Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehetnék jobb sakkozó?

Hogyan lehetnék jobb sakkozó?

Figyelt kérdés

A lovaimat meggyalázzák, a futóimat leütik, a vezérem tőrbe csalják, a parasztokon meg átgázolnak, hát élet ez?


Nem tudom kitalálni, mitől lehetnék jobb.



#sakk #jobb #világbajnokság Olaszban szép jányok közt
márc. 22. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ hogy mióta sakkozol:D


Ha nagyon az elején vagy olvass el egy könyvet, csak van legalább egy a helyi könyvtárban abban találsz pár alap tippet ami sokat segít


Ha meg régebb óta játszol és tisztában vagy ezekkel akkor pedig ajánlom hogy nézz sakkozókat youtube-n vagy bárhol máshol

márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer tanúja voltam, ahogy Almási Zoltán mutatja Polgár Juditnak a legutóbbi bajnokságon elveszített meccsét:

-Nézd, milyen gyönyörű végjáték, kár, hogy nem lehetett mattra kihozni!

-Hogyne lehetne! Tessék, itt van, három lépésben!

-Ó, én marha, megkaptam a Nobel-díjat, csak nem vettem át!

Zoli akkor volt túl a harmincadik sakkévfordulóján.


Szóval gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. A sakkhoz nem kellenek reflexek, kézügyesség, izomerő. Bárki lehet jó sakkozó, egy abszolút alacsony IQ-val rendelkező illető is. Keress rá a Youtube-on a "chess hustler" kifejezésre: rozzant nagypapák, akik pénzért játszanak járókelőkkel, a legtöbbjükből nyolc általánost sem nézek ki, de piszok jól nyomják.

márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először azt kell megértened, hogy a sakk egy iszonyatosan nehéz és bonyolult játék. Egy élet is kevés ahhoz, hogy elérd a "maximum" szintet mert valójában nincs is olyan. Mindig lehet jobban és jobban játszani. Ez még a számítógépre is igaz, noha Magnus Carlsennek esélye sem volna egy közönséges számítógéppel szemben sem, de még a számítógépes sakk sem a maximum.

Egy sakkjátékot tulajdonképpen a végtelenségig lehet játszani. Van olyan, hogy háromszori állásismétlés és 50 lépéses szabály, de ezeket mind igényelni kell a bírótól.

De vegyük úgy, hogy leültetünk két játékost és pisztolyt fogunk mindegyik fejéhez, mondván, hogy ha 50 lépésen keresztül nem történik gyaloglépés vagy ütés, akkor igényeljenek döntetlent, különben főbe lesznek lőve. És így megkérjük arra, hogy játszák le az elméleti leghosszabb sakkjátszmát addig, ameddig az állás döntetlen lesz nincs elégséges mattadó figura miatt (pl két király)

A sakkban az 50 lépéses szabályt figyelembe véve (ami annyit tesz, hogy ha 50 lépésen belül nem történik gyaloglépés vagy ütés, a játszma döntetlen)

akkor elméletileg 5875 lépésig játszhatnak egy partit.

Tehát a maximum lépésszám meg van, már csak építenünk kell egy olyan számítógépet, ami a kezdő állásból leszámolja az összes létező változatot 5875 lépésig és voálá, már meg is van a sakkban a legmagasabb szint, mert ez a gép tartalmazza az összes létező állást ami a kezdőállásból kijöhet és így ez a gép verhetetlen lesz.


Szóval ez lenne a maximum szint, a kis bevezető után nézzük kicsit emberi szemmel a dolgokat:


Régen volt egy nagyon jó - ingyenes - alkalmazás androidra (számítógépen is lehetett használni emulátorral) az internetes sakkiskola, abból igen jól meg lehetett tanulni az alapokat. Sajnos ez már régen nem elérhető mert flash alapú alkalmazás volt és mint tudjuk, a flash-t már rég megszüntették.

De sebaj, a sakkiskola ma is elérhető, könyvek formájában, összesen részes:

[link]

ezekből is jól meg lehet tanulni az alapokat.

Igen, 6 könyv alapozásra, mint mondtam, a sakk nagyon nehéz, összetett és bonyolult.

Nekem több, mint 30 sakk-könyvem van.

Ezután hozzá tudsz kezdeni speciális témákhoz, mint a megnyitás, középjáték, végjáték.

Megnyitásra tudom ajánlani:

Németh Zoltán: Megnyitások nagykönyve, Mészáros András: megnyitások modern kézikönyve; Mészáros András: megnyitási hibák, sakkcsapdák; András Mészáros: Eröffnungsfallen (németül van csak), Alföldy László: 33 sakklecke

Középjátékra könyvek: Stratégiai motívumok és módszerek, sakkműveletek tervezése

Végjátékra: A végjáték körvonalán; Paul Keresz: gyakorlati végjátékok

De vannak külön megynitási változatokra könyvek, pl: Varnusz Egon: A Karo-Kann védelem, Mészáros András: szicíliai típusáldozatok

Nagyon jó könyvek még: A motívum (ez inkább egy kis füzet), és a sakktaktika elmélete, de jó még Vámos Viktor: sakktaktika kezdőknek, haladóknak (2 külön könyv, vagyis négy, mert mind a kettő 2 részes)


Természetesen az interneten is sokat lehet tanulni, kezdésnek csináld meg a lichessnek a sakkiskoláját, teljesen ingyen van:

[link]

Mindet 3 csillagra csináld!

Ha meg vagy, jöhet ez:

[link]

Ezeket csináld meg.

Youtube-on végtelenségig vannak videók, de magyarból már nagyon kevés, azért akadnak:

pl.: Centrum sakkiskola - egyik legnépszerűbb; Sió sakk sc, Sakkegylet nagyatád, sakkozda, nagyjából ennyi ami eszembe jut.

Tanulás-gyakorlás-tanulás-gyakorlás látástól vakulásig.

márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok építő jellegű tanácsot. Ezeken a könyveken elgondolkodom, nem mindet veszem meg, de azért érdekel, hogy pl kezdőállásból mit kell csinálni. Vagy középjátékban, amikor mondjuk lovak vannak mindenhol(utálom őket, mindenen átmennek :D), akkor mit kell tennem.

Szóval ezek érdekes dolgok. Nézem Juhász Ármi youtube csatornáját, de ott inkább játékelemzések vannak, amivel én nem tudok mit kezdeni.

Viszont példáúl vannak cselek, amik meg jók, csak olyan szinten nem vagyok.

márc. 24. 08:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Alfoldy László: 33 sakkleckével kezdj, az jól megtanít az alapelvekre
márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglesem.
márc. 24. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ezek vannak, de csak Androidos telefonra.


200 ELO

Tactics for Beginners


800 ELO

Elementary Tactics


1000 ELO

1. Strategy

2. Defense


1200 ELO

1. Mate in 2

2. CT-ART

3. Endgames

4. Elementary Tactics 2

5. Combinations


1400 ELO

1. Matting

2. Manual of Combinations

3. Opening Lab

4. Opening Blunders

5. Combinations 2


1600 ELO

1. Chess Guide Vol.

2. CT-ART (1600-1800 ELO)

3. Mate in 3-4

4. Endings


1700 ELO

1. Sicilian Defense

2. Scandinavian Defense

3. Open games

4. Caro-Kann

5. Volga Gambit

6. Slav defense

7. French defense


1800 ELO

1. Middlegame 1

2. Middlegame 2.

3. Middlegame 3.

4. Middlegame 4.

5. Middlegame 5.

6. Chess Guide Vol.2

7. Strategy


2100 ELO

1. Endgame Studies


Ezután van értelme mesterek játékát tanulmányozni, ezen applikációk célja, hogy megtippeld a mester lépését adott állásokban, és/vagy tanulj belőlük.

Fischer,Capablanca,Tal

Karjakin,Steinz,Kasparov,Carlsen,Botvinnik,Kramnik,Anand.

márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!