Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kezdjek el játszani?

Anonymus75 kérdése:

Hogyan kezdjek el játszani?

Figyelt kérdés
Kicsit bugyuta a kérdés, de itt mindig kérdéssel kell indítani...Szóval. Baromira szeretem nézni a játékmeneteket, DS-eket, Bloodborne-t, stb. De még soha nem játszottam konzol játékkal. Kipróbálnám, de PC-n. A gép megvan, egyszerűen vegyek egy kontrollert meg játékot, dugjam be a kontrollert és már játszhatok is? Ne nevessetek ki, de totál nincs ebben tapasztalatom. És 40-es nő vagyok (ha ez valamit számít :D)

dec. 4. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyere velem wowozni...
dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Megkell venni, csatlakoztazod, driver letolt utána mehet. Vagy mire vagy még kíváncsi?!
dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan PC-d ami megfelel a játék gépigényének akkor kb. igen ennyi. Megveszed feltelepíted azt már csapathatod is😉

A mai világban a "megvétel" általában online történik, Steam, Epic games stb felületeken.

A játékot vezérelheted, egér/billentyűzet kombóval vagy ha szimpatikus vásárolhatsz kontrollert.

dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De még soha nem játszottam konzol játékkal. Kipróbálnám, de PC-n.

Azzal nem árt tisztaban lenni hogy nem minden konzolos játék jelent meg pc-re is mielott bevasarolnal jatekokbol.

Ha jol tudom pl a Bloodborne PS exkluziv?

dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló:igen, lényegében erre voltam kíváncsi, hogy ez tényleg ilyen egyszerű-e, és hogy az-ennek nagyon örülök! Milyen drivert kell letölteni hozzá? És milyen kontrollert vegyek-ebben tudnátok még segíteni? Többieknek is köszi a segítséget.
dec. 5. 13:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, a kontroller drivert, rájöttem :)
dec. 5. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha windows-od van, win10-nél meg felette bedugod a bluetooth adaptert az egyik USB portba, elindítod az xbox kontrollert (nyomod az X logót) kapcsolati módba (sokáig kell nyomni folyamatosan és sűrűn villog a logó, akkor elengeded a gombot), majd a Gépház-Eszközök-Bluetooth- és egyéb eszközök fül legtetején van egy "Bluetooth- vagy más eszköz beállítása", azt elindítod, kiválasztod a "minden egyéb"-et, csatlakozik automatán.


Azért azt hozzá kell tennem, ha te Bloodborne, DS, Nioh stb játékkal akarsz beugrani új kontrolleresként, azzal magadat fogod lesz*patni, garantálom. Először könnyebb játékmenetű játékokat választanék kontrollerhez, tipikusan Assasin's Creed-ek tökéletesek gyakorlásra.

dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha te Bloodborne, DS, Nioh stb játékkal akarsz beugrani új kontrolleresként, azzal magadat fogod lesz*patni"


Rgyáltalán nem értek egyet. Az önszopatásnak semmi köze hozzá, hogy kontrollerrel játssza-e vagy sem. Pláne nem kezdőként, amikor nem átszokni kell, hanem megszokni. Duplán pláne nem egy olyan játék esetében, amit még sosem próbált. Ha kontrollerrel kezdi, az lesz neki a természetes.

dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Xbox kontrollert vasároltam két és fél éve. Annyi, hogy én vezetékkel használom, eleve ilyet kerestem, ott volt a csomagban hozzá, ha nagyon akarnám, tudnám használni vezeték nélküli módban is, viszont ez egyéni preferencia, kinek mi az igénye/elvárása.


Más kontrollerben igazából nem is érdemes gondolkodni PC-s környezetben, csatlakoztatod így vagy úgy a géphez, indítod a játékot, kész. Szinte mindegyik játék támogatja windows alatt az Xbox kontrollert, kompatibilitási gond nem lesz. Emiatt nem ajánlom a mindenféle harmadik gyártós kontrollereket. Lehet, hogy olcsóbb, de lehet pénzkidobás lesz. Itt olvastam az oldalon, hogy valaki vett egy olcsó kontrollert, aztán a játékban nem tudott dobni, csak egy bizonyos ívben és távolságra, hiába mozgatta az analóg karokat. Vett egy Xbox kontrollert, oda, olyan ívben dobott a játékban ahová akart.


Én 21.890 Ft-ért vettem a Konzolvilágnál, most megnéztem, ugyanez (tehát vezetékkel) 23.840 Ft. Kb. ugyanannyiba kerül. Ezen meglepődtem mondjuk azt hittem a forint faszasága meg az infláció miatt lesz vagy 25 ezer.


Játéknak én is valami egyszerűbb "sétaszimulátort" ajánlok elsőre, ahol hozzászoksz az analóg karokhoz. Én a Firewatch-ot, Life is Strange, Life is Strange: Before the Storm-ot játszottam újra, aztán mentem a Hellblade: Senua's Sacrifice-ra, majd a Death Stranding-re már egész ügyes voltam, de kb. mai napig bénázok vele néha. 😀 Nem mindig használom, mikor milyen kedvem van, ha pl. a játék rezegteti a kontrollert, akkor azzal szoktam, mert hozzáad az élményhez.

dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8, Nem biztos.

En Ps1-en kezdtem jatszani, es sok even at csak konzolon toltam.

Most meg pc-partikent inkabb abbahagyom a gaminget minthogy ujbol kontrollerrel jatszak.

dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!