Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért idegeskedek egy játék...

Miért idegeskedek egy játék miatt?

Figyelt kérdés
Ezt valószínüleg édesanyukámtól örökölhettem,nem tudok veszíteni.Pedig amikor más dühöng mert veszít,mindig megmondom neki,ez csak egy játék,semmi értelme csapkodni miatta,stb...De a való életbe társasnál,és ilyen játékoknál,pl suliba sorverseny,meg kidobó,egyebek ott szimplán elfogadom.De a telefonomon lévő videójátékokon úgy felhúzom magam,hogy allig tudok utánalenyugodni.A telefont földhöz akarom vágni,eltörni néha még sírok is ha zsinórba veszítek tegyük fel 4-szer.Ez nagyon gyerekes,tudom.Mit tegyek ellene?

márc. 2. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Hány éves vagy? A 10 éves fiam is ezt csinálja, de itt nem is minősíteni akarlak, hanem az a baj, hogy ezek a játékok nagyon megemelik a dopamin szintet és a kudarc ebben az állapotban frusztációit okoz. Az jó jel, hogy felfigyeltél erre, hogy annyira ideges vagy tőle. Nem a veszítéssel van a baj, hanem a kezeletlen indulattal. Ismerek olyat aki tényleg össze is törte a telójàt dühében egy játék miatt!

Keress önvédelmi technikákat a düh levezetésére. Ha felidegesít a játék mindenképpen ki kell csatornázni, menj el futni, boxolj stb mindenképp mozogj, és sportolj többet. Illetve felnőttként te màr tudatosan gyakorolhatsz meditációt vagy valami hasonlót amelyben a túlstimulált idegrendszeredet egy kicsit lenyugtatod.

Egy kis önismeret fejlesztése önbizalom erősítés sem árt,mert lehetnek a magánéletben elfojtott dolgok, ami itt jön ki, amikor a játékban a kudarcot nem tudod elviselni. Vizsgáld meg ezt is magadban.

És még egy. Ezt nem örökölted. Csak esetleg a viselkedési mintàt de ezen tudsz dolgozni.

Sportolj sokat a feszültségek levezetésére. Este elalvás előtt már ne telefonozz, felpörgeti az idegrendszert. Helyette olvass vagy hallgass zenét vagy rajzolj vagy bármi ami kikapcsol. Korlátozd be a saját játékidődet, kevesebbet játssz ilyen játékokkal vagy próbáld ki, hogy ki is hagysz egy egy napot, ne válj függővé.

Sok sikert kívánok neked.

márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nevetni szoktam azokon akik dühöngenek a játékokon. A sok hülye :) Aztán ordítva káromkodtam a Pókemberen, minden jelenetben meghaltam. Aztán arra gondoltam, hogy normális vagyok? Ez a szórakozás, hogy tiszta idegroncs vagyok? Soha többé nem játszottam vele. Ezt tudom neked is tanácsolni: ami nem szórakotat, nem élvezed, azzal ne játssz. Így is kevés idő van játszani, így olyannal játssz ami kikapcsol
márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De a kedvenc játèkom,nem akarom hogy az egész haladásom dugába dőljön.
márc. 2. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
A kedvenc játékod idegesít fel?na erre nem számítottam
márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De szerintem ami idegesítő, nem lehet kedvenc, max volt kedvenc
márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5-ös, akkor te nem játszottál még az XCOM-al... :D

https://www.youtube.com/watch?v=d616DQIZHBE


Aki szereti az ilyen körökre osztott, taktikai-stratégiai játékokat, az hallott róla, egyszerre szereti és gyűlöli. Utóbbit a videón látható okok miatt. Amúgy az a legelső misszió, csak mondom... :D Odasompolyogsz az ellenséghez, felmászol egy tetőre, ahonnan rájuk látsz, a magaslati előny miatt bónusz szorzókat kapsz a sikeres találatra, ezt %-os formában írja ki, van, hogy 26%-ra is eltalálod, sőt lelövöd az ellenséget, van, hogy 99%-ra meg kihagyja. Csapdát állítasz fel: csapatod három tagja overwatch (akkor lő, amikor a látóterében lévő ellenség megmozdul), egyik csapattaggal meg leadsz egy "gyilkos lövést".


Mi történik? Emberünk kihagyta a lőgyakorlatot, mellé lő a francba, másik három társa meg eltalálja a célpontot, de az nem méltóztatik megdögleni. Oda a meglepetés ereje, felfedezték a csapatot, az ellenség fedezékbe vonul. A körökre osztott játék miatt most a gép következik. Instant kiszedi az egyik emberünket. Erre egy másik bepánikol, elszalad és eldob egy gránátot - maga alá, lebontva a fél épületet, másik két társa leesik, sérülnek/meghalnak. Majd még mindig a gép jön, utolsó sérült emberünket is lelövi...


És tele van hasonló pillanatokkal, hogy az ember a haját letenné szálanként az asztalra. Mégis nagyon népszerű játék, sokan szeretik. Ezt a mémet a az XCOM játékosok értik csak igazán:

[link]

márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Játszottam az xcom-mal es a jagged alliance-szel is. Egyiken sem kezdtem dühöngeni. Ésszel kell csinálni, nem rohanva
márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha wow-bán m20on utso busszal kilép egy tag, én se vagyok boldog,de kerülöm egy cifra anyazassal. Élvezd a játékot, ne stresszelj. Sok kudarc után édesebb a siker.
márc. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!