Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért mondja mindenki a...

Miért mondja mindenki a Nintendora hogy babás?

Figyelt kérdés
Egy felsős fiú vagyok és szeretem a Nintendot, de az osztálytársaim babásnak tartják. Amilyen játékokat szeretek: Mario, Pikmin, Zelda, Kirby. Értem én, hogy nem olyan élethű meg minden, de nem a kinézet a lényeg szerintem. És persze nem játszottak egyikkel sem. Szerintetek is babás vagy nekem van igazam?

jan. 14. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország, illetve általánosságban közép/kelet európa szinte egyetlen régió, ahol nem népszerű a Nintendo. Más az emberek mentalitása, nekünk túl színes és vidám. Nálunk és a posz szovjet érában a komorabb címek a legnépszerűbbek, és hát a Nintendo játékai nem azok.
jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy babás, és ha az is lenne, teljesen mindegy. Élvezed, szívesen játszol vele? Jól érzés magad utána? Ha igen, ne foglalkozz senkivel!
jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*érzed
jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Magyarországon nagyon alacsony szintű a játék-kultúra: "ami nem foci, az óvodásoknak való". Én Németországot, Svédországot és Franciaországot ismerem behatóbban, ott ovistól a nagyszülőig mindenki játszik. A lyoni kórházban láttam a váróteremben három nénit egymás mellett ülni, mindháromnak Nintendo 3DS konzol volt a kezében.
jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még pont senkitől nem hallottam hogy babás, pedig a 90-es években nekünk is volt Super Nintendonk és még sok másik barátomnak is. Kifejezetten menőnek számított.

Viszont ötletem az van. Alapvetően a Nintendo sokszor a családbarád tartalmakra ment rá, volt amikor a cenzúrázott verzió jelent meg a játékból, és a színpaletta is sokszor lágyabb, kevésbé "cool" irányba ment el a rivális Sega Genesis portokhoz képest. És hát sokszor a Nintendo saját fejlesztett játékai is az ilyen cukibb karakterekre gyúrtak rá, talán ebből is jöhet ez a nézet valamennyire.

De azért tegyük hozzá hogy ugyanúgy voltak brutális Nintendo játékok is. Mortal Kombat 2-3 hogy csak ennyit mondjak.

jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj #4, hogy az ilyen "menő" játékokat, mint a Minecraft, azt szeretik. Máig nem értem, mi olyan jó a Minecraftban. Nekem megvan Switchre és nem rossz, de azért nem olyan jó, mint sokan mondják. Na mindegy. Még annyi, hogy az egyikük azt is mondta nemrég, hogy ,,ha 4 évesen látnák valami Mariost, elszégyellném magamat.''


Azért köszönöm az eddigi válaszokat, jó látni, hogy más is szereti a Nintendot.

jan. 17. 16:20
 7/8 Krisipoke ***** válasza:
100%

Én 32 vagyok, és nagyon szeretem a Nintendo játékait. És van több, velem egyidős barátom, akik szintén. És többnyire mind még nálad fiatalabbak voltunk, amikor kezdtük.


Volt nekem is olyan korszak, amikor osztálytársak azt mondták, hogy jaj, ez kicsiknek való, de nem igazán foglalkoztam vele, mert egyszerűen élveztem a játékot. A többiek baja, ha kimaradnak belőle. Nem szabad nagyon a szívedre venni, hidd el, ha kicsit érettebbek lesznek a körülötted lévők is, egyre kevesebbet fogod hallani az ilyesmi kritikákat (már ha továbbra is érdekelni fognak ezek a játékok). A jelenlegi munkahelyemen is nagyjából mindenki tudja, hogy ilyenekkel játszom, és konkrétan senki nem néz le érte. Vannak többen, akik szintén játszanak velük, akik meg nem, egyszerűen elfogadják, hogy igen, engem ez érdekel, a másik kollégámat a horgászat, a harmadikat az animék, stb.


Szóval hajrá, szerintem egyértelműen neked van igazad. :)

jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal! Csakis azzal foglalkozz ami téged érdekel, ami neked tetszik, amit te szeretsz. Ez a fontos. :)


Karolina

(néni)

jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!