Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha megveszem a Skyrimet...

Ha megveszem a Skyrimet Steamen, de van egy mentésem, amit folytatni szeretnék, az menne?

Figyelt kérdés
Anno torrentről szedtem le a játékot, most pedig megvenném. Pontosan nem tudom melyik verzió volt meg, de mindegyik kiegészítő benne volt. Ha ugyanazt a kiadást veszem meg most steamen, akkor elég csak behúzni a mentés könyvtárba a fájlokat?

2023. nov. 24. 23:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék innen tudsz válogatni. Csak arra figyelj minél több "csicsás" mód van annál jobb vas is kell majd alá.

2023. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Nexusmodson - angolul - nagyon jó leírás is van modok használatára. (A nexusmdoson érdemes a kategóriát az endorsed-ra állítani.) Én ajánlanám a weather modokat, hogy az időjárás szebb legyen. A Dyndolod a Seasons of Skyrimmel, vagy mi a neve nagyon erős gépet igényel, és nem egyszerű a telepítése, nálam 8 gb rammal nem tudott lefutni. Ez valahogy a táj megjelenítését varázsolja át, illetve csinál rendes havat télen, stb. szóval teljesen "élővé" teszi a játékot, csak ez tényleg egy jó gépet igényel. Van az enchanced blood textures. Világításban az ENB-t, időjárásban a vivid weathers/obsidian weatherst szokták szeretni, illetve a Cathedral modok nagyon jók és jól tudnak futni kisebb teljesítményű gépeken is (vwan weatherm landscape, stb.), DE sokféle van mindenből, én például pont nem az ENB-t használtam, mert nem volt kompatibilis valamelyik modommal - a leírásokat aranyszabály, hogy el kell olvasni, meg a fórumrészt is tapasztalatok miatt, mert nem kompatibilis mindig minden mindennel. Növényekre szerintem a Skyrim Flora Overhaul tökéletes, és nagyon sok mással kompatibilis. Ha beírod googlebe/redditbe, hgoy best graphical mods for Skyrim, stb. sok találatot, javaslatot találsz. A nexusmodson van egy collection fül, ahol helyetted letölt mindent a jó sorrendben és beállításokkal az oldal a Vortexbe (talán MO2-be is?), arra jó, ha nincs konkrét ötleted, vagy nem akarsz magadnak válogatni. Itt amúgy a felnőtt modoktól kezdve mindenre találsz valamit. Én companionból ajánlanám Inigót és Lucient együtt (nem felnőtt mod :D ) de annyira jó :D Illetve, a Serana dialogue add-on (amikor én játszottam vele, akkor mondjuk nem volt hozzá replacer, de azt feltehetőleg lehet deaktiválni vagy felülírni mással, nekem az nem is tetszik :D ) szinte kötelező, és egy visual replacer sem árt neki, illetve, én szeretem Aurit meg Vilját. Ezek a followerek egyébként egymással is beszélgetnek, tehát nagyon "élővé" tudja tenni az egészet. Arra figyelj csak, hogy az ilyen egyedi AI followereket sose akarsz szabályozni a follower frameworkben. Én amúgy arra a Netherst ajánlom. Sosem állítgattam benne ezen a téren semmit, de simán jött velem a kis hadseregem mindenhová. Meg persze egy modot, ami engedi, hogy egyszerre több followered legyen, nekem szerintem kisebb hadseregem volt :D AMi fontos, hogy tölts le bug fixes modokat, mert sok egyéb mod azokon alapszik. Nem tudom már, hogy hol volt a nexusmodsnak az a leírása, de abban minden benne van, amit a modoláshoz tudni kell. A Collectionnél látok egy Essential Bug fixest (meg biztos ezernyi van még hasonló névvel), szerintem amik ott vannak (az opcionális résszel együtt), az úgy nagyjából kell is. Csak mielőtt bárminek nekiállsz, tényleg nézd meg a pontos verziószámát a játékodnak, és a beállításokban a collectionnél azt állítsd be! Illetve, az is fontos, hogy a grafikai modok megterhelik a gépedet. Vannak újraalkotó modok is, az overhaulok, pl. a JK-s Overhaul, ami teljesen újravarázsolja a városokat, de szerintem már mindent is, de az például komoly gépet igényel. Van viszont ilyen vámpír-vérfarkas mod is, ami sokkal érdekesebbé teszik ezeket. Vámpírnak mod nélkül nem is volt érdemes lenni úgy emlékszem. A varázslások feljavítása engem sem vonzott annak ellenére, hogy én amúgy mágus szerettem lenni. Van mod, amivel 6 gyereket lehet örökbefogadni, csak legyen hozzá megfelelő modolt házad (már ha ez érdekel :D ). Én szerettem használni az Atlas Map markert, hgoy jelölje, mi hol van a térképen. Ha mégis érdekelnének a ruhák, az Apachii Divine Elegance Store elég jó kiindulási alap. A Bijint a felnőttekre, az RS Children Overhault a gyerekek grafikai megjelenésének feljavítására szoktás használni. A gyerekeket elég nehéz navigálni, de a prince and the pauper jobb ruhákat ad rájuk. A felnőtteknél nincs automatikus csere, de vannak sima textúra replacer modok, amik feljavítják a meglévőket, én arra a sima Skyrimre való Elaborate Textiles - NPC Clothing Retexture-t töltöttem le, úgy emlékszem csak simán felülírtam a játékban manuálisan a fájlokat az Anniversary Edition alatt, de persze azért előtte egy biztonsági mentést csinálj az eredeti fájlokról, ha tetszene. [link] Ez alacsony teljesítményű gépekre is nagyon jó, és csak kicsit tér el az eredeti ruháktól. Van amúgy a Rustic clotching, meg egy sor egyéb (mint a Divine Elegance Store - ez mivel további ruhákat ad hozzá a játékhoz, nyugodtan használható az Elaborate Textillel), szóval itt is lehet válogatni, meg persze vannak hajak is, én a KS Hairdost és Apachiit használtam együtt, csak vigyázz, mert ha alacsony a géped, könnyen crashelhet a karakter létrehozásakor, bár mintha erre is lett volna valami bugfix... (Jó, mostanra eléggé egyértelmű, hogy én lány vagyok :'D ). A grafikai modok nem nagyon tudják elrontani a mentésedet, minden mással viszont vigyázni kell. Questekből, világbővítésekből a Legacy of Dragonborn nagyon jó sztorit és gyűjtögetést ad, rengeteg új tárggyal, de egy elég nehéz mod. Brumát szokták még szeretni, de amikor én azt próbáltam, még eléggé kezdetleges volt. Rengeteget kipróbáltam, érdemes megnézni, hogy mi tetszik. Sosem használtam, de az emberek imádják a Live another life modot. Itt a klasszikus kivégzős sztorikezdetet lehet lecserélni másra, és rengeteg opció van. Jó szórakozást :D
nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!