Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A gamerek miért idegesek,...

A gamerek miért idegesek, idegbetegek?

Figyelt kérdés

A gemerek vagy még úgy is fogalamazhatok hogy hobbi gamerek, miért idegesek játék közben?

Egyeseknél pedig teljesen elő jön az önkívületi idegbetegség.

Az én favoritom a fifa ami miatt még 11-12 éves koromban én is összeverekedtem a billentyűzettel, manapság pedig csak vissza visszatérően játszok, mert vannak sokkal fontosabb dolgaim. Az emberek a játékokra úgy asszociálnak hogy kikapcsolódás. Még is azt látom meg én is azt érzem, hogy oké lövök egy gólt és tudok neki örülni, de közbe meg tiszta stressz a játék, nehogy kikapjak. Egyszerűen én nem azt érzem hogy ez kikapcsolódás lenne nekem. Hamarabb kikapcsolódás egy 10 perces séta, mint egy 10 perces fifa meccs, amin végig feszülve játszom aztán ha kikapok akkor meg egy nagy csalódás is az egész. Jól van persze már nem verem szét a billentyűzetet mint régen, de nem egyszer töröltem már le a fifát, hogy de most komolyan kell ez nekem? Többet nem játszok, ilyenekkel töltöm az időmet, stresszelem magam, pár virtuális gólért?

Nektek mi a véleményetek, meglátásotok?



jan. 25. 11:31
1 2
 1/14 PMC Wagner ***** válasza:
68%
A kérdésed meg is válaszoltad a leírásban.
jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy nem mindenki lesz idegbeteg egy játéktól. A hiba nem a játékban van, hanem az emberben, aki játszik vele.
jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1 Leírnád, hogy pontosan mire gondolsz?
jan. 25. 12:44
 4/14 A kérdező kommentje:

2 Akkor te úgy látod, hogy egyes embereknek egy játék (pl. a fifa) teljesen stresszmentes, teljesen kikapcsolódást nyújtó tevékenység?

Azért kérdezem mert én ezt nem tudom elképzelni.

jan. 25. 12:45
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy rossz általánosítás amit csak te akarsz magadnak bemagyarázni. Mindenkinél előszokott fordulni, hogy időközönként főleg multis játékokban hevesebb vérmérsékletű az egymás közti versengés miatt, amibe a Fifa is beletartozik. Ezek a játékok pont azért annyira népszerűek mert hasonló ingereket váltanak ki mint az utcán focizó gyerekekből. Nyerni akarnak és tudat alatt aktiválódik bennük a "ki a jobb" funkció. Ez ember típustól is függ, hogy kinél hogyan és mennyiszer jelenik meg mert akármennyire is nyugodt vagyok általánosságban velem is előfordul, hogy egyes eseteknél fel megy bennem a pumpa. De az, hogy egy kalap alá kéne vonni mindenkit és, hogy ennyire egyszerű lenne a képleted az szimpla tudatlanság.
jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5 Engem érdekel ez a jelenség nem tudom mire gondolsz azalatt, hogy általánosítok. A kérdésemben az én helyzetemet vázoltam föl és az eddigi tapasztalataimat. A 2-es válaszoló fel is vetette hogy ez ember függő, ezért is kérdeztem az előző válaszomban, hogy konkrétan van e olyan játékos aki nem stresszel a fifán. Mert én igen, ezért én el sem tudom képzelni milyen az. A fő kérdés persze az hogy a gamerek mért idegesek, idegbetegek igen ez általonsítóan hangzik, de nem értek azzal eggyet hogy ez 100% igaz kijelentés lenne minden gamerre, csak érdekel ez a többnyire (az én meglátásom szerint) gamerekre jellemző állapot.

És a fő ellentmondás bennem, de lehet hogy ez is csak rám igaz, hogy mitől kikapcsolódás mondjuk egy fifa, mikor én speciel végig stresszelem?

jan. 25. 13:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyerni akarás, eredmények, elismerések másoktól vagy saját magadtól, a tudat, hogy megverted, legyőzted az ellenfelet mámorító.

Túlságosan rávagy görcsölve, hogy miért, nem tudom, valószínűleg fiatal vagy. De ez sem feltétlenül életkorhoz van kötve. Aktiválódik valami az emberi agyban ami ezt előhozza. Szerintem a kérdésnek a miértje már túl megy bőven a Gyakorinak a világán.

De hogyha ezek zavarnak akkor szimplán önuralmat kell kell gyakorolnod!

jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 2 javaslatom lenne.


1. Vedd le a játékot a legkönnyebbre és kész.


2. Használj Trainer-t. Mutatok példát

https://www.youtube.com/watch?v=RJrnRoCooXo


https://www.youtube.com/watch?v=rLhp3XkUOWY



És akkor így nem kell ....-jál a játék nehézségével.

Teljesen legális, ingyen bárki hozzátud jutni.

jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

de közbe meg tiszta stressz a játék, nehogy kikapjak.

Meg válaszoltad magadnak.

Te nem jatszani akarsz hanem csak nyerni. Nem egy játékot latsz, hanem egy versenyt.

Én pl War thunder-t jatszom, ott is sok ember egyszeruen képtelen felfogni hogy ha 2 csapat játszik, az egyik nyerni fog, a masik vesziteni.


hogy mitől kikapcsolódás mondjuk egy fifa, mikor én speciel végig stresszelem?

Nos itt a hiba a te gépezetedben van. Attol hogy nyersz vagy veszitesz egy videojatekban, valtoztat barmit is az életedben?


Azért kérdezem mert én ezt nem tudom elképzelni

Hat en meg pont az ellenkezőjét nem tudom elkepzelni. Lassan 23 éve játszom, 1-2 csalon kivul senki es semmi se tudott felidegesiteni.

jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul hogy ideges leszek egy játékon, mikor sokadig vereséget szenvedem, bizonyos szintig normális, de ha valaki őrjöng rajta már nem az, vannak könnyebb játékok amik tökéletesek kikapcsolódásra.

Valóban ez ember függő és idegi állapot is közre játszik, ha stresszes vagyok hamarabb duhit fel egy játék.

jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!