Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van bárki aki szereti a...

Van bárki aki szereti a Monopolyt?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan emberrel beszélni, vagyis a véleményét elolvasni, akinek minimum 1 jó élményt okozott ez a játék. Azt, hogy miért tartom egy borzasztó alja játéknak, holnapig tudnám sorolni, azonban a túloldalra nagyon kíváncsi vagyok. Mit lehet benne szeretni, ha lehet bármit is?
2023. nov. 7. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én pl szeretem. Több féle extra verziója is megvan az alap mellett, mint pl a Star Warsos. Tök jó egy-két órás családi kikapcsolódás szokott nálunk lenni, ha leülünk játszani.
2023. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Azt azért tisztázzuk hogy PC-s monopoly játékról van szó, vagy rendes, kézzel foghatóról a családnak?
2023. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hat PC-s valtozattal nincs tapasztalatom, a fizikalisrol van sajnos, illetve sok ismerosom panaszkodott ra, tarsasjatekos csoportokban is olvastam rola negativ velemenyeket, kivancsi vagyok rajongoja van-e, illetve mit szeret benne az adott jatekos:)
nov. 8. 06:25
 4/8 anonim válasza:
76%
Én szeretem a Monopoly játékot. Régen sokat játszottam vele, amit szeretek hogy lehet venni utcát.
nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Zoli tökéletesen összefoglalta a gondolataimat:

https://www.youtube.com/watch?v=xFit3alM8bk&t=439s

Röviden: azok szeretik, akik nem ismernek jobbat. Persze utólag könnyű okoskodni, de nekem már 10 évesen is visszataszító volt a játék, ahol a család egymással versenyez, és aki kiesik, az egy órán keresztül bámulhatja a többieket.

nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Monopoly egy fricska eredetileg, tehát éppen az a fonákja az egész népszerűségének, hogy elvileg baromira nem szórakoztató. Nekem se volt az, sose. Kb. 20 perc alatt az lesz a nyertes, aki a legjobb helyekre lépett az első 2-3 körben, a többiek meg addig sz*pnak pár órát, míg ki nem véreznek. Ha valaki “kapitalista” játékot akar, annak sokkal “kompetitívebb” játék a Hotel, de még talán a GO is jobb…
nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez ilyen utolag rahuzott dolog lehet, eredetileg ugy ez egy osregi jatek, ezert van hogy teljesen elvezhetetlen. Gondolj bele, kivetel nelkul mindegyik szoci jatek ilyen, a ki nevet a vegentol a gazdalkodj okosanig bezarolag. Egy olyan mechanizmuson nyugszik az egesz jatek alapja aminek az ideje 40 eve eltunt a sullyesztoben. A monopolynal szerintem annyi tortent hogy az volt az elso jatek ami vilaghirre tett szert mert nem nagyon volt elerhetoen alternativaja. Es azota is beepult az emberek tudataba hogy tarsasjatek = monopoly, illetve kartyajatekban uno. Arrol szinten fel napig lehetne meselni hogy mitol egy rosszjatek, 100x jobb kartyajatekok vannak megis mindenki azt veszi. Monopoly ugyan ez. Csak es kizarolag a szerencsen alapulo, gonosz, es merhetetlenul unalmas es frusztralo jatek, megis szerintem az all time eladas rekorder. Az ellensegemnek se ajanlnam hogy jatsszon vele huzamosagbb ideig:D
nov. 16. 07:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondat talán kevésbé igaz, mert a kitalálója valóban a valódi monopóliumok problémáira akarta vele felhívni a figyelmet…
nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!