszól, vagy éppen csak 98%-osan, de azért ez életszerű meg valóságszerű hogy hát, igen, igen!!.. Van hogy hónapokig csak lemákolnak... Na itt a mese habbal elrejtve. :)

Elmondom, ha nem csalnának a termek, MAX NAPOKIG létezhetne down swing bármelyik profinál is.

De ugye rossz alapról elemezni(variancia), a végeredmény sem lesz jobb..

2023. nov. 9. 18:01
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokig down swing nem azt jelenti, hogy hónapokig egyetlen leosztást sem nyer, sőt, közben lehet olyan szakasz mikor rommá mákolja magát, mégis az egész egy downswing.

Elég sok mindent összekeversz vagy nem érted, hogy mekkora léptékű - gyakori dolog, hogy az ember csalást vagy furcsaságot vél felfedezni, ha valamit ép ésszel nem lehet felfogni. És a varianciát valóban nehéz. Mert bármilyen trutyit is láttál már életedben, annál biztosan van nagyobb is, sőt fogod látni is, ha elég sokáig játszol. Sajnos ez így van. Persze logikus azt gondolni, hogy a termeknek érdekük csalni, ugyanakkor az RNG-ket rendszeres ellenőrzésnek vetik alá, és ha rendellenességet találnának a hatóságok, akkor örökre bezárhatnák a bizniszt, ezt felesleges lenne kockáztatni.

De a 7-es egyébként tökéletesen leírta, hogy mi a helyzet.

2023. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elmondtam, tök nyilvánosan hozzá lehet férni egy kis pénzért a hand historykhoz. Ha lenne csalás, bárki be tudná bizonyítani.


Ezenkívül is csak egyetérteni tudok az előző válaszolóval. Funfact, de egy random fishreg pont ma vádolt meg azzal, hogy bot vagyok, mert 500 dolláros stackkel ültem bent NL50 zoomon. :D

2023. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!